ΔΙΠΛΟΙ-ΤΡΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser15184
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser15184

Guest
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά σε όλους όσους διαβάσουν αυτό το θέμα.
Το θέμα είναι γνωστό και χρόνιο.
Όμως όσο το αφήνουμε σχετικά ατιμώρητο , μπαίνουν κι άλλοι στον πειρασμό.
Ουδέποτε έφαγα τιμωρία για το παραμικρό και παίζω αρκετά χρόνια το παιχνίδι.(αυτό μπορεί ελεύθερα από μένα να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει η διαχείριση).
Μήπως ήρθε ο καιρός για πιο ουσιαστικές τιμωρίες;;;
Τι θα πει του ρίχνουμε ένα μπαν , δεύτερο και μετά συμμαζεύεται ο παίχτης στην απειλή του τρίτου μπαν;;;; Έως τότε ο παίχτης έχει διπλάσιες πόλεις από εμένα και τον οποιονδήποτε τίμιο παίχτη.
Αυτός που έκανε την παράβαση πάει στον επόμενο κόσμο και κάνει τα ίδια και η ιστορία συνεχίζεται και διαιωνίζεται.
Θέλετε να φτιάξουμε το παιχνίδι;;;
Να δημιουργηθεί μητρώο για κάθε παίχτη που να είναι σε ισχύ από την αρχή που ξεκίνησε το παιχνίδι.
Παράβαση για διπλό σε έναν κόσμο , παράβαση σε δεύτερο κόσμο , στον τρίτο κόσμο να αποκλείεται η συγκεκριμένη IP από το παιχνίδι ή ο συγκεκριμένος παίχτης από το παιχνίδι.
Ελπίζω να ήμουν κατανοητός.
Αν δεν διαφυλάξουμε το παιχνίδι που αγαπάμε , τότε το παιχνίδι συνεχώς θα φθίνει.
 

DeletedUser15389

Guest
με καθυστερηση εναμιση χρονου ας πω κι εγω την γνωμη μου..
καταρχας ξεκιναμε απο τους κανονες του παιχνιδιου που απαγορευουν την "διαπομπευση" καποιου που εκανε μια παραβαση !!!
απλα τραγικο.....γιατι δλδ απαγορευεται να γινει μια λιστα με το ονομα καποιου που εβαλε bot η ειχε διπλο λογαριασμο και να αναρτηθει στο κεντρικο φορουμ με διπλα να αναγραφεται η τιμωρια του???
και θα απαντησω εγω.....γιατι πολυ απλα αλλη ποινη πεφτει στον ταδε παικτη και αλλη στον αλλο !!!!!
ειχα παραδειγμα που πιαστηκε παικτης με διπλο λογαριασμο και εφαγε 5 μερες ανοιχτο ban...και αλλος παικτης με διπλο (σε αλλο κοσμο) εφαγε 5 μερες κλειστο ban !!!!
η διαφορα του ανοιχτου με το κλειστο ban ειναι κατανοητη και προφανως ο ενας παικτης ειναι ο λεφτας ενω ο αλλος ειναι ο παικτακος της σειρας που δεν συνεισφερει στον γερμανικο κουμπαρα...
σοβαρα τωρα κυριε θεαγενη....πειτε μου ενα σοβαρο λογο που απαγορευεται να ανακοινωθει το ονομα το παραπτωμα και η τιμωρια ενος παικτη σε μια λιστα που να μπορουν ολοι να την δουν ωστε να διαλυονται οι υποψιες οτι συμπεριφερεστε διαφορετικα στον καθε παικτη???
 

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
H απάντηση είναι απλή. Αποτελεί προσωπικό δεδομένο και δεν επιτρέπεται να κοινοποιείται.
Αυτό ισχύει σχεδόν σε όλα τα αντίστοιχα παιχνίδια (τουλάχιστον οι μεγάλες εταιρείες αυτό κάνουν, απ'όσο ξέρω και έχω δει σαν παίκτης σε διάφορα παιχνίδια).
 

DeletedUser16557

Guest
ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΑΝ πχ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΝΙΜΟ ΒΑΝ ΚΤΛ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΜΩΡΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΔΙΚΑΙΑ
 
Κορυφή