Για τον διαγωνισμό "Αρχαία ονόματα σε σημερινά τραγούδια".

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

8EAGENHS

Forum Leader
Απορίες για τον τρέχοντα διαγωνισμό και ιδέες για μελλοντικούς διαγωνισμούς, όλα ευπρόσδεκτα!
 

Cultured Thug

Μινώταυρος
Το μονο που χρειαζεται στην αιτηση ειναι το ονομα του τραγουδιου και τα αρχαια ελληνικα ονοματα απο διπλα;
 

8EAGENHS

Forum Leader
Οι απαντήσεις των ερωτήσεών σας υπάρχουν στην εκφώνηση της άσκησης.
Το μονο που χρειαζεται στην αιτηση ειναι το ονομα του τραγουδιου και τα αρχαια ελληνικα ονοματα απο διπλα;
Χρειάζεται μόνον το στοιχείο για να καταλάβουμε για ποιο τραγούδι πρόκειται.
ti prepei na κανω gia naπαιξω στον διαγωνισμο;
Ακολουθήστε τις οδηγίες.
 

konnos128

Μινώταυρος
Όταν εννοούμε ονόματα εννοούμε και ονόματα περιοχών(Τοπωνύμια );
 

Cultured Thug

Μινώταυρος
Στοιχειο εννοουμε τον τιτλο;
Οι θεοτητες αποκλυονται;
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser18111

Guest
"Αυτούσια" σημαίνει πρέπει να είναι μόνο στην ονομαστική για να γίνουν δεκτά;
 

DeletedUser18122

Guest
δλδ Νωντας μπορει ναναι Ξενοφωντας Επαμεινωντας κλπ..Αριστος Αριστοτέλης η Αριστείδης οποτε αποκλειονται ..λογικο ακούγεται γιατι δημιουργει ασάφεια..παρατηρησα οτι οσο σκαλίζεις τόσα βρισκεις εξαρταται ποση ωρα διαθέτεις ..
 

DeletedUser18122

Guest
πιστευω οτι ήταν δύσκολο θεμα για να δοθεί το αποτέλεσμα σύντομα ....αντε να βρεις απο π.χ.40 τίτλους ποιοι ειναι σωστοί και πόσοι παικτες έλαβαν μέρος χαμός θα έγινε εστω και αν ήταν λίγες οι συμμετοχες..και πάνω απ όλα ναεισαι και δίκαιος ..ελαβα μέρος πρώτη φορά γιατι το βρήκα ενδιαφερον
 

Karderinis 13

Μινώταυρος
Οι παραπανω ειναι ενδεικτικα καποιες σωστες απαντησεις συμμετεχοντων ή όλες οι σωστες απαντησεις του διαγωνισμου;
 

8EAGENHS

Forum Leader
Εστειλα κι εγω...τι εκανα λαθος?
Εσύ τίποτε, εγώ τα έκανα σαλάτα. Δυο καρπούζια, λέει, στην ίδια μασχάλη δεν γίνεται, θα πάρουν μυρωδιά τα καρπούζια. Εντός ολίγου θα κοινοποιηθεί εκ νέου ο κατάλογος συμμετασχόντων με τις απαντήσεις.
 

-PNS-

Άρμα
Ούτε το δικό μου όνομα βλέπω στις απαντήσεις, αν και μου ήρθε κανονικά απάντηση στο αίτημα από το κέντρο υποστήριξης, όπως και mail, και επίσης δεν βλέπω να έχω κάνει κάτι λάθος...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή