Δημιουργίες εικόνων μας :)

  • Δημιουργός θέματος Εκάτη
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Διάφορες επεξεργασίες που έχουμε κανει και έχουμε φτιάξει εικόνες... :)

επειδή έχουν μεγάλο μέγεθος θα τις αναρτήσω με λινκ...

δείτε... πείτε... και ποσταρετε και δικές σας δημιουργίες :)

No 1
No 2
No 3
No 4
No 5
No 6
No 7
 

DeletedUser

Guest
Ευχαριστώ!! αν και πιστεύω πως ακόμα χρειάζομαι δουλίτσα :)

θα φτιάξω κιαλλες να τις ανεβάσω εδώ!! :)

αλλά να βάλουν κιαλλοι όμως .. :)
 

DeletedUser

Guest
Είναι αρκετά καλές, αλλά σε μερικές δεν έπρεπε να βάλεις stroke, αλλά outer glow για να φαίνεται ποιο ωραίο!
 

DeletedUser

Guest
Αυτες οι εικονες ειναι απο τις πρωτες μου προσπάθειες... πριν 2 χρονια περιπου που ξεκίνησα να ασχολούμαι με την επεξεργασία εικονας με το πρόγραμμα gimp..

Δυστυχώς (για μενα περισσότερο) απο ενα λαθος μου σβήστηκαν ολες οι προσπάθειες που εκανα με το photoshop τον τελευταίο καιρο...

Πλεον ασχολουμαι με το photoshop περισσότερο.. εχω ομως και το gimp γιατι προσπαθώ αρκετα να φτιάχνω και κινούμενες εικονες.... πολυ σπασιμο ομως... ο συγχρονισμός των lαyers αλλά και του χρονου, μου εξαντλούν την υπομονη μου.... :)

Σίγουρα χρειάζομαι εξάσκηση ακομα... προσπαθώ οσο μπορω :)
 

DeletedUser

Guest
Αυτες οι εικονες ειναι απο τις πρωτες μου προσπάθειες... πριν 2 χρονια περιπου που ξεκίνησα να ασχολούμαι με την επεξεργασία εικονας με το πρόγραμμα gimp..

Δυστυχώς (για μενα περισσότερο) απο ενα λαθος μου σβήστηκαν ολες οι προσπάθειες που εκανα με το photoshop τον τελευταίο καιρο...

Πλεον ασχολουμαι με το photoshop περισσότερο.. εχω ομως και το gimp γιατι προσπαθώ αρκετα να φτιάχνω και κινούμενες εικονες.... πολυ σπασιμο ομως... ο συγχρονισμός των lαyers αλλά και του χρονου, μου εξαντλούν την υπομονη μου.... :)

Σίγουρα χρειάζομαι εξάσκηση ακομα... προσπαθώ οσο μπορω :)

Για animation το photoshop είναι σίγουρα καλύτερο από το GIMP, βασικά σε όλα είναι καλύτερο από το GIMP.

Και εγώ δυσκολευόμουν στις αρχές, αλλά άμα μάθεις τα κόλπα, μετά είναι αρκετά εύκολο!

Υ.Γ: Πολύ ωραία η τελευταία εικόνα που έβαλες!
 

DeletedUser

Guest
Σε ευχαριστώ πολυ!! :)

Την τελευταία την έφτιαξα σήμερα το πρωι με το photoshop... :)

Σίγουρα αυτο ειναι πολυ καλύτερο απο το gimp αλλά πιστεψε με.. με το ζορι έμαθα τα βασικα πράγματα του photoshop..

πηγα σε φροντιστήριο να μαθω και οταν ζήτησα να με βοηθήσει με τις κινούμενες εικόνες, δεν ήξερε καν πως γινόταν αυτό...

και ακομα δεν γνωρίζω με ποιον τροπο μπορώ να φτιάξω μια τέτοια εικόνα απο το photoshop....

αστα .. πεταμένα λεφτά... :mad:

τεσπα.. το θεμα ειναι οτι πλεον εχω μαθει καποια πράγματα, και με διάφορα site απο το νετ, προσπαθώ να κανω εξάσκηση.... :)
 

DeletedUser

Guest
Μη μου πεις ότι αγόρασες το photoshop -.-
lol,σίγουρα πεταμένα λεφτά.Καλό είναι αλλά ακριβούτσικο.
 

DeletedUser3491

Guest
Το PhotoShop είναι όντως πιο δύσκολο από το GIMP αλλά πολύ πιο αποτελεσματικό.
Στην πραγματικότητα έχουν κάποια κοινά σημεία οπότε αν ξέρεις να χρησιμοποιείς σχετικά καλά το GIMP θα σου έρθει κάπως πιο εύκολα.

Όσο για τις κινούμενες, είμαι βέβαιος ότι υπάρχουν βιντεάκια στο YouTube.
Γενικά παρακολούθησε αρκετά από αυτά και δούλευε παράλληλα με το PhotoShop και θα δεις ότι δεν είναι πάρα πολύ δύσκολο.
 

DeletedUser

Guest
Ο/Η IasonasLord έγραψε:
Μη μου πεις ότι αγόρασες το photoshop -.-
lol,σίγουρα πεταμένα λεφτά.Καλό είναι αλλά ακριβούτσικο.

Εισαι τρελος?? χεχε οχι βεβαια.. δεν το αγόρασα το πρόγραμμα.. μου το έδωσε ενας φιλος :)
Αλλά ομως τα μαθήματα που έκανα.. εκει ναι...



Ο/Η CholericFade έγραψε:
Το PhotoShop είναι όντως πιο δύσκολο από το GIMP αλλά πολύ πιο αποτελεσματικό.
Στην πραγματικότητα έχουν κάποια κοινά σημεία οπότε αν ξέρεις να χρησιμοποιείς σχετικά καλά το GIMP θα σου έρθει κάπως πιο εύκολα.

Όσο για τις κινούμενες, είμαι βέβαιος ότι υπάρχουν βιντεάκια στο YouTube.
Γενικά παρακολούθησε αρκετά από αυτά και δούλευε παράλληλα με το PhotoShop και θα δεις ότι δεν είναι πάρα πολύ δύσκολο.

Προς το παρων αυτο δεν θα το κοιτάξω... θελω να παρω μια σειρα για τα υπόλοιπα που προσφέρει το photoshop, συνδυασμούς φίλτρων κλπ...
και μετα θα παμε ενα βημα πιο περα :)


Ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές σας!! :)
 

DeletedUser

Guest
New :)

giot.gif
 

DeletedUser

Guest
Μη μου πεις ότι αγόρασες το photoshop -.-
lol,σίγουρα πεταμένα λεφτά.Καλό είναι αλλά ακριβούτσικο.

πιστεψε με αγαπητε σε μερικες περιπτωσεις επιβαλετε να το αγορασεις οπως και το adobe after effects ( το οποιο κανει 999$ (σοβαρα μιλαω)).
Ο πατερας ενος φιλου μου κανει βιντεο edit και αγορασε το παραπανω προγραμμα.Το αγορασε διοτι εαν του κανουν ελενχο και δουν οτι δεν ειναι αφθεντικο του το κλεινουν το μαγαζι.Εγω ομολογω πως δεν το αγορασα διοτι το κατεβασα για δοκιμη και μονο.
 

DeletedUser

Guest
Δεν νομίζω φίλε να του το κλείσουν, τόσα serial numbers κυκλοφορούν στο internet!
 
Κορυφή