Δεν είναι bug όταν...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

8EAGENHS

Forum Leader
Σαν νέο παιχνίδι είναι φυσιολογικό να υπάρχουν κάποιες δυσλειτουργίες, ακόμη κι όταν διορθώνονται οι παλιές να δημιουργούνται κάποιες νέες. Όμως πολλοί αναφέρουν ως δυσλειτουργία του παιχνιδιού κάποια σφάλματα των υπολογιστών τους ή κάποια δεδομένα του παιχνιδιού που πολύ απλά δεν τα γνωρίζουν.

Ενώ είμαι συνδεδεμένος στο παιχνίδι δεν βλέπω τον χάρτη, δεν μπορώ να στείλω επίθεση, δεν μπορώ να στείλω πόρους, βλέπω τον μικρό χάρτη μαύρο, δεν πατιέται κανένα κουμπί, κτλ κτλ
-Αποσυνδεθείτε και επανασυνδεθείτε στο παιχνίδι
-Καθαρισμός των cookies και της λανθάνουσας (κρυφής) μνήμης (cashe).
-Ανανέωση του φυλλομετρητή (Ctrl+f5)
-Απενεργοποιήστε το Grease monkey ή λοιπά addons του φυλλομετρητή σας.
-Δοκιμάστε διαφορετικούς φυλλομτερητές και δείτε αν επιμένει το πρόβλημα.
-Κάντε επανεκκίνηση του υπολογιστή σας.

Μου κατακτούν την πόλη και δεν μπορώ να κάνω τίποτε σ' αυτήν
Έτσι είναι σχεδιασμένο απ' το παιχνίδι σε όλους τους κόσμους όπου δεν υπάρχει το δεδομένο της εξέγερσης.

Είδα στις αναφορές ότι έλαβα πρόσκληση από μια συμμαχία αλλά δεν μπορώ να την δω και να την αποδεχθώ ή όχι
Εφόσον είσαι ακόμη σε άλλη συμμαχία δεν μπορείς να δεις τις προσκλήσεις άλλων συμμαχιών.

Δεν μπορώ να βρω τα στρατεύματά μου
Έλεγξε από την Αγορά στο "Εξωτερικά" και πιθανόν να βρεις που τα έστειλες ως άμυνες.

Δεν μπορώ να στείλω θεϊκό οιωνό σε μια επίθεση ή σε μία πόλη
Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων μόνον ένας θεϊκός οιωνός επιτρέπεται σε μιά επίθεση ή σε μία πόλη.

Ενώ έκανα μάχη και αφάνισα εχθρικές μονάδες, δεν αυξήθηκαν οι πόντοι μάχης μου
Λίγη υπομονή, έχουν παρατηρηθεί από τον γράφοντα, καθυστερήσεις έως και 40'.

Ένα μεγάλο ερωτηματικό ? στη θέση των στρατευμάτων του αντιπάλου στην αναφορά μάχης που έλαβα μετά από επίθεσή μου
Έχασες όλον το στρατό σου (χερσαίο ή θαλάσσιο ή αμφότερους) και ως εκ τούτου δεν λαμβάνεις αναφορά τους αντίπαλου στρατεύματος. Επίσης το ίδιο συμβαίνει και στην περίπτωση που τα πλοία σου δεν συναντήσουν εχθρικά πλοία στο αντίπαλο λιμάνι: στη θέση του στρατού βγαίνει ένα ερωτηματικό.

Δεν μπορώ να γκρεμίσω κτήρια
Για να κατεδαφίσεις κτήρια πρέπει να έχεις Σύγκλητο τουλάχιστον στο επίπεδο 10.

Παρουσιάζεται ενίοτε κείμενο σε μια άγνωστη γλώσσα (συνήθως γερμανικά
Χρησιμοποίησε το κουμπάκι "Λάθος μετάφραση" στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης του παιχνιδιού.

Δεν εμφανίζεται το κουμπί της "Απάντησης" σε μακροσκελή μηνύματα
Δοκίμασε κάποιον άλλον φυλλομετρητή.

Το Αποικιακό μου Σκάφος "αρνείται" να δέσει σε μια κατάκτηση που προσπαθώ να κάνω.
Το ΑΣ πρέπει να συνοδεύεται από τουλάχιστον ένα πολεμικό πλοίο (φλογοβόλο ή διήρη).

Στέλνω μια επίθεση και υποτίθεται ότι θα φθάσει σε έναν ορισμένο χρόνο που υποδεικνύεται στο πλαίσιο επίθεσης, αλλά αυτή μετά την εντολή, δείχνει ότι θα φθάσει σε διαφορετικό χρόνο.
Στο πλαίσιο της επίθεσης σου δείχνει τον πιθανό χρόνο άφιξης, ο οποίος συνοδεύεται από το σημείο ~ και που διεθνώς σημαίνει "περίπου". Ο πραγματικός χρόνος διαφαίνεται από τη στιγμή που θα δώσεις την εντολή επίθεσης ή υποστήριξης.

Άλλαξα θεότητα σε μια πόλη μου και χάθηκαν οι πόντοι εύνοιας
Όταν αλλάζουμε θεότητα σε μια πόλη χάνεται όχι μόνον η συνολική εύνοια της συγκεκριμένης θεότητας που λατρευόταν πριν, αλλά και οι μυθικές μονάδες που δημιουργήθηκαν στην πόλη αυτή χρησιμοποιώντας την εύνοια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή