Δεν έχει ξαναγίνει!!!

  • Δημιουργός θέματος Gogos33
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Η συμμαχία ΑΜΠΑΛΟΙ-Dalton-PUMA-ΙΧΩΡ έφτιαξε και τα 7 θαύματα κατευθείαν!!
Νομίζω δεν έχει ξαναγίνει... Μπορεί να γράψει και να πει κανείς πολλά και για τη συμμαχία που απαριθμεί πολλά μέλη, ότι είναι χτίστες, ότι τόσο ΥΠΕΡ ούτε στο σουπερμάρκετ δεν βρίσκεις... Αυτό που έχω να πω εγώ που παρακολούθησα όσο παρακολούθησα τη συμμαχία από τα μέσα έχω να πω, ότι υπάρχει ένα παρεάκι πολύ δυνατών πολεμιστών εκεί μέσα (εγώ δεν πολέμησα καθόλου σ' αυτόν τον κόσμο, παρέμεινα ένας ταπεινός χτίστης)...
Και όσον αφορά το χτίσιμο των θαυμάτων, μόνο η δουλειά και ο συντονισμός της συμμαχίας και των ακαδημιών αξίζει τα συγχαρητήρια στην ηγεσία, καθώς και σε όλα τα μέλη για τη συμμετοχή.
Τέλος, έχω να πω ότι ο Μίλτος είναι από τους μεγαλύτερους παιχταράδες που έχω συναντήσει και βρίσκομαι σχεδόν από την αρχή του κόσμου άλφα στο grepolis. Και παιχταράς και αρχηγάρα!!! Τέλος!
 

DeletedUser

Guest
Απλά είναι η καλύτερη συμμαχία με τους καλύτερους και πιο μάχιμους παίκτες που έχουν κάνει έναν δυνατό πυρήνα και μέσα σε αυτόν με τις αμέτρητες ύλες που συντονισμένα θα έστελναν τα ολοκλήρωσαν σε χρόνο ντετεκτ.
 

DeletedUser1540

Guest
Ενωθήκαν 4 από τις πιο δυνατές συμμαχίες του κόσμου σε μία. Μείναν πείσω εκατοντάδες παίκτες από τους οποίους ζητούσαν οι αρχηγοί καθημερινά να προσφέρουν υλικά και εύννοια στα θαύματα ανεβάζοντάς τους στην μεγάλη συμμαχία και έπειτα κατεβάζοντάς τους πίσω στην ακαδημία τους. Νομίζω το μπράβο δεν αξίζει στους παίκτες της συμμαχίας που κέρδισε τον κόσμο όσο στους μικρότερους παίκτες που μείναν πίσω και κάθε τόσο στέλναν και αυτοί όσα μπορούσαν (μέσα σε αυτούς και εγώ). Αυτοί οι παίκτες δεν ρωτήθηκαν αν θέλουν να μείνουν πίσω ενώ η συμμαχία τους θα κερδίζει τον κόσμο. Δεν ρωτήθηκαν αν θα θέλαν να δουν τους συμπαίκτες τους να κερδίζουν βραβεία δόξα και την χρυσή κορόνα ενώ αυτοί δεν θα κέρδιζαν τίποτα. Νομίζω αυτοί οι παίκτες είναι που αξίζουν το μπράβο που ήταν όλη τη περίοδο στην αφάνεια βοηθώντας όσο μπορούσαν χωρίς γκρίνια και με μεράκι.
 

DeletedUser

Guest
Σωστό αυτό που λες και θα συμφωνήσω και για τα παιδιά ΟΛΑ τα παιδιά ανεξάρτητα σε ποια από όλες τις συμμαχίες βρίσκονταν, αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω και την ικανότητα σε όσους το οργάνωσαν το πράμα.
Για το θέμα των βραβείων, νομίζω ότι αυτό είναι αστείο, τουλάχιστον από την πλευρά μου.. Δύσκολα θα μπω με το ίδιο όνομα σε κάποιον άλλο κόσμο κατά συνέπεια δε θα μοστράρω πουθενά το βραβείο. Το μόνο που μου δίνει είναι μια ηθική ικανοποίηση και κάποια μπόνους στον Xi. Αλλά σε σχέση με την ικανοποίηση νομίζω ότι θα πρέπει να είναι η ίδια σε όλους όσους συμμετέχουν είτε στη μεγάλη συμμαχία είτε στις ακαδημίες.
 

DeletedUser

Guest
H συμμαχία αυτή όντως κατάφερε κάτι που για πολλούς φαντάζει ο υπέρτατος στόχος στο παιχνίδι, 7 θαύματα. Όμως θα ήθελα να επισημάνω μερικά σημεία για το πως επετεύχθη αυτό:
- Λίγες μέρες (περίπου 2 βδομάδες αν θυμάμαι καλά) πριν ξεκινήσουν τα θαύματα, πραγματοποιήθηκε η μεγαλύτερη ίσως ένωση συμμαχιών που έχει γίνει στο παιχνίδι. Αποκλειστικός στόχος, τα θαύματα. Να με συγχωρείτε, αλλα αυτό που έγινε ισοδυναμεί με την απόλυτη καταστροφή του παιχνιδιού. Το παιχνίδι είναι πολεμικό, να παίρνεις και να χάνεις πόλεις, να δέχεσαι και να κάνεις επιθέσεις. Το σκεπτικό της ένωσης αυτής ήταν αποκλειστικά ένα εικονίδιο στο προφίλ, κάτι που αλλοιώνει τελείως τη φυσιογνωμία του παιχνιδιού. Εκατοντάδες παίχτες σταμάτησαν στην ουσία να παίζουν και έγιναν απλοί αποστολείς υλών. Μια μόνο συμμαχία ανταμείφθηκε για το 7/7, και εκατοντάδες παίχτες που στην ουσία είχαν σταματήσει να παίζουν και απλά έστελναν ύλες, δεν ανταμείφθηκαν καθόλου, έστω και με αυτό το εικονίδιο. Το βρίσκετε αυτό θεμιτό; Αλήθεια, οι αρχηγοί πως το δικαιολόγησαν στα εκατοντάδες παιδιά της συμμαχίας και των Ακαδημιών αυτό; Να δεχθώ ότι τα θαύματα είναι μέρος του παιχνιδιού αφού έτσι θέλει η εταιρεία, αλλά γιατί τόση πρεμούρα για αυτά λες και είναι ο αποκλειστικός στόχος; Θα μπορούσε η εταιρεία να κάνει ένα ξεχωριστό παιχνίδι χτισίματος θαυμάτων. Και η εταιρεία πρέπει να αντιληφθεί ότι αυτό που έγινε διώχνει παίκτες, δεν κερδίζει. Τι θα ήταν πιο ωραίο, 3 συμμαχίες με 2-3 θαύματα, να μάχονται για την τελική επικράτηση, ΟΛΟΙ οι παίχτες να αντεμείβονται για τον κόπο τους και να έχει και έτσι το παιχνίδι σασπένς και συνεχές ενδιαφέρον ή μια γιγαντιαία ένωση για να πάρουν το εικονίδιο κορώνας 150 παίκτες από τους 600 που συμμετείχαν; Και προφανώς δεν θέλω να μιλήσω για τον τρόπο και τα "μέσα" που χρησιμοποιήθηκαν, γιατί από ότι φαίνεται οι διπλοί/τριπλοί λογαριασμοί, οι αλλαγές στην IP για να φαίνεται ο άλλος ότι μπαίνει από την Δανία, τα προγραμματάκια για συλλογή υλών, αλλαγή αριθμών στις αποθήκες κλπ έχουν πλέον γίνει μέρος του παιχνιδιού. Αν αυτό θεωρείται ηθική νίκη, επιτρέψτε μου να διαφωνήσω. Αλήθεια αυτοί που κάναν το 7/7 αισθάνονται υπερήφανοι για τον τρόπο που επετεύχθη; Προφανώς εκείνοι ξέρουν καλύτερα.... Και προφανώς επίσης, δεν παίζουν όλοι οι παίκτες έτσι. Αλλά δυστυχώς κάποιοι που έχουν ανάγει αυτοσκοπό την διάκριση στο παιχνίδι, το επιδιώκουν με όλα - θεμιτά και αθέμιτα - μέσα. Να με συγχωρείτε αν αυτά που λέω ενοχλούν, αλλά στο βάθος όλοι ξέρουν ότι είναι αλήθεια, έστω και να δημοσίως δεν το παραδέχονται. Και τα λέω αυτά, με το θάρρος ενός παίκτη που δεν έχει μπαναριστεί ποτέ και που η συμμαχία του πάλεψε υπερήφανα για 1-2 θαύματα και δεν τα κατάφερε - δείγμα του καθαρού μας παιχνιδιού...
Ευχαριστώ, καλή συνέχεια και μην ξεχνάτε. Το παιχνίδι είναι για ΟΛΟΥΣ τους παίκτες, μικρούς και μεγάλους, έμπειρους και αρχάριους. Χαρείτε το παιχνίδι, μην αλλοιώνετε τη φυσιογνωμία του, κάντε νέες φιλίες μέσα από αυτό όπως είχα εγώ την τιμή να κάνω και μην επιδιώκετε εικονικά βραβεία. Η αναγνώριση από φίλους και αντιπάλους είναι αυτή που μετράει και η ευχαρίστηση ότι το παλέυει ο καθένας μαζί με τους συμμάχους του.
 

DeletedUser

Guest
Το ότι δεν έχεις μπαναριστεί δε σημαίνει και κάτι πιθανόν να μη σε πιάσανε...
Το να έχεις μπαναριστεί επίσης δεν λέει κάτι γιατί μπορεί να μην έφταιγες. Έχουμε τέτοιο παράδειγμα στον Xi. Που γίνεται το πρώτο μπαν για μποτάκι, ζητάμε από τη διαχείριση να μας ενημερώσει για το ποιο είναι το πρόγραμμα για να σβηστεί από τον υπολογιστή (ναι δεν είμαστε όλοι γνώστες της πληροφορικής και δεν γνωρίζουμε καν πόσα και ποια προγράμματα έχουμε στον υπολογιστή μας) και τελικά ήρθε μόνιμο μπαν χωρίς να έχει γίνει ποτέ χρήση του προγράμματος. Οι διπλοί και οι τριπλοί είναι η δικαιολογία αυτού που χάνει. Και πίστεψέ με έχω χάσει κι εγώ και ξέρω. Παίζω από όταν βγήκε η ελληνική έκδοση του grepolis και έχω δει πολλά.
Σε πολλά από αυτά που γράφεις έχεις δίκιο, όμως το χάνεις λόγο αβάσιμων κατηγοριών (συκοφαντία) και δεν μας κατονομάζεις τη συμμαχία σου, να δούμε κι εσύ πόσο έχεις πολεμήσει στον Xi και η δικιά μας συμμαχία δεν έχει πολεμήσει. Εγώ προσωπικά μόνο χτίζω για να σε προλάβω..
 

DeletedUser

Guest
H συμμαχία αυτή όντως κατάφερε κάτι που για πολλούς φαντάζει ο υπέρτατος στόχος στο παιχνίδι, 7 θαύματα. Όμως θα ήθελα να επισημάνω μερικά σημεία για το πως επετεύχθη αυτό:
- Λίγες μέρες (περίπου 2 βδομάδες αν θυμάμαι καλά) πριν ξεκινήσουν τα θαύματα, πραγματοποιήθηκε η μεγαλύτερη ίσως ένωση συμμαχιών που έχει γίνει στο παιχνίδι. Αποκλειστικός στόχος, τα θαύματα. Να με συγχωρείτε, αλλα αυτό που έγινε ισοδυναμεί με την απόλυτη καταστροφή του παιχνιδιού. Το παιχνίδι είναι πολεμικό, να παίρνεις και να χάνεις πόλεις, να δέχεσαι και να κάνεις επιθέσεις. Το σκεπτικό της ένωσης αυτής ήταν αποκλειστικά ένα εικονίδιο στο προφίλ, κάτι που αλλοιώνει τελείως τη φυσιογνωμία του παιχνιδιού. Εκατοντάδες παίχτες σταμάτησαν στην ουσία να παίζουν και έγιναν απλοί αποστολείς υλών. Μια μόνο συμμαχία ανταμείφθηκε για το 7/7, και εκατοντάδες παίχτες που στην ουσία είχαν σταματήσει να παίζουν και απλά έστελναν ύλες, δεν ανταμείφθηκαν καθόλου, έστω και με αυτό το εικονίδιο. Το βρίσκετε αυτό θεμιτό; Αλήθεια, οι αρχηγοί πως το δικαιολόγησαν στα εκατοντάδες παιδιά της συμμαχίας και των Ακαδημιών αυτό; Να δεχθώ ότι τα θαύματα είναι μέρος του παιχνιδιού αφού έτσι θέλει η εταιρεία, αλλά γιατί τόση πρεμούρα για αυτά λες και είναι ο αποκλειστικός στόχος; Θα μπορούσε η εταιρεία να κάνει ένα ξεχωριστό παιχνίδι χτισίματος θαυμάτων. Και η εταιρεία πρέπει να αντιληφθεί ότι αυτό που έγινε διώχνει παίκτες, δεν κερδίζει. Τι θα ήταν πιο ωραίο, 3 συμμαχίες με 2-3 θαύματα, να μάχονται για την τελική επικράτηση, ΟΛΟΙ οι παίχτες να αντεμείβονται για τον κόπο τους και να έχει και έτσι το παιχνίδι σασπένς και συνεχές ενδιαφέρον ή μια γιγαντιαία ένωση για να πάρουν το εικονίδιο κορώνας 150 παίκτες από τους 600 που συμμετείχαν; Και προφανώς δεν θέλω να μιλήσω για τον τρόπο και τα "μέσα" που χρησιμοποιήθηκαν, γιατί από ότι φαίνεται οι διπλοί/τριπλοί λογαριασμοί, οι αλλαγές στην IP για να φαίνεται ο άλλος ότι μπαίνει από την Δανία, τα προγραμματάκια για συλλογή υλών, αλλαγή αριθμών στις αποθήκες κλπ έχουν πλέον γίνει μέρος του παιχνιδιού. Αν αυτό θεωρείται ηθική νίκη, επιτρέψτε μου να διαφωνήσω. Αλήθεια αυτοί που κάναν το 7/7 αισθάνονται υπερήφανοι για τον τρόπο που επετεύχθη; Προφανώς εκείνοι ξέρουν καλύτερα.... Και προφανώς επίσης, δεν παίζουν όλοι οι παίκτες έτσι. Αλλά δυστυχώς κάποιοι που έχουν ανάγει αυτοσκοπό την διάκριση στο παιχνίδι, το επιδιώκουν με όλα - θεμιτά και αθέμιτα - μέσα. Να με συγχωρείτε αν αυτά που λέω ενοχλούν, αλλά στο βάθος όλοι ξέρουν ότι είναι αλήθεια, έστω και να δημοσίως δεν το παραδέχονται. Και τα λέω αυτά, με το θάρρος ενός παίκτη που δεν έχει μπαναριστεί ποτέ και που η συμμαχία του πάλεψε υπερήφανα για 1-2 θαύματα και δεν τα κατάφερε - δείγμα του καθαρού μας παιχνιδιού...
Ευχαριστώ, καλή συνέχεια και μην ξεχνάτε. Το παιχνίδι είναι για ΟΛΟΥΣ τους παίκτες, μικρούς και μεγάλους, έμπειρους και αρχάριους. Χαρείτε το παιχνίδι, μην αλλοιώνετε τη φυσιογνωμία του, κάντε νέες φιλίες μέσα από αυτό όπως είχα εγώ την τιμή να κάνω και μην επιδιώκετε εικονικά βραβεία. Η αναγνώριση από φίλους και αντιπάλους είναι αυτή που μετράει και η ευχαρίστηση ότι το παλέυει ο καθένας μαζί με τους συμμάχους του.
θελω να δικαιολογησεις σε ολο το γκρεπολις γιατι μια βδομαδα πριν ξεκινησουν τα θαυματα επικοινωνησες με τους νταλτον και τους αμπαλους και ζητησες να ενωθουμε μαζι να κανουμε τα θαυματα και να κοκκινησουμε τα πουμας που ηταν οι εχθροι σου εκεινη τη στιγμη για να λυσεις το προβλημα της συμμαχιασ σου και να βγεις εσυ νικητης. λυπαμαι γιατι απο το παιχνιδι αυτο καταλαβα πως οπως και στην πραγματικη ζωη οποιος δεν εχει μαθει να λεει πασο δλδ να μαθει να χανει αρχιζει να ψαχνει δικαιολογιες για να μπορεσει να δικαιολογησει τον τεραστιο εγωισμο που κρυβει μεσα του εκτοξευει κατηγοριες προς ολους και κλαιει.ΤΕΛΟς ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥς ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥς ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.ΑΞΙΖΕΙ ΟΜΩς ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΕΩς ΤΟΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΚΤΗ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥς ΠΟΛΕΜΗΣΤΕς ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΤΙΣΤΕς ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΗΚΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥς ΛΕΩ ΟΤΙ Ο ΠΟΛΕΜΟς ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑΜΕ ΣΑς ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕς ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ . ΜΕ ΤΙΜΗ Ο ΠΙΟ ΜΙΚΡΟς ΧΤΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΓΚΡΕΠΟΛΙς
 

DeletedUser8730

Guest
Ναι ναι μπράβο παιδιά. Τα καταφέρατε. Γίνατε η πιο γνωστή συμμαχία σε όλο το γκρέπο που απλά ενώθηκαν οσοι ζουν για τα βραβεία. Παντα τέτοια και εις ανώτερα...στον επόμενο κόσμο θα σας χαρίσουμε και κύπελλο σαν το μουντιάλ να μην έχετε παράπονο. Δυστυχώς αυτό που καταφέρατε κατά κύριο λόγο είναι να κλείσετε τον κόσμο. Οι μάχες τελείωσαν γιατί απλά δεν εχει νόημα. Τα λέμε στον επόμενο λοιπόν.
 

DeletedUser9577

Guest
Πράγματι δεν έχει ξαναγίνει.

Τα θαύματα τα έκαναν χάρη στους κολοτούμπες, κορωνολάγνους που μαζεύτηκαν σα τα κοράκια.

stratos.pngarpies.png
 

DeletedUser12233

Guest
Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλα παιδιά πού βοήθησαν να τελειώσουν τα θαύματα.

το να βγαίνει ο κάθε πικραμένος χτίστης και αμυντικός και αρχιδρυτής πόλεων παίκτης( στο πλαισιο του παιχνιδιου ειναι και αυτο) να προσπαθεί να υποβιβάσει την πεντακάθαρη νίκη των αντιπάλων του,(οι οποίοι μάλιστα έκαναν 8 θαυματα και οχι 7) είναι κίνηση μικροπρέπειας και πικρίας συνάμα.Δεν πειράζει μην κλαίτε κάποια στιγμή όταν μεγαλώσετε θα καταλάβετε ότι είναι ένα παιχνίδι και όχι τρόπος ζώης. Ά και πού είσαι??? Πράγματι δεν έχει ξαναγινει τόσο κλάμα και τόση κωλοτούμπα!!!!!!!!!!
Πάμε τώρα στα μπαναρίσματα,που είσαι
perifitis ...και εγώ είμαι αστροναύτης οκ??

Καλή συνέχεια και δεν πειράζει θα ανοίξει νέος κόσμος για τις νέες σας πίκρες....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11602

Guest
ΝΑ ΜΕ ΚΑΙ ΓΩ.....ΕΙΠΑΜΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΦΥΓΑ ΣΑΝ Fotisinger ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΩ ΤΙΣ ΠΑΝΟΠΛΙΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΠΟΥ ΡΙΞΑΤΕ. ΑΡΧΙΖΩ. ΘΑΛΑΣΣΑ 45. 4 ΠΑΙΚΤΕΣ OLIVERVIKO, LECOEAEON, SAX KAI FOTISINGER. ΣΧΕΔΩΝ ΜΟΝΟΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ 45 ΣΑΣ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΔΙΑΓΡΑΦΗ Ο PITSIKOKOS ΜΕ 80 ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΘΕΙΤΕ ΣΑΝ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΗΣΑΣΤΑΝ ΝΑ ΤΙΣ ΜΑΖΕΨΕΤΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ. ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?? ΑΠΛΑ ΜΕΙΝΑΤΕ ΕΚΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝΕ Η ΔΥΝΑΜΗ ΣΑΣ. ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΠΕΙΡΑΤΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΤΙΣ ΧΑΣΑΤΕ. ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΛΕΩ.......3 ΠΑΙΚΤΕΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΩΝ ΟΤΑΝ ΗΡΘΑΝ ΠΟΙΟ ΜΕΤΑ ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΜΑΣ ΠΡΩΣ ΤΟ ΜΕΡΩΣ ΜΑΣ. ΕΛΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ. 8 ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ 7. ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Η ΠΑΡΑΔΩΣΗ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΣΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ Χ. ΣΑΣ ΞΑΝΑΘΗΜΙΖΩ ΠΩΣ 5 ΝΗΣΙΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ 3 ΤΑ ΕΙΔΑΜΕ 5 ΦΟΡΕΣ ΚΟΚΚΙΝΑ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΠΛΕ. ΤΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΜΑΧΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ 7 ΘΑΥΜΑΤΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΗΘΙΚΟΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΕΧΘΡΟΥ ΣΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΑΥΜΑΤΑ ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ. ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑΤΕ ΑΥΤΟ ΣΕ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΜΕ ΝΕΑ NICNAME ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΤΟΤΕ Ο ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΜΟΥ oliverviko.........ΡΟΥΦΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ.


ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΓΑΤΑΚΙΑ.


ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΣ ΥΔΡΗΤΗ ΜΙΛΤΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΥΔΡΗΤΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΜΑΧΟΣ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11130

Guest
Συγχαρητήρια Μάγκες , σκοπός του παιχνιδιού είναι τα Θαύματα Τα φτιάξατε είστε ΝΙΚΗΤΕΣ . Ακόμα και να ενωθήκατε και αυτό μέρος του παιχνιδιού και τησ Στρατηγικής Είναι . Εσείς Νικητές και όλοι οι άλλοι Δεύτεροι κ.τ.λ .

Τώρα θα ακούσετε πολλά κλείστε τα αφτιά σας . Τα ίδια τραβήξαμε και εμείς στον Νυ .
 

DeletedUser

Guest
Κι έτσι, μερικούς μήνες μετά, η ιστορία επαναλαμβάνεται!
Τελικά το πρόβλημα μαζί σας ξέρετε ποιο είναι; Από την πολλή λαμογιά, έχετε πείσει τους εαυτούς σας ότι είστε οι καλύτεροι και αοι αγνότεροι, κρίνοι όλοι ένα πράμα. Σας έχει γίνει δεύτερη φύση το κλέψιμο και οι αθέμιτος τρόπος παιχνιδιού, που πλέον τα θεωρείτε κανόνα.
Μαζί σας δεν θέλω να κάνω ούτε διάλογο. Γράφτε ότι θέλετε πάλι, ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να ασχοληθώ, όπως και δεν έκανα τόσους μήνες.
Αν αισθάνεστε εντάξει με τον εαυτό σας, δικό σας πρόβλημα.
Λέτε ότι ψάχνω δικαιολογίες για τον εγωισμό μου. Ακόμη και ότι ήθελα ένωση με Άμπαλους στον Χι. Πόσο αφελείς είστε!!! Οι ίδιοι αναιρείστε με τα λεγόμενά σας! Ένωση ποιοι, δυο συμμαχίες με διαφορά δύο θαλασσών; Και αυτή την ένωση ήθελα για να κάνω θαύματα; Εγώ κύριοι βαρούσα και βαράω γατιά. Το ποιος έκανε ενώσεις τελικά αποδείχθηκε, όπως και το ποιος έπαιξε και παίζει για θαύματα, κορωνίτσες και άλλα τιμαλφή. Όπως και το ποιος διέλυσε τις συνθήκες της μιας μέρας στον Τ, όταν βάλατε τη μαριονέτα σας να κινηθεί ύπουλα...
Δεν σας ξέρω κι ούτε θέλω να σας μάθω. Και το καταλάβατε αυτό ελπίζω και στον Τ. Μαζί σας δεν θέλω να έχω καμια σχέση. Δεν με αφοράτε απλά. Εξάλλου, βρήκατε πλέον την μαριονέτα σας.
Ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός κύριε ΝΟΝΕ ή ΚΑΝΕΝΑ ή ΓΙΩΤΑ... ξέρεις εσύ...
Το παιχνίδι είναι τρόπος ζωής σε αυτούς που παίζουν 3 και 4 λογαριασμούς. Σε αυτούς που δίνουν πχ 170 € (...τυχαίο το νούμερο...) για να αγοράσουν bot και άλλα τέτοια... εκπαιδευτικά προγράμματα.
Συνεχίστε έτσι, αυτό είναι το παιχνίδι που σας ταιριάζει και επιδιώκετε. Στον Τ εξάλλου βρήκατε και έναν ακόμη ρουφιάνο που πάντα επιθυμούσατε...
Εύχομαι μόνο η μέρα να είχε 30 ώρες για να μπορούσατε να παίζετε το παιχνίδι ακόμη περισσότερο, με ..... συνεχή παρουσία....
Και μην ξεχνάτε. Στο βιογραφικό σας να βάλετε πρώτο πρώτο τον έντιμο και ακέραιο χαρακτήρα σας, τα θαυματουργά σας έργα και φυσικά, αντί για προσωπική φωτό, βάλτε έναν κρίνο.
Από κάτω μπορείτε τώρα να «ηθικολογήσετε» ελεύθερα. Τα ξαναλέμε... του χρόνου
 

DeletedUser11623

Guest

Το παιχνίδι είναι τρόπος ζωής σε αυτούς που παίζουν 3 και 4 λογαριασμούς. Σε αυτούς που δίνουν πχ 170 € (...τυχαίο το νούμερο...) για να αγοράσουν bot και άλλα τέτοια... εκπαιδευτικά προγράμματα.
Συνεχίστε έτσι, αυτό είναι το παιχνίδι που σας ταιριάζει και επιδιώκετε. Στον Τ εξάλλου βρήκατε και έναν ακόμη ρουφιάνο που πάντα επιθυμούσατε...



Εισαι και trial game admin και μιλας για διπλους τριπλους και τετραπλους botakia και λοιπα εκπαιδευτικα??? Οπως θα ελεγε και ο 8εαγενης κανε αιτημα στην ομαδα υποστηριξης ολα τα αλλα ειναι κουραφεξαλα.
 

DeletedUser

Guest
λυπαμαι που σου εχουν δωσει καποιοι την τιμη να εισαι διαχειριστησ η κατι τετοιο τελος παντων γιατι φαινεται οτι τους κοροιδεψες και αυτους για να αναριχηθεις σαν παρασιτο στην ιεραρχια του γκρεπολις ελπιζω να το διαβαζουν αυτοι που σε επελεξαν και να καταλαβουν το λαθος που εκαναν, εισαι ενασ ανθρωπος τελικα πικροχολος και κακος , εκφραζεις εντελως υποκειμενικες αποψεις χωρις να γνωριζεις την τυφλα σου χωρις να αποδικνηεις τιποτε παρα μονο πετωντας λασπη και συκοφαντιες , φαινεται σε πονεσε που στον ταφ ηρθα διπλα σου και σε ξυλοφωρτοσα διοτι στο χι δεν σε προλαβα γιατι πατησεσ διαγραφη μεγαλε πολεμιστη , μαθε λοιπον οτι εμενα με λενε μιλτο ζω στην αθηνα δεν εχω διπλο λογαριασμο και ουτε ειχα ποτε ,το γιωτουλινι ειναι γυναικα και ζει στην μυτιληνη και ειναι πολεμηστρια αυτα για να μασ γνωριζεις σιγα σιγα και να μην λες κουταμαρες απο εδω και απο εκει για να ξεσπασεις, τελος αν ενοχλεισαι τοσο πολυ πιστευω οτι πρεπει να επισκεφτεις ενα καλο ψυχολογο για να μπορεσει να λυσει τα προβληματα σου που πιστευω ειναι πολλα φιλικα ο νονος 01

[art]Προειδοποίηση !
Σας υπενθυμίζω πως σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ, οι προσωπικές προσβολές όπως "χρειάζεσαι ψυχίατρο ή να επισκεφτείς ψυχολόγο" δεν επιτρέπονται . Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες φόρουμ.
*ΑΡΤΕΜΙΔΑ* [/art]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
1ον θα ηθελα να αναφερω στους διαχειριστες του κεντρικου φορουμ πως ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟ Η ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟ δεν ειναι προσβολη. ειναι απλα μια καλη συμβουλη απο ενα ατομο προς αλλο ατομο. Τωρα αν εσεις το βλεπετε σαν προσβολη καλυτερα να το ανερεσετε απο τα πηστευω σας γιατι μπορει στο προσεχες μελλων να προσβαλετε χωρις να το θελετε καπιον επιστημονα που ισως η ειδικοτητα του να ειναι ψυχολογος η και ψυχιατρος και σας παραπεψει με τη σειρα του σε δικαστικη υποθεση(αγωγη)
ελπιζω να μην μου κανετε και μενα παρατηρηση για την συμβουλη που δινω!!!!!


2ον Θα αναρτησω την απαντηση του συμμαχου Ο ΚΑΝΕΝΑΣ μετα απο την παρατηρηση που αδικως του κανατε.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΠΩς ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΤΕ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΤΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΛΟΓΟς ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΙΚΤΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ ΤΗΝ ΔΥΣΦΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟς ΣΥΜΠΑΙΚΤΗς ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗς ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΔΙΠΛΟΥς ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥς ΚΤΛΠ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΡΟΛΙΠΤΗ ΚΡΙΣΗ ΣΑΣ
 

DeletedUser12395

Guest
1ον θα ηθελα να αναφερω στους διαχειριστες του κεντρικου φορουμ πως ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟ Η ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟ δεν ειναι προσβολη.

[art]Οι κανόνες το λένε ξεκάθαρα.
Η "ίδια ακριβώς φράση" υπάρχει και σαν παράδειγμα !
Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες
http://forum.gr.grepolis.com/showthread.php?1-Κανόνες-Φόρουμ&p=1#post1.[/art]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Κι έτσι, μερικούς μήνες μετά, η ιστορία επαναλαμβάνεται!
Τελικά το πρόβλημα μαζί σας ξέρετε ποιο είναι; Από την πολλή λαμογιά, έχετε πείσει τους εαυτούς σας ότι είστε οι καλύτεροι και αοι αγνότεροι, κρίνοι όλοι ένα πράμα. Σας έχει γίνει δεύτερη φύση το κλέψιμο και οι αθέμιτος τρόπος παιχνιδιού, που πλέον τα θεωρείτε κανόνα.
Μαζί σας δεν θέλω να κάνω ούτε διάλογο. Γράφτε ότι θέλετε πάλι, ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να ασχοληθώ, όπως και δεν έκανα τόσους μήνες.
Αν αισθάνεστε εντάξει με τον εαυτό σας, δικό σας πρόβλημα.
Λέτε ότι ψάχνω δικαιολογίες για τον εγωισμό μου. Ακόμη και ότι ήθελα ένωση με Άμπαλους στον Χι. Πόσο αφελείς είστε!!! Οι ίδιοι αναιρείστε με τα λεγόμενά σας! Ένωση ποιοι, δυο συμμαχίες με διαφορά δύο θαλασσών; Και αυτή την ένωση ήθελα για να κάνω θαύματα; Εγώ κύριοι βαρούσα και βαράω γατιά. Το ποιος έκανε ενώσεις τελικά αποδείχθηκε, όπως και το ποιος έπαιξε και παίζει για θαύματα, κορωνίτσες και άλλα τιμαλφή. Όπως και το ποιος διέλυσε τις συνθήκες της μιας μέρας στον Τ, όταν βάλατε τη μαριονέτα σας να κινηθεί ύπουλα...
Δεν σας ξέρω κι ούτε θέλω να σας μάθω. Και το καταλάβατε αυτό ελπίζω και στον Τ. Μαζί σας δεν θέλω να έχω καμια σχέση. Δεν με αφοράτε απλά. Εξάλλου, βρήκατε πλέον την μαριονέτα σας.
Ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός κύριε ΝΟΝΕ ή ΚΑΝΕΝΑ ή ΓΙΩΤΑ... ξέρεις εσύ...
Το παιχνίδι είναι τρόπος ζωής σε αυτούς που παίζουν 3 και 4 λογαριασμούς. Σε αυτούς που δίνουν πχ 170 € (...τυχαίο το νούμερο...) για να αγοράσουν bot και άλλα τέτοια... εκπαιδευτικά προγράμματα.
Συνεχίστε έτσι, αυτό είναι το παιχνίδι που σας ταιριάζει και επιδιώκετε. Στον Τ εξάλλου βρήκατε και έναν ακόμη ρουφιάνο που πάντα επιθυμούσατε...
Εύχομαι μόνο η μέρα να είχε 30 ώρες για να μπορούσατε να παίζετε το παιχνίδι ακόμη περισσότερο, με ..... συνεχή παρουσία....
Και μην ξεχνάτε. Στο βιογραφικό σας να βάλετε πρώτο πρώτο τον έντιμο και ακέραιο χαρακτήρα σας, τα θαυματουργά σας έργα και φυσικά, αντί για προσωπική φωτό, βάλτε έναν κρίνο.
Από κάτω μπορείτε τώρα να «ηθικολογήσετε» ελεύθερα. Τα ξαναλέμε... του χρόνου

Φίλε μου τα παιδιά το γούσταραν, το έκαναν...ΤΕΛΟΣ. Κατάφεραν να κατακτήσουν τη πρώτη θέση στο κόσμο ολοκληρώνοντας τα επτά από τα επτά θαύματα σε ελάχιστο χρόνο...Ε, λοιπόν...ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ! Το να συμφωνιθεί ένωση μεταξύ των καλύτερων συμμαχιών δεν είναι και οτι πιο εύκολο, ο κάθε ιδρυτής, αρχηγός, στρατηγός, διπλωμάτης, μέχρι και το απλό μέλος της συμμαχίας έχει χίσει ιδρώτα για να φτάσουν εκεί όπου ήταν. Τώρα το γεγονός πως κάποιοι δεν μπορούν να αποδεχθούν τη νίκη των αντιπάλων τους είναι καθαρά δικό τους θέμα. Θα υπάρξουν και άλλοι κόσμοι για να αποδείξετε την αξία σας, αλλά μην παραμένεται αιώνιοι εχθροί που ζητούν απεγνωσμένα εκδίκηση...Πριν ξεκινήσεις ένα ταξίδι εκδίκησης, σκάψε δύο τάφους.
Αυτή είναι η αλήθεια και ειληκρινά ποσός με ενδιαφέρει αν την πιστεύεις κι αν σου αρέσει ,τι να κάνουμεthis is grepolis(αυτό είναι το grepolis)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Κι έτσι, μερικούς μήνες μετά, η ιστορία επαναλαμβάνεται!
Τελικά το πρόβλημα μαζί σας ξέρετε ποιο είναι; Από την πολλή λαμογιά, έχετε πείσει τους εαυτούς σας ότι είστε οι καλύτεροι και αοι αγνότεροι, κρίνοι όλοι ένα πράμα. Σας έχει γίνει δεύτερη φύση το κλέψιμο και οι αθέμιτος τρόπος παιχνιδιού, που πλέον τα θεωρείτε κανόνα.
Μαζί σας δεν θέλω να κάνω ούτε διάλογο. Γράφτε ότι θέλετε πάλι, ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να ασχοληθώ, όπως και δεν έκανα τόσους μήνες.
Αν αισθάνεστε εντάξει με τον εαυτό σας, δικό σας πρόβλημα.
Λέτε ότι ψάχνω δικαιολογίες για τον εγωισμό μου. Ακόμη και ότι ήθελα ένωση με Άμπαλους στον Χι. Πόσο αφελείς είστε!!! Οι ίδιοι αναιρείστε με τα λεγόμενά σας! Ένωση ποιοι, δυο συμμαχίες με διαφορά δύο θαλασσών; Και αυτή την ένωση ήθελα για να κάνω θαύματα; Εγώ κύριοι βαρούσα και βαράω γατιά. Το ποιος έκανε ενώσεις τελικά αποδείχθηκε, όπως και το ποιος έπαιξε και παίζει για θαύματα, κορωνίτσες και άλλα τιμαλφή. Όπως και το ποιος διέλυσε τις συνθήκες της μιας μέρας στον Τ, όταν βάλατε τη μαριονέτα σας να κινηθεί ύπουλα...
Δεν σας ξέρω κι ούτε θέλω να σας μάθω. Και το καταλάβατε αυτό ελπίζω και στον Τ. Μαζί σας δεν θέλω να έχω καμια σχέση. Δεν με αφοράτε απλά. Εξάλλου, βρήκατε πλέον την μαριονέτα σας.
Ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός κύριε ΝΟΝΕ ή ΚΑΝΕΝΑ ή ΓΙΩΤΑ... ξέρεις εσύ...
Το παιχνίδι είναι τρόπος ζωής σε αυτούς που παίζουν 3 και 4 λογαριασμούς. Σε αυτούς που δίνουν πχ 170 € (...τυχαίο το νούμερο...) για να αγοράσουν bot και άλλα τέτοια... εκπαιδευτικά προγράμματα.
Συνεχίστε έτσι, αυτό είναι το παιχνίδι που σας ταιριάζει και επιδιώκετε. Στον Τ εξάλλου βρήκατε και έναν ακόμη ρουφιάνο που πάντα επιθυμούσατε...
Εύχομαι μόνο η μέρα να είχε 30 ώρες για να μπορούσατε να παίζετε το παιχνίδι ακόμη περισσότερο, με ..... συνεχή παρουσία....
Και μην ξεχνάτε. Στο βιογραφικό σας να βάλετε πρώτο πρώτο τον έντιμο και ακέραιο χαρακτήρα σας, τα θαυματουργά σας έργα και φυσικά, αντί για προσωπική φωτό, βάλτε έναν κρίνο.
Από κάτω μπορείτε τώρα να «ηθικολογήσετε» ελεύθερα. Τα ξαναλέμε... του χρόνου

επανέρχομαι μετά από μήνες γιατί επιτέλους ο κόσμος,το παιχνίδι ρε αδερφέ απέκτησε ενδιαφέρον για κάποιους τώρα που έφυγε ο ΚΑΝΕΝΑΣ/Ο ΝΟΝΟΣ και Η ΓΙΩΤΑ
τώρα είναι όλα αγγελικά πλασμένα
ούτε μποτάκια, ούτε περίεργες υπερσυμμαχίες, ούτε τίποτα
ΟΛΑ ΚΡΙΝΟΣ τώρα ε Perifitis και σια;
τώρα επιτέλους κάποιοι μπορούν να κάνουν τα θαύματα που αξίζουν
αχ ρε Γιώτα...
 
Κορυφή