Δεν επιστρέφει πίσω ο στρατός αλλά πάει κατευθείαν στην επόμενη υποστήριξη

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser9060
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser9060

Guest
Έστω Α η πόλη μου. Οι ΒϰΓ ανήκουν σε άλλους παίχτες. Στέλνω διήρεις στην Β 1ώρα δρόμο. Αλλά θέλει και η Γ διήρεις σε κάποια φάση,που και αυτή απέχει 1 ώρα από την Α. Για να μην περιμένω μια ώρα να επιστρέψουν οι διήρεις από την Β και άλλη μια ώρα να πάνε στην Γ, πόση ώρα θέλουν οι διήρεις να πάνε από την Β στην Γ; 10 λεπτά; Η πρόταση μου λοιπόν είναι, να φύγουν οι διήρεις από την Β και να πάνε κατευθείαν στην Γ χωρίς να επιστρέψουν στην πόλη Α.

5bpf.png
 

DeletedUser12529

Guest
κι αυτό που θα προτείνεις επόμενα, είναι να στέλνεις τον επιθετικό στρατό της πόλης Α υποστήριξη στην πόλη Β και μετά πόση ώρα θα θέλει να φτάσει στην πόλη Γ? 10 λεπτά, να φεύγει επίθεση ο στρατός σου και να χτυπάει την πόλη Γ.
δεν είναι βατά αυτά, γιατί έτσι χαλιέται η ισονομία στο παιχνίδι.
για σκέψου μόνο να έστελναν όλοι οι σύμμαχοι σου επιθετικούς και αμυντικούς στρατούς στην πόλη Β για να κάνουν μια οργανωμένη επιχείρηση εναντίον της πόλης Γ.
 

DeletedUser9060

Guest
κι αυτό που θα προτείνεις επόμενα, είναι να στέλνεις τον επιθετικό στρατό της πόλης Α υποστήριξη στην πόλη Β και μετά πόση ώρα θα θέλει να φτάσει στην πόλη Γ...χαλιέται η ισονομία στο παιχνίδι.
για σκέψου μόνο να έστελναν όλοι οι σύμμαχοι σου επιθετικούς και αμυντικούς στρατούς στην πόλη Β για να κάνουν μια οργανωμένη επιχείρηση εναντίον της πόλης Γ.

Δεν είπα για επίθεση, μόνο υποστήριξη. Δεν σου έχει τύχει να έχεις στείλει υποστηρίξεις σε σύμμαχο 10 ώρες μακριά και να σκάει σε διπλανή πόλη εξέγερση; Προσωπικά χαλιέμαι που θέλω 10 ώρες να υποστηρίξω και την άλλη πόλη όταν έχω στρατό 5 λεπτά μακριά της, γι'αυτό και το πρότεινα σαν ιδέα. Αυτό που αντιπαραθέτεις χτυπάει στο σύστημα πολιορκίας, που θα μπορούν να υποστηρίξουν το αποικιακό σε 5 λεπτά και συμφωνώ μαζί σου πως θα χαλάσει την ισονομία, μιας και ο αμυνόμενος δεν θα έχει χρόνο να αντιδράσει και η πόλη του θα μπαζωθεί μέσα σε 5 λεπτά. Αν είναι εφικτό να γίνει μία τέτοια προσθήκη στο παιχνίδι,τότε θα μπορεί να περιοριστεί μόνο σε υποστήριξη συμμαχικών πόλεων.
 

DeletedUser

Guest
Έχουν δει πολλά τα μάτια μου σε αυτό το παιχνίδι αλλά αυτό ήταν το χειρότερο. Ανούσια ιδέα που καταστρέφει το παιχνίδι. Ξέρεις κι εσύ πως ο συμπαίκτης από πάνω έχει δίκιο. Έχεις βάλει 300 περιορισμούς. Δεν μπορείς να περιορίσεις κάτι. Είτε εφαρμόζεται παντού είτε καθόλου.
 

DeletedUser9060

Guest
Έχουν δει πολλά τα μάτια μου σε αυτό το παιχνίδι αλλά αυτό ήταν το χειρότερο. Ανούσια ιδέα ... Έχεις βάλει 300 περιορισμούς.

Μία ιδέα έγραψα.Αν είναι καλή και βιώσιμη,αν ακουστούν και άλλες γνώμες που θα την βελτιώσουν,αν πάει στα κεντρικά και μπει στην μηνιαία ψηφοφορία, μην την ψηφίσεις αφού δεν σου αρέσει, δεν σου επιβάλει κανείς τίποτα, ώστε να γράφεις τόσο απαξιωτικά και αβάσιμα λόγια. Εδώ είναι φόρουμ ιδεών καλών και κακών και άθλια να είναι η πρότασή μου ένας να βρεθεί που να μπορεί να την βελτιώσει, καλό θα κάνει. Έσύ δεν κάνεις τίποτα.
 

DeletedUser12392

Guest
Εμένα μου θυμίζει κάτι απο Ikariam.
Θα προτιμούσα να την δώ στον Hyperboreia μονο που δεν υπάρχει κατάκτηση.
 

DeletedUser

Guest
καλη σαν ιδεα....θελει δουλεια ομως γιατι χαλαει η μαγεια του παιχνιδιου
και ο χρονος στο grepo ειναι σημαντικος!
 
Κορυφή