ΕΦΤΑΣΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ...........

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser7695
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser7695

Guest
Καλησπερα σε ολους σας, επιτελους εφτασε η ωρα της ανακοινωσης απο την ομαδα διαχειρησης το τελος του κοσμου μας που ετσι και αλλιως φαινοταν εδω και κοντα 1 χρονο.

Χαρηκα πραγματικα που περασαμε ατελειωτες ωρες μαζι με εχθρους και συμμαχους και ελπιζω να βρεθουμε σε αλλο κοσμο(αν μπουμε) και να συνεχισουμε εκει τις εχθρες μας ή τις φιλιες μας σαν συμμαχοι ή μη.


Μπραβο σε ολα τα παιδια που κρατησαν τον κοσμο ανοιχτο εως τωρα μετα την επιτευξη των θαυματων και επεσε και λιγο ξυλο:h:p.

ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΡΕΘΗΚΑΝ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ.

THE DRAGON LORDS ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ..........http://www.youtube.com/watch?v=TeBRJpjCz30&feature=youtu.bethis is grepolis
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Τα εύσημα και σ' εσένα, για τον τρόπο που αντιμετωπίζεις το παιχνίδι. Μακάρι να συνεχίσεις σε άλλον κόσμο, χρειάζεται η κοινότητα τέτοιους πυρήνες.[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΙΟΤΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ, ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΧΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΒΑΡΕΤΟΣ ΚΑΘΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΝΑΚΥΡΗΧΘΗΚΑΝ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΑΝ ΚΑΘΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΠΟΛΛΑΠΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΙΤΙΕΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ ΤΙΜΩΡΙΕΣ ΠΟΥ ΞΕΝΕΡΩΝΑΝ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ. ΚΡΑΤΑΩ ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΚΛΕΙΣΕ. ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΙΣΩΣ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.
 

DeletedUser

Guest
Ηρθε η ώρα του.Ειχε έρθει απο καιρό.Μια συμμαχία κράτησε ενδιαφέρον στο τέλος αλλα οι θάλασσες δύσκολα αλλάζουν.Παίδες ωραίες μάχες είχαμε με μερικους ετσι δεν είναι;Κανα Highlight να έχουμε να θυμόμαστε.
 

DeletedUser

Guest
Κάποια στιγμή αυτό το κλείσιμο φτάνει, δυστυχώς. Αμέτροιτοι παίκτες έχουν αφιερώσει ώρες ολόκληρες για το παιχνίδι και για την ψυχαγώγηση του. Με το κλείσιμο του κόσμου χάνονται όλα.
Ευτηχώς όμως το παιχνίδι δίνει τη δυνατότητα εκ νέου αρχής, με νέες αναμετρήσεις & μάχες. this is grepolis
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4992

Guest
Τον Ιοτα τον ''τελειωσαν'' οι ιδιοι οι διαχειριστες του παιχνιδιου με την απαραδεκτη (για να μην πω κατι αλλο) συμπεριφορα τους σε παιχτες κατ'επιλογη,banαροντας τους (και πολλες φορες μονιμα),πραγμα που δεν εκαναν με καποιους αλλους που εκαναν χειροτερα.
Παραδειγμα:οταν εμεις κοντεψαμε να κανουμε το 7 στα 7 στα θαυματα,banαρανε παιχτες απο τα νησια των θαυματων για παραπτωματα του ***** και οι απαντησεις που δωσαν οι κατα τα αλλα ''δικαιοι'' διαχειριστες δεν ηταν ικανες να πεισουν ουτε παιδακια 2 χρονων.
Πολλες φορες δεν εμπαιναν στον κοπο καν να απαντησουν.
Και διαβαστε και το καλυτερο:
Aφου εφαγαν ban οι παιχτες,χωρις κανενα λογο και προειδοποιηση,ταυτοχρονα μπορουσαν να δεχονταο επιθεσεις απο αντιπαλους(που δεν συμβαινει σε κανεναν κοσμο αυτο οταν εισαι banαρισμενος να δεχεσαι επιθεση χωρις να μπορεις να αμυνθεις) και ετσι μας σπασανε τα θαυματα.
Οποτε την 25 Μαρτιου 2013,η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΣΜΟΚΡΑΤΟΡΙΑ αποχωρησε ομαδικα ως ενδειξη διαμαρτυριας και εκτοτε χαθηκε και το ελαχιστο ενδιαφερον που υπηρχε για τον κοσμο.
Και αυτο δεν το λεω μονο εγω αλλα ειχαν συμφωνησει τοτε και οι μεγαλυτεροι,αντιπαλοι μας παιχτες.
Αποψη μου:
1.Δεν αξιζει να ασχολεισαι και να αφιερωνεις τοσες ωρες σε ενα παιχνιδι που δεν παιζεται με ισους για ολους ορους.
2.Οπου μπαινουν στη μεση τα χρηματα (βλεπε premium) θα πρεπει να ειμαστε περισσοτερο ''υποψιασμενοι''..............και δεν λεω τιποτα παρα πανω.

Ενα πραγμα ειναι σιγουρο σε αυτο δεν μπορει να βαλει χερι κανενας.
ΟΤΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΣΜΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΕΓΡΑΨΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
[art]10 πόντοι ποινής για απρεπές λεξιλόγιο. Αφαιρέθηκε η επίμαχη λέξη.
*ΑΡΤΕΜΙΔΑ*[/art]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]

Συγχαρητήρια για όσους έγραψαν ιστορία με το τρόπο τους και για όσες επικές μάχες έχουν γίνει κατά καιρούς από πολλούς.

Κάθε φορά για ότι γίνεται φυσικό είναι να κατηγορείται πάντα η ομάδα διαχείρισης. Σε όσα παιχνίδια και αν έχω παίξει, πάντα την ΟΔ κατηγορούσαν, είναι το μόνο εύκολο θύμα διότι πολύ απλά δε μπορεί να κοινοποιεί κάποια πράγματα, όπως αποκλεισμούς κτλπ
Αν θέλετε εσείς στο νου σας να σκέφτεστε πως η ΟΔ είναι η αιτία διάλυσης ενός κόσμου, μετά από σχεδόν ένα χρόνο διάλυσης της συμμαχίας σας, τότε μπορείτε να συνεχίσετε να το θεωρείτε. Δε θα μπω στο κόπο να αποτρέψω τον οποιονδήποτε, διότι πολύ απλά έχει μάθει να μη δέχεται αυτό που δεν τον συμφέρει.
Η ομάδα διαχείρισης δίνει ποινές σύμφωνα με το τι θα υποδείξει το σύστημα, όχι με ποια είναι η θέση τους στη κεντρική κατάταξη, ή πόσο premium χρησιμοποιούν ή αν έχουν πόλεις σε Θαύματα. Στοιχεία για αυτές τις παραβάσεις έχει η εταιρεία, αν πράγματα οι συμπαίκτες σας είχαν δίκιο, θα είχαν στείλει από καιρού στην εταιρεία. Ή έστειλαν και απλά τους διαβεβαίωσαν για την ορθότητά μας, σε κάθε περίπτωση όλοι ακόμα στη θέση μας είμαστε και αυτό λέει πολλά. Αν είχαμε άδικο και είχε δοθεί το οτιδήποτε χωρίς υπόδειξη ή δε δίναμε κάτι με υπόδειξη αυτή τη στιγμή θα έγραφαν άλλοι στη θέση μου, μια εταιρεία με εκατομμύρια παίκτες παγκοσμίως δε θα διακινδύνευε την αξιοπιστία της για άτομα που δουλεύουν εθελοντικά.

[/kni]
 

DeletedUser

Guest
ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ. ΣΥΓΝΩΜΗ. ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ... ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ. ΤΟ...ΑΝΕΚΔΟΤΟ. ΑΚΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΥΚΟΛΟ ΘΥΜΑ!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΙΜΩΡΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΛΟΓΟ. ΕΝΑ ΞΕΡΟ <<ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ>>. ΑΜ ΤΟ ΑΛΛΟ: ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ. ΕΓΩ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ!!!ΑΡΑ ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ? ΔΥΟ ΑΣΤΕΙΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ? ΣΕ ΡΕΝΤΑ ΕΙΣΤΕ ΚΥΡΙΕ knightmaregr . ΕΥΓΕ
 

DeletedUser

Guest
ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ. ΣΥΓΝΩΜΗ. ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ... ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ. ΤΟ...ΑΝΕΚΔΟΤΟ. ΑΚΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΥΚΟΛΟ ΘΥΜΑ!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΙΜΩΡΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΛΟΓΟ. ΕΝΑ ΞΕΡΟ <<ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ>>. ΑΜ ΤΟ ΑΛΛΟ: ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ. ΕΓΩ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ!!!ΑΡΑ ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ? ΔΥΟ ΑΣΤΕΙΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ? ΣΕ ΡΕΝΤΑ ΕΙΣΤΕ ΚΥΡΙΕ knightmaregr . ΕΥΓΕ
Ισχύει... Ισχύει κατά ΠΟΛΥ !!!
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Δεν υπάρχει ποινή χωρίς αιτιολόγηση. Πάντα μαζί με την ποινή αναφέρεται και η παράβαση. Το "έχουμε τον τρόπο" αναφέρεται στα εργαλεία ελέγχου που έχει κατασκευάσει η εταιρεία και δεν αναφέρεται σε κρυφοκύτταγμα από την κλειδαρότρυπα στον υπολογιστή σας.
Όταν επικοινωνείτε με την εταιρεία, λαμβάνετε απάντηση από στέλεχος της εταιρείας (όχι απαραίτητα από το αφεντικό) και όχι από μέλος της διαχείρισης που αποτελείται από εθελοντές.[/8ea]
 

DeletedUser4992

Guest
ΜΠΡΑΒΟ φιλε pico apico.
Δεν μπορει κυριοι διαχειριστες π.χ. να τιμωρειται με 10ημερο μπαν εναν παιχτη για ''χ' λογο και να μην μπορει να του επιτεθει κανενας αντιπαλος για το διαστημα της τιμωριας του και για τον ιδιο ακριβως λογο να τιμωρειτε καποιον αλλο αλλα αυτος να δεχεται επιθεσεις και να μην μπορει να κανει τιποτα αλλο παρα μονο να ειναι απλος παρατηρητης.
Κατα διαβολικη συμπτωση αυτοι ολοι οι παιχτες ειχαν απο 5-6 πολεις στα νησια των θαυματων με αποτελεσμα να ''σπασουν'' ολα.Τυχαιο;;;;
Στους περισσοτερους δεν απαντησατε καν οταν ρωτησαν γιατι δεν αντιμετωπιζετε ολους το ιδιο.
Και τελος τι καταλαβαινετε!!!!Οτι ξαφνικα τρελαθηκαμε και πατησαμε διαγραφη ταυτοχρονα τοσα ατομα,ετσι,χωρις λογο σοβαρο ενω προηγουμενως ειχαμε χασει χιλιαδες ωρες απο την ζωη μας βγαζοντας τα ματια μας στον υπολογιστη;;;
Τουλαχιστον να μη μιλατε κανοντας τους ''αγιους'' και εχοντας το ''αλαθητο του παπα''.
Εδω μεσα,στα τοσα χρονια που επαιζα,ενα πραγμα καταλαβα απο αποψη διαχειρησης του παιχνιδιου:
Οτι λειτουργειτε ακριβως οπως οπως οι τωρινοι ''Ελληνες πολιτικοι''.Ο νοών...νοείτω.


Ολα τα παραπανω τα αναφερω για τους ωκεανους 25-34-35-36-74-75 και στην συμμαχια ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΣΜΟΚΡΑΤΟΡΙΑ.

Υ.Γ. Τους 10 ποντους τιμωριας που θα τους εξαργυρωσω, στο carefour;;;
Γιατι δεν παιζω πλεον σε κανεναν κοσμο.
(Αντε,και πολυ ασχοληθηκα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Η αποφάση, που δόθηκαν αποκλεισμοί με δικαιώμα επιθέσεων, ήταν της εταιρείας για τον απλούστατο λόγο ότι κάποιοι ενδεχομένως να ήθελαν αποκλειστούν μόνο και μόνο για να διασφαλίσουν το Θαύμα κλειστό από επιθέσεις. Και γενικά ο λόγος που υπάρχει δικαιώμα επιθέσεων στους λογαριασμούς αποκλεισμένων παικτών κατά κύριο λόγο είναι αυτός.

Τώρα όσο αφορά περί αερολογιών για αποκλεισμούς χωρίς στοιχεία, καλό είναι να μη ψεύδεται κανείς τόσο φανερά. Γνωρίζουμε κι εμείς κι εσείς οι ίδιοι για ποιο λόγο έχετε τιμωρηθεί, ασχέτως αν δε θέλετε να το παραδεχτείτε μόνο και μόνο για να κερδίζετε εντυπώσεις. Άρα ναι, ο ισχυρισμός περί εύκολου θύματος ευσταθεί, διότι ναι μεν γνωρίζουμε τον λόγο των αποκλεισμών κι εσείς μπορείτε να πατάτε πάνω σ αυτό λέγοντας τα δικά σας ότι τίποτα απ αυτά δεν ευσταθεί.

[/kni]
 

DeletedUser4992

Guest
knightmaregr τωρα τι να σου πω!!!!!!!! Μπραβο σου.....πηρες προαγωγη σε συκοφαντη!!!!!!!
Εγω δηλ. ψευδομαι δημοσιως;;;;;; Και θελεις να μου πεις οτι καποιοι ηθελαν να αποκλειστουν επιτηδες για να κλεισει το θαυμα!!!! Θα πρεπει να ειναι Χουντινι το πραγματικο σου ονομα,αφου ''διαβαζεις'' τις σκεψεις και τις κινησεις των αλλων!!!!!!!!
Kαι μια ολοκληρη συμμαχια ηταν βλακες και τα παρατησε μεσα σε 24 ωρες ενω εσεις οι διαχειριστες ειστε οι εξυπνοι.
Και μεχρι εκεινη τη στιγμη ηταν ΠΡΩΤΗ στον Ιοτα.
Εχε χαρη που δεν υπαρχει ο DIAMANTIS70 οποτε δεν υπαρχουν και τα μηνυματα που σταλθηκαν μεταξυ σας για να τα δει ολος ο κοσμος να γελασει κι ο καθε πικραμενος.
.....λοιπον. ΔΕΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ!!!
ΚΑΛΗ ΣΥΝΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΑΣ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Διαβάστε επιτέλους τι έχει ειπωθεί και μη γράφετε ότι σας κατέβει στο κεφάλι.

Σας επαναλαμβάνω, ήταν απόφαση της εταιρείας και όχι της ΟΔ και κατ επέκταση ούτε δική μου. Δόθηκε εντολή απ την εταιρεία να ανοίξουν οι επιθέσεις στον αποκλεισμό για το λόγο που αναφέρω και παραπάνω.

[/kni]
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή