ΓΡΑΦΟΥΜΕ "ΙΣΤΟΡΙΑ" ΣΤΟ ΓΚΡΕΠΟ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser8569
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser8569

Guest
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η INNOGAMES ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΘΑΥΜΑΤΩΝ,,,,,

ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ........ΕΛΕΟΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙ ΠΛΕΟΝ...ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΒΑΡΕΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΠΑΣΕΙ 3....ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΟ....ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΝΙΚΗΤΕΣ" ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΠΤ........

ΥΓ1.ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ....

ΥΓ2.ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΞΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ.......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
μινωα δεν ειχε και μεγαλη απηχηση το θεμα!!!!
δεν χρησιμοποιουν το κεντρικο φαινεται~!!!
 

DeletedUser8569

Guest
μινωα δεν ειχε και μεγαλη απηχηση το θεμα!!!!
δεν χρησιμοποιουν το κεντρικο φαινεται~!!!

MAΡΚΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΥΜ ΜΑΣ..........

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΑ ΣΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΜΑΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΙΝΝΟGAMES ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ FARMVILLE ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΙΚΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ........
ΧΑΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑ
 

DeletedUser

Guest
Κώστα μήπως το παρακάνουμε; χαχαχαχ
 

DeletedUser

Guest
Βρε τι βρίσκει κανείς ψάχνοντας!

Μια κατά φαντασίαν εταιρία, στο κατά φαντασίαν παιχνίδι της, έδωσε ένα κατά φαντασία βραβείο σε μία κατά φαντασία συμμαχία, αφού οι κατά φαντασία παίκτες της ολοκλήρωσαν 4 κατά φαντασία θαύματα και έτσι ανακηρύχθηκαν κατά φαντασία ΝΙΚΗΤΕΣ.
Δυστυχώς για τους χαμένους, όλα αυτά συνέβησαν στην πραγματικότητα.
Τι να κάνουμε... κάποιος κερδίζει, κάποιος χάνει... για τους υπόλοιπους, ξυδάκι :)


Σας το είπα;
Ξέρω μια συμμαχία που έχτισε ένα σωρό αποικίες γύρω από τα θαύματα φιλικής συμμαχίας σε καιρό ειρήνης!
Προφανώς το έκανε για να τα προστατέψει από τους εχθρούς, σωστά;
Μια συμμαχία που σπάει συνθήκες εκεχειρίας κατά το δοκούν.
Ε ναι, μιλάω για τη συμμαχία που ακόμα χτίζει (και χτίζει και χτίζει) θαύματα.


Φίλε Μίνωα, όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια χεχεχε
 

DeletedUser8569

Guest
Βρε τι βρίσκει κανείς ψάχνοντας!

Μια κατά φαντασίαν εταιρία, στο κατά φαντασίαν παιχνίδι της, έδωσε ένα κατά φαντασία βραβείο σε μία κατά φαντασία συμμαχία, αφού οι κατά φαντασία παίκτες της ολοκλήρωσαν 4 κατά φαντασία θαύματα και έτσι ανακηρύχθηκαν κατά φαντασία ΝΙΚΗΤΕΣ.
Δυστυχώς για τους χαμένους, όλα αυτά συνέβησαν στην πραγματικότητα.
Τι να κάνουμε... κάποιος κερδίζει, κάποιος χάνει... για τους υπόλοιπους, ξυδάκι :)


Σας το είπα;
Ξέρω μια συμμαχία που έχτισε ένα σωρό αποικίες γύρω από τα θαύματα φιλικής συμμαχίας σε καιρό ειρήνης!
Προφανώς το έκανε για να τα προστατέψει από τους εχθρούς, σωστά;
Μια συμμαχία που σπάει συνθήκες εκεχειρίας κατά το δοκούν.
Ε ναι, μιλάω για τη συμμαχία που ακόμα χτίζει (και χτίζει και χτίζει) θαύματα.


Φίλε Μίνωα, όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια χεχεχε

φιλε μου παιζω δυο χρονια γκρεπο και εχω βαρεθει να βλεπω τυπους να αυτοανακυρησωνται νικητες....απο που να αρχισω....

απο τους πρωτους ηρακλειδεις????απο την παλια κρητη???απο τα χουφταλα???????????απο τους απροσκλητους..??????????στην ουρα και εσεις λοιπον..!!!!!(αν και απο οτι μαθενω την κανετε και εσεις για αλλες "παραλιες.....

ΕΡΩΤΗΣΗ Νο1
κοινο των περισοτερων απο αυτων των "κατα φαντασια νικητων"?????

απαντηση


οτι με βριζουν και με λενε λαμογιο.....τι να κανουμε ομως οπως και στη ζωη τα λαμογια επιζουναχαχχαχ

ΕΡΩΤΗΣΗ Νο2

αφου ειστε νικητες γτ την κοπανατε και πηγενετε σε αλλες συμμαχιες????????

απαντηση

μαλλον πηγατε να δωσετε την αυρα του νικητη και σε αλλους (ναι ειναι ερωνικο αυτο)...
ευτηχως να λετε που εχετε τον φιλο μου τον διονηση και εχει σωσει την τιμη σας εκει σε 34-43 λλιως θα γελαγαν και οι πετρες μαζι σας....

υγ.ειμαι σε διακοπες και επιστρεφω την αλλη εβδομαδα.....τρεξε να κρυφτεις μαζι με κατι αλλους "πολεμαχαρεις και αιμοβορους" της 65 σε καμια φιλικη συμμαχια γτ αλλιως δεν σε βλεπω καλα.....

υγ2.πολεμικο παιχνιδι ειναι τι να κανουμε η συνθηκες ειναι να για να σπανε (δεν φταιω εγω αν εσεις νομιζατε οτι παιζετε farmiville....αν και πληροφορια που ειχα οτι κανατε μυνηση σε innogames επειδη αναβαθμισε το παιχνιδι απο farmville σε πολεμικο ελεγχετε ως ανακριβεις....αχχαχαχαααχαχα)

υγ3.για παρασκευη 6 μαιου ρε μπαγασα τι ετοιμαζετε????????????κατι εμαθα........αφορα συνθηκη.........χαχαχααχχαα
 

DeletedUser

Guest
φιλε μου παιζω δυο χρονια γκρεπο και εχω βαρεθει να βλεπω τυπους να αυτοανακυρησωνται νικητες....

Αλήθεια, παίζεις δυο χρόνια;
Εγώ παίζω μόνο ένα, αλλά είμαστε παρεούλα στην κατάταξη ;)


"Αυτοανακηρύχθηκε";
Θα εννοείς το βραβείο που μας έδωσε η εταιρία επειδή νικήσαμε (πρώτοι στον ελληνικό server) ολοκληρώνοντας 4 θαύματα!
Δεν το φτιάξαμε μόνοι μας, το κερδίσαμε - και αυτό δεν αλλάζει.


Γενικά τώρα, είναι γεγονός οτι τα θαύματα κατάντησαν το παιχνίδι βαρετό - είχα στείλει σχετικό μήνυμα και σε σένα, θα το δεις αν δεν το είδες ήδη. Είχα προβλέψει τη διάλυση αυτή (η οποία συνεχίζεται και θα συνεχίζεται - κατά τη γνώμη μου). Ασχέτως αν συμφωνείς ή όχι, όταν επιτευχθεί ένας στόχος, χάνεται το ενδιαφέρον.


Σε βρίζουν κάποιοι; Το κατήγγειλες υποθέτω, οπότε θα δοθεί λύση από τη διαχείριση.

Τη δεύτερη ερώτηση μπορώ να την απαντήσω:
Τι σχέση έχει ο φάντης με το ρετσινόλαδο;

((Αφού είπαμε οτι η συμμαχία έβαινε προς διάλυση αμέσως μετά την ολοκλήρωση των θαυμάτων, αν όχι πιο νωρίς.
Πάντως, τους ανενεργούς και τα φαντάσματα τα τσακίσατε χε χε))

ΥΓ:
Μπρρρ, με φοβίζεις, θα σε καταγγείλω για τρομοκρατία χαχαχα
Αυτά τα τα περί πολεμικού παιχνιδιού και τρέξε να κρυφτείς και τρίχες κατσαρές, νομίζω οτι είναι απωθημένα από Πλαταιές και Μαραθώνες!
Μήπως ήσουν Μέγας Στρατηλάτης σε καμιά προηγούμενη ζωη;
Η μπας και παίζεις grepolis με κοντάρι και ασπίδα αντί με πληκτρολόγιο και ποντίκι;
χεχεχε

ΥΓ2
Ολα τα παιχνίδια είναι απλώς παιχνίδια για τον ελεύθερο χρόνο μας - όποιος δεν το δέχεται, εθελοτυφλεί ή χαϊδεύει τον εγωισμό του. Το συγκεκριμένο δεν είναι καν paintball ή αμπάριζα - ένα παιχνίδι σε υπολογιστή είναι μόνο, όπως χιλιάδες άλλα.

ΥΓ3
Την Παρασκευή ό,τι κι αν ετοιμάζ(ουν), προσωπικά έχω άλλα τρεχάματα - πλησιάζουν εκλογές και δεν υπάρχει ούτε χρόνος ούτε διάθεση για παιχνιδάκια... Αυτό μάλιστα, με φοβίζει.
 

DeletedUser

Guest
ΑΧ ΠΑΤΡΙΔΑ

φιλε μου παιζω δυο χρονια γκρεπο και εχω βαρεθει να βλεπω τυπους να αυτοανακυρησωνται νικητες....απο που να αρχισω....

απο τους πρωτους ηρακλειδεις????απο την παλια κρητη???απο τα χουφταλα???????????απο τους απροσκλητους..??????????στην ουρα και εσεις λοιπον..!!!!!(αν και απο οτι μαθενω την κανετε και εσεις για αλλες "παραλιες.....

ΕΡΩΤΗΣΗ Νο1
κοινο των περισοτερων απο αυτων των "κατα φαντασια νικητων"?????

απαντηση


οτι με βριζουν και με λενε λαμογιο.....τι να κανουμε ομως οπως και στη ζωη τα λαμογια επιζουναχαχχαχ

ΕΡΩΤΗΣΗ Νο2

αφου ειστε νικητες γτ την κοπανατε και πηγενετε σε αλλες συμμαχιες????????

απαντηση

μαλλον πηγατε να δωσετε την αυρα του νικητη και σε αλλους (ναι ειναι ερωνικο αυτο)...
ευτηχως να λετε που εχετε τον φιλο μου τον διονηση και εχει σωσει την τιμη σας εκει σε 34-43 λλιως θα γελαγαν και οι πετρες μαζι σας....

υγ.ειμαι σε διακοπες και επιστρεφω την αλλη εβδομαδα.....τρεξε να κρυφτεις μαζι με κατι αλλους "πολεμαχαρεις και αιμοβορους" της 65 σε καμια φιλικη συμμαχια γτ αλλιως δεν σε βλεπω καλα.....

υγ2.πολεμικο παιχνιδι ειναι τι να κανουμε η συνθηκες ειναι να για να σπανε (δεν φταιω εγω αν εσεις νομιζατε οτι παιζετε farmiville....αν και πληροφορια που ειχα οτι κανατε μυνηση σε innogames επειδη αναβαθμισε το παιχνιδι απο farmville σε πολεμικο ελεγχετε ως ανακριβεις....αχχαχαχαααχαχα)

υγ3.για παρασκευη 6 μαιου ρε μπαγασα τι ετοιμαζετε????????????κατι εμαθα........αφορα συνθηκη.........χαχαχααχχαα


ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΑΤΡΙΩΤΗ ΚΑΙ ΦΙΛΕ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.ΤΟΥΣ ΗΡΑΚΛΗΔΕΣ ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΕΙΣ;ΑΣΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΙ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΣΕ....ΤΑΙΖΕΙ...ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΑΓΚΩΝΕΙΣ.ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΥΡΗΧΘΕΙΣ ΝΙΚΗΤΗΣ,ΣΤΟΥΣ ΗΡΑΚΛΗΔΕΣ ΕΨΑΧΝΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΩΣΤΑ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΜΩΣ ΤΩΝ ΗΡΑΚΛΗΔΩΝ ΜΗ ΜΙΛΑΣ ΦΙΛΕ.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΗΣΑ.ΑΤΑΚΤΟ ΑΓΟΡΙ!
 

DeletedUser8569

Guest
φιλε Γιωργο

1)οντως εσυ με "στρατολογησες" πριν 1.5 χρονο αλλα απο εκει και περα η πορεια μου στο παιχνιδι ηταν αυτονομη....δεν κρυφτηκα ποτε και νομιζω οτι για πολλα εχω κατηγορηθει κατα καιρους αλλα σιγουρα οχι οτι κρυφτηκα ποτε....κατι "κολητοι" σου δοξαστηκαν κρυπτομενοι

2)οι ηρακληδεις οπως και ολες οι αλλες οι συμμαχιες που υπηρχαν η υπαρχουν ακομα ειναι απλα συμμαχιες και τπτ παραπανω (μη δουλευομαστε και μεταξυ μας ντροπη) εγω απλα αναφερα τα παραμυθια που εχουν πει απο παλια διαφοροι αρχηγοι.....(και εγω οταν τα παρατησω μπορει να ανεβασω κανενα ηρωικο μυνημα για να εχουμε να λεμε..)χαχχαχχχ

φιλε αλμομπαρ

1)λαμογιο και πολλα αλλα μου ελεγε ο πρωην αρχηγος σου στο προφιλ τις πρωην συμμαχιας σου.....δεν εειδα κανενα να λεει κατι αρα συμφωνεις

2)αφου εισαι νικητης γτ εφυγες απο τη συμμαχια σου

3)αφου ημαστε μονο για φαντασματα γτ κρυφτηκες σε φιλικη συμμαχια????????
 

Jailbreak

Άρμα
φιλέ ας το πώ και έτσι.....minoaskr

η συμμαχία μας στον έψιλον αποτελούνταν απο 400 μελή παρακαλώ......
με την μονή διαφορά ότι οι 50 από αυτούς ήταν συνειδητοποιημένοι.....
όλοι είχατε την εντύπωση ότι ο tasos θα σας σώσει......
ακόμα και εσύ που βγαίνει εδώ και φωνάζεις και λες είμαι παιχταράς ποτέ σου δεν κατάλαβες την διπλωματία......

προς θεού δεν θέλω να μειώσω κάποιον από τους ΗΡΑΚΛΗΔΕΣ γιατι πραγματικά ήταν ΗΡΩΕΣ...!
Αλλά... πολλές φορές σας είπα να το καταλάβετε...
Δεν γίνεται 10 παίχτες όπως tasos,myrtianos,midblue,agist,basoula1983,kostas,redvaggon1,panoulis0707,malouda,anastadinos να κρατάνε μια ολόκληρη συμμαχία.....
Ακόμα και σήμερα θα το λέω το grepolis bot v2 2.1 η ομάδα δεν μπορεί να το ανιχνεύσει.....
Όχι οτι με έκαιγε και πολύ..... είχα τον τρόπο μου(νόμιμο πάντα)και πόλη δεν έχανα ούτε εγώ ούτε τα παιδιά που πάιζαν διπλά μου.... θέλαμε και μάθαμε να παίζουμε και έτσι!
Άλλα για θυμήσου τα λογία μου......
Οι αθορυβοι είναι ομάδα μέσα σε εμάς των αντιπάλων(πάιζαν στον πυρήνα σου αυτοί)πάρτες τους της πόλεις...... αλλά εσείς πέρα βρέχει!
Οι ΑΠΡΟΚΛΗΤΟΙ αν και ξέρανε οτι έχουν 700 διπλούς...για την ώρα πρέπει να κάνουμε ειρήνη μαζί τους....αλλά εσείς πέρα βρέχει!
αυτά τα ολίγα γινόταν στην θάλασσα σου φιλέ μου στον πυρήνα σου....!

οι ηρακληδεις οπως και ολες οι αλλες οι συμμαχιες που υπηρχαν η υπαρχουν ακομα ειναι απλα συμμαχιες και τπτ παραπανω (μη δουλευομαστε και μεταξυ μας ντροπη) εγω απλα αναφερα τα παραμυθια που εχουν πει απο παλια διαφοροι αρχηγοι.....(και εγω οταν τα παρατησω μπορει να ανεβασω κανενα ηρωικο μυνημα για να εχουμε να λεμε..)χαχχαχχχ
για αυτό δεν έχω να σου πω και πολλά.... κοιτά ποιά συμμαχία σε όλο το server τελείωσε πρώτη το 4 στα 7 και μετά κατέκρινε!

καλό θα είναι αυτό το τρίπακι με τα φαντάσματα κτλ να το σταματήσεις επιτελούς....

ότι έχεις να αποδείξεις καν τω μέσα στο παιχνίδι και σε παρακαλώ άσε τα σάλια για άλλους,,,αν έστω και μια φορά ένιωσες ΗΡΑΚΛΗΣ σε παρακαλώ σταματά το.....

tasos
 

DeletedUser

Guest
φιλε αλμομπαρ

1)λαμογιο και πολλα αλλα μου ελεγε ο πρωην αρχηγος σου στο προφιλ τις πρωην συμμαχιας σου.....δεν εειδα κανενα να λεει κατι αρα συμφωνεις

2)αφου εισαι νικητης γτ εφυγες απο τη συμμαχια σου

3)αφου ημαστε μονο για φαντασματα γτ κρυφτηκες σε φιλικη συμμαχια????????


Σου αρέσει το παιχνίδι των ερωτήσεων αλλά εσύ δεν απαντάς, μόνο ρωτάς :)

1) Με ύβρεις ασχολείται η διαχείριση, όχι εγώ (όπως είπα, αν θεωρείς οτι κάποιος σε βρίζει, οφείλεις να το καταγγείλεις).
Δε βλέπω να σε βρίζει κανείς πάντως, εκτός αν πιστεύεις οτι όλος ο κόσμος αναφέρεται σε σένα ;)

((Εχοντας 20+ χρόνια σε online games (προ internet εποχή), ξέρω καλά οτι το να βρίζεις τον εικονικό αντίπαλο ισοδυναμεί με αδιάφορο παιχνίδι και μηδέν διασκέδαση.))

2 και 3)
Να το ξαναγράψω: η συμμαχία μου όδευε προς διάλυση ήδη από τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο, από τότε που ο Μπάμπης όρισε έξι άτομα αρχηγούς. Ηταν φανερό οτι θα εγκατέλειπε το παιχνίδι λόγω δουλειάς - κι ας μην το είχε δηλώσει ευθέως. Πιστεύω οτι απλώς μας έκανε το χατήρι μένοντας μέχρι την ολοκλήρωση των θαυμάτων. Και δεν είναι μόνο ο Μπάμπης...
Αλλωστε τα ξέρεις όλα αυτά, η συμμαχία σου είχε τουλάχιστον δυο ρουφιάνους.

Επρεπε να βρω κάποια άλλη συμμαχία και μόνο στους ΤΑΝ ήξερα πάνω από δύο άτομα.
Φιλική συμμαχία είπες;
Εμ, φταίτε κι εσείς που τις είχατε όλες πράσινες εκτός από εμάς :)


Στο παιχνίδι τώρα, στις λίγες πόλεις μου σε πυρήνες σας, είχα καθημερινό σερί επιθέσεων και μάζεψα χιλιάδες πόντους μέσα σε είκοσι μέρες... σχεδόν όσους αμυντικούς είχα μαζέψει σε ένα χρόνο.
Με βγάλατε δυο φορές αμυνόμενο της ημέρας. Εχω ονομάσει μια πόλη "51000 πόντοι".
Παρόλα αυτά, πήρατε ΜΙΑ πόλη μου, μόνο όταν κοιμόμουν και όταν ο Χάρης ξενύχτησε για να στέλνει σεισμούς και επιθέσεις (όχι, δεν χάνω τον ύπνο μου για το παιχνίδι).
Αυτό εσύ το λες κρύφτηκα;

---

Γενικά τώρα, θα εγκαταλείψω το παιχνίδι γιατί έχω και μια ζωή που έμεινε πίσω, με τόσο κόλλημα εδώ - το έχω δηλώσει από το Φεβρουάριο, όπως μάλλον ξέρεις.
Θα είχα πατήσει επανεκκίνηση αλλά λυπάμαι τόσος κόπος και τόσο στήσιμο να πάει χαμένο.
Ετσι, έχω συμφωνήσει να ανταλλάξω το λογαριασμό μου με κάποιον με 2 πόλεις (κι αυτές μόνο για να μπορώ να συναντάω τους φίλους που έκανα εδώ). Θέλω μόνο να επιβεβαιώσω οτι είναι ΟΚ με τους κανονισμούς αυτό και θα σας χαιρετήσω.
Δυστυχώς (ή ευτυχώς) από τέλη Μαΐου και μετά, σπάνια θα μπορώ να παίζω...

Μπορείς λοιπόν να χαίρεσαι που φεύγει ένας "πονοκέφαλος" :)

---

Και μιας και είπαμε για ερωτήσεις...
Δε μου είπες, γιατί σε καιρό ειρήνης μαζεύτηκαν όλοι οι δικοί σου με δεκάδες αποικίες γύρω από τα θαύματά μας;
Δε σε συμφέρει να απαντήσω εγώ :)
 

DeletedUser8569

Guest
"φιλε" τασο

1)δεν ειδα πουθενα να αναφερω το ονομα σου για να πεταχτεις σαν την ........

2)ποτε δεν περιμενα απο κανενα να με σωσει....

3)η πορεια μου στο παιχνιδι μαλλον αποδυκνειει οτι κατι που ξερω απο διπλωματια...

4)και παμε στο βασικοτερο........

ΗΡΩΕΣ ΕΙΝΑΙ..

α)αυτοι που πολεμησαν και πεθαναν για τη πατριδα τους πχ οι νεκροι απο τους βαλκανικους πολεμους.....

β)ηρωας ειναι αυτος που κινδυνο της ζωης του σωζει παιδια ηλικιωμενους κτλ....

και πολλα αλλα παραδειγματα...αν θελεις ......


ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΦΤΙΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΗΡΩΕΣ (ειτε της Ελλαδας ειτε του κοσμου) να αναφερεις ως ηρωες παιδια που παιζουν ενα on line παιχνιδι....βρηκαμε τωρα να αποκαλουμε ηρωες τους παντες και τα παντα.....


υγ.δεν ενιωσα ειτε ηρακλειδης ειτε ατρειδες ουτε μυρμιδονας κτλ γτ πολυ απλα ειναι ενα παιχνιδι και απλα μεσα απο την εκαστοτε συμμαχια παιζω για να περναει η ωρα μου......(ειμαι πχ Ελληνας,κρητικος,βαζελος κτλ...)....βρες τις διαφορες...βεντ

υγ2.ηρωας ειναι πολυ "βαρια" κουβεντα για να την ευτελιζουμε ετσι ....αλλα ειναι και αυτο σημειο των καιρων μας (και μεταξυ μας δεν περιμενα και τπτ καλυτερο απο εσενα)...


υγ3.θα σου δωσω και 2 παραδειγματα ηρωων για να καταλαβεις τι εννοοω.....

Ηρώ Κωνσταντοπούλου, ηρωίδα της Αντίστασης κατά της Γερμανικής Κατοχής Η Ηρώ Κωνσταντοπούλου, η οποία γεννήθηκε στις 16 Ιουλίου 1927 και εκτελέστηκε στις 5 Σεπτεμβρίου 1944 σε ηλικία 17 χρονών, ήταν αγωνίστρια της εθνικής αντίστασης.

Οι γονείς της ήταν από τη Σπάρτη. Η ίδια γεννήθηκε κι έζησε στην Αθήνα. Ήταν μαθήτρια Γυμνασίου και οργανωμένη στην ΕΠΟΝ, όπου είχε αναπτύξει έντονη απελευθερωτική δράση, παρά το νεαρό της ηλικίας της. Μιλούσε τέσσερις γλώσσες και όταν τη βασάνιζαν οι χιτλερικοί στην οδό Μέρλιν, όπου βρισκόταν το αρχηγείο της Κομαντατούρ, αναφέρεται ότι τους "μαστίγωνε" στη γλώσσα τους.

Όταν συλλαμβάνεται για πρώτη φορά, ο εύπορος πατέρας της καταφέρνει να την ελευθερώσει. Λίγο πριν την αποχώρηση των Γερμανών, συμμετέχει στην ανατίναξη ενός τρένου που μετέφερε πυρομαχικά και ξανά συλλαμβάνεται στις 31 Ιουλίου 1944. Εκείνη τη μέρα είχε τελειώσει τις απολυτήριες εξετάσεις του Γυμνασίου. Επί τέσσερα μερόνυχτα τη βασάνιζαν να μαρτυρήσει τους συνεργάτες της. Αλλά ούτε τα βασανιστήρια ούτε οι δελεαστικές προτάσεις που τις έκαναν απέδωσαν.

Στις 5 Σεπτεμβρίου του 1944, μαζί με άλλους 49 κρατούμενους, οδηγήθηκε στο Σκοπευτήριο της Καισαριανής. Η ζωή της έγινε ταινία το 1981 με τίτλο "17 σφαίρες για έναν άγγελο, η αληθινή ιστορία της Ηρώς Κωνσταντοπούλου"
Βιβλιογραφία
Νέλσον Μαντέλα, ο πρώτος δημοκρατικά εκλεγείς πρόεδρος της Νότιας Αφρικής Ο Νέλσον Μαντέλα (Nelson Rolihlahla Mandela) γεννήθηκε στις 18 Ιουλίου του 1918 στην Τράνσκεΐ της Νότιας Αφρικής[1]. Δικηγόρος στο Γιοχάνεσμπουργκ, έγινε μέλος του ANC το 1944.Πήγε στο Γιοχάνεσμπουργκ επειδή οι γονείς του ήθελαν να τον παντρέψουν χωρίς να το θέλει αυτός. Για 20 χρόνια τέθηκε επικεφαλής στη μεγάλη εκστρατεία κατά της ρατσιστικής πολιτικής της κυβέρνησης της Νότιας Αφρικής. Ήταν ο πρώτος έγχρωμος, δημοκρατικά εκλεγμένος πρόεδρος της Νότιας Αφρικής. Πριν να εκλεγεί πρόεδρος, ήταν από τους επικεφαλής του κινήματος κατά του Άπαρτχαϊντ και ενεργό μέλος του Εθνικού Αφρικανικού Κογκρέσου ANC (African National Congress). Φυλακίστηκε για 27 χρόνια από το καθεστώς των λευκών. Ο Νέλσον Μαντέλα αποφυλακίστηκε το Φεβρουάριο του 1990, αφού ο πρόεδρος Φρεντερίκ ντε Κλερκ αναγνώρισε το Αφρικανικό Εθνικό Κογκρέσο και ανέστειλε τις εκτελέσεις. Ο Νέλσον Μαντέλα αμέσως παρότρυνε τις ξένες δυνάμεις να μην ελαττώσουν την πίεση που ασκούσαν στη νοτιοαφρικανική κυβέρνηση για συνταγματική μεταρρύθμιση. Η απελευθέρωσή του το 1990 σημάδεψε την απαρχή θεμελιακών αλλαγών στο αφρικανικό κράτος, που οδήγησαν στην πτώση του ρατσιστικού του καθεστώτος. Έγινε ο πρώτος πρόεδρος του αφρικάνικου λαού το 1994. Κατέκτησε το Νόμπελ Ειρήνης που το μοιράστηκε με τον Φρεντερίκ Ντε Κλερκ.

Έχασε τον ένα γιο του από AIDS και τον άλλο σε τροχαίο ατύχημα, το 1969 (σε τροχαίο έχασε και τη δισέγγονή του, το 2010). Από τότε ο Νέλσον Μαντέλα έγινε εξαιρετικά δραστήριος κατά του AIDS. Ο ίδιος δηλώνει ότι ο μόνος τρόπος να αναδείξουμε το AIDS ως φυσιολογική ασθένεια είναι να μην το κρύβουμε και να κάνουμε τους ανθρώπους να σταματήσουν να το θεωρούν κάτι που χτυπά ορισμένα άτομα τα οποία πηγαίνουν στην κόλαση και όχι στον παράδεισο.

βρες ενα κοινο με τους ηρωες που αναφερες εσυ (χωρις να θελω να προσβαλω τον οποιδηποτε και ζηταω συγνωμη)


προς αλμομπαρ

ρε αδερφε πως ακριβως επαιζες online παιχνιδια προ internet?????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Jailbreak

Άρμα
"φιλε" τασο
1)δεν ειδα πουθενα να αναφερω το ονομα σου για να πεταχτεις σαν την ........

βρες ενα κοινο με τους ηρωες που αναφερες εσυ (χωρις να θελω να προσβαλω τον οποιδηποτε και ζηταω συγνωμη)
καταρχάς προσβάλεις εμένα και οποίων άλλων διαβάζει αυτό το topic.....
EΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,ΚΡΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ

και κατά δεύτερον τα copy-paste από το net συνοδεύοντε από τόνους.....
 

DeletedUser8569

Guest
δεν απαντας......αλλα προφανως δεν ξερεις τι να πεις.......ποια η διαφορα των "ηρωων" σου απο τους ηρωες που λεω εγω.....

ειναι το παραμυθι που πουλανε ορισμενοι σε αυτο το παιχνιδι περι ηρωων κτλ κτλ...για να ταιζουν τα προβατα με σανο...

υγ.σε ενοχλησε τωρα το κοπυ παστε μου....χαχχχχχχαχαχ νομιζω φαινετε ποιο ειναι δικο μου και ποιο αντεγραψα απο νετ.,,,
αν θελεις σου στελνω και τα link....θα ειναι μια ευκαιρια να μαθεις τι σημαινει ηρωας....και τοτε ισως να μην τη χρησιμοποιηεις για μπουρδες.......

υγ2.και αφου διαβαζουν παιδακια θα επρεπε να ησουν πιο προσκτικος με τους ηρωες ωστε να μην δινουμε λαθος προτυπα στα παιδακια που δηθεν νοιαζεσε.....

ουπς ειμαι ειρωνικος???/??ερχετε τιμωρια./.......χχχχχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Jailbreak

Άρμα
Ηρωας είναι ένας άνθρωπος όταν εκτελέσει μια ασυνήθιστη και αξιέπαινη πράξη...
Εγώ προσωπικά αυτό διδαχτικά στο σχολειό
Ηρωας δεν είναι μονό αυτός που έμεινε απλά στην ιστορία, είναι και απλώς βιοπαλαιστής της κοινωνίας μας.....
 

DeletedUser8569

Guest
συμφωνω και στη δικια σου ερμηνια περι ηρωων.....για δες λοιπον τι αποκαλεισ ηρωες....??????και το εβαλες και με BOLD.......

προς θεού δεν θέλω να μειώσω κάποιον από τους ΗΡΑΚΛΗΔΕΣ γιατι πραγματικά ήταν ΗΡΩΕΣ...!
..

tasos

και μην μου πεις καμια εξυπνηδα οτι ειναι ηρωες τις ζωης......γτ ειναι προφανες τουλαχιστον οτι τους αποκαλεις ετσι για τις ηρωικες πραξεις τους στο παιχνιδι.........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
προς αλμομπαρ

ρε αδερφε πως ακριβως επαιζες online παιχνιδια προ internet?????

Τα παιχνίδια σε υπολογιστή είναι μέρος της δουλειάς μου από το... 1984.
Το "ελεύθερο" internet ξεκίνησε το 1993 στην Ελλάδα (με την ΕΕΧΙ και μετά με την Helllas Online), προϋπήρχε όμως στην ακαδημαϊκή κοινότητα ήδη από το 1989 και κάποιοι, μεγαλομπαμπάδες σήμερα, παίζαμε MUDs από τότε.
Δεν μπορώ να πω πολλά, πάντως εκείνη την εποχή είχα μια BBS με διάφορα multiuser παιχνίδια (κυρίως adventure και RPG). Ισως δεν είναι το ίδιο με το να παίζουν 50 ή 100 άτομα ταυτόχρονα, αλλά τα 10 που παίζαμε τότε, σίγουρα διασκεδάζαμε το ίδιο, αν όχι περισσότερο (επειδή γνωριζόμαστε κιόλας).
Παλιά καραβάνα, διαφορετικός τρόπος σκέψης...

Αντε και καλή ψήφο (αμήν).
 

DeletedUser8569

Guest
Τα παιχνίδια σε υπολογιστή είναι μέρος της δουλειάς μου από το... 1984.
Το "ελεύθερο" internet ξεκίνησε το 1993 στην Ελλάδα (με την ΕΕΧΙ και μετά με την Helllas Online), προϋπήρχε όμως στην ακαδημαϊκή κοινότητα ήδη από το 1989 και κάποιοι, μεγαλομπαμπάδες σήμερα, παίζαμε MUDs από τότε.
Δεν μπορώ να πω πολλά, πάντως εκείνη την εποχή είχα μια BBS με διάφορα multiuser παιχνίδια (κυρίως adventure και RPG). Ισως δεν είναι το ίδιο με το να παίζουν 50 ή 100 άτομα ταυτόχρονα, αλλά τα 10 που παίζαμε τότε, σίγουρα διασκεδάζαμε το ίδιο, αν όχι περισσότερο (επειδή γνωριζόμαστε κιόλας).
Παλιά καραβάνα, διαφορετικός τρόπος σκέψης...

Αντε και καλή ψήφο (αμήν).


να πω την αληθεια μου ....ημουν ετοιμος να αρχισω το δουλεμα.....αλλα με καλυψες με αυτο που ειπες (αν και δεν καταλαβενω και πολλα
....

αντε και καλη ψηφο....και να θυμασαι.....την γυναικα και το καρπουζι τα διαλεγει η τυχη..
τη ψηφο ομως οχι.....


υγ.ασε με τωρα να τσακωθω με τον τασο....χαχχχχαχχχχχα
 
Κορυφή