(Βίντεο) Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι..

  • Δημιουργός θέματος skulos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Από την αρχή του κόσμου Gamma.. η ηγεσία των -ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ- είχε καταλάβει πως για να προχωρήσει και να καταφέρει να σταθεί ανάμεσα σε τόσες άλλες συμμαχίες.. έπρεπε να συσπειρώσει τον κόσμο της κάτω από την σημαία της συμμαχίας..

Για την επίτευξη του στόχου αυτού επιστρατεύονται τα οπτικοαουστικά μέσα.
Τον Οκτώβριο του 2010 η συμμαχία δημιουργεί το πρώτο της βίντεο το οποίο όχι μόνο καταφέρνει να συσπειρώσει τους παίχτες της, αλλά γεννάει και μια μεγάλη ιδέα..
Την ιδέα της ομάδας..
Την ιδέα των -ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ-


[video=dailymotion;xf0umq]http://www.dailymotion.com/video/xf0umq_%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B9%CF%83_videoga mes#.UceAZNgUoY4[/video]
 

DeletedUser

Guest
Ο πόλεμος μεταξύ -ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ- και The Mapa Show έχει αρχίσει για τα καλά..
Οι διπλωματικές συζητήσεις μεταξύ των δύο συμμαχιών έχουνε επέλθει σε αδιέξοδο και το πεδίο της μάχης προσφέρετε να δώσει την μοναδική λύση..
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ..
Οι συμμαχίες έχουνε εμπλακεί σε μια μάχη χωρίς τέλος..

Τον Νοέμβριο του 2010 η συμμαχία των The Mapa προσπαθώντας να τονώσει το ηθικό των παιχτών της δημιουργεί το παρακάτω βίντεο παρουσιάζοντας την συμμαχία των -ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ- ως αδύναμη και μη ικανή ομάδα..

Η προπαγάνδα μπαίνει για τα καλά στο παιχνίδι…


[video=youtube;Qx2PCVMRTEw]https://www.youtube.com/watch?v=Qx2PCVMRTEw[/video]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Στις αρχές του 2011 και ενώ οι μάχες μεταξύ των δυο συμμαχιών έχουνε γίνει λυσσαλέες.. ξαφνικά οι The Mapa Show εγκαταλείπουνε την μάχη και διαλύουνε την συμμαχία τους..

Οι -ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ- αρχίζουνε να πανηγυρίζουνε..
Η χαρά τους δεν θα κρατήσει για πολύ.

Μια μερίδα παιχτών που δεν συμμερίζεται την απόφαση της ηγεσίας των Μappa .. εκλέγει νέο αρχηγό και δημιουργεί τους "ΤΗΕ MAPA RELOADED"

Ορκισμένοι εχθροί των -ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ- ρίχνονται αμέσως στην μάχη ζητώντας εκδίκηση..

Η ηγεσία των -ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ- αποφασίζει την άμεση εισβολή στην Θ44 (καθαρή θάλασσα των Mapa)

Τα προπαγανδιστικά βίντεο κάνουνε και πάλι την επανεμφάνιση τους..



Βίντεο των "ΤΗΕ MAPA RELOADED"
[video=youtube;Rsw5s51sK9k]https://www.youtube.com/watch?v=Rsw5s51sK9k[/video]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Η συνεργασία μεταξύ Σπαρτιατών και ΕΛΕΥΣΙΣ έχει κάμψει το ηθικό της αντίπαλης συμμαχίας..
Ένα ακόμη βίντεο έρχεται με σκοπό να εξυψώσει το ηθικό των ΤΗΕ MAPA RELOADED

Η συμμαχία χρειάζεται έναν Ήρωα και αυτός ακούει στο όνομα μουστάρδας.



Βίντεο των "ΤΗΕ MAPA RELOADED"

[video=youtube;itQuOibUdJU]https://www.youtube.com/watch?v=itQuOibUdJU[/video]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
H ηγεσία των ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ περνάει στην αντεπίθεση δημιουργώντας νέο βίντεο – απάντηση…



Απάντηση των ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ

[video=dailymotion;xh0shx]http://www.dailymotion.com/video/xh0shx_%CE%BC%CE%B1%CF%80%CE%B5%CF%83-%CF%86%CE%B1%CF%80%CE%B5%CF%83_videogames#.UcePkNg UoY4[/video]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Η νέα συμμαχία των MAPA RELOADED υπό την ηγεσία του
Gogos33 αλλάζει τακτική και αρχίζει να στρατολογεί παίχτες..
Η κίνηση αυτή στέφετε από μεγάλη επιτυχία μιας και πολλοί παίχτες ακολουθούνε το κάλεσμα του..

Οι Σπαρτιάτες διαλύονται και πολλοί παίχτες τους περνάνε στο αντίπαλο στρατόπεδο..
Ακολουθούνε πολοι –ΕΛ- αλλά και παίχτες μικρότερων συμμαχιών..
Ξαφνικά οι MAPA RELOADED μεγαλώνουνε επικίνδυνα!

Οι έλευσης κυκλοφορούνε νέο βίντεο για να εξυψώσουνε το ηθικό των παιχτών τους και να παγώσουνε τον ενθουσιασμό στο αντίπαλο στρατόπεδο..



Βίντεο των "ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ"

[video=dailymotion;xh4ged]http://www.dailymotion.com/video/xh4ged_%CE%BC%CE%B1%CF%80%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%86%CE%B1%CF%80%CE%B5%CF%82_videogames#.Uceg2tg UoY4[/video]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ένα χρόνο μετά και ενώ οι "ΤΗΕ MAPA RELOADED" έχουνε χωριστεί σε δυο συμμαχίες.. οι –ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ- καταφέρνουνε την μεγαλύτερη νίκη τους στην θάλασσα 34 (θάλασσα με αναλογία 1500 πόλεις μάπα 200 πόλεις ελευσις ) αναγκάζοντας τους ΜΑΠΕΣ του ΑΠΟΕΛ ή Mapes of Death να πατήσουνε ομαδική διαγραφή..
Αμέσως κυκλοφορεί το σχετικό βίντεο που δίνει το τελειωτικό χτύπημα σε όποιον αντίπαλο ήτανε ακόμη αναποφάσιστος..


[video=dailymotion;xpo1sp]http://www.dailymotion.com/video/xpo1sp_%CE%BF%CE%BB%CE%B7-%CE%B7-%CE%B1%CE%BB%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%83-%CE%BC%CE%B1%CF%80%CE%B5%CF%83-%CF%84%CE%B7%CF%83-%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B1%C F%83_news#.UcgCStgUoY4[/video]
 

DeletedUser

Guest
Τον Ιούνιο του 2012 οι ΕΛΕΥΣΙΣ γιορτάζουνε τα δυο χρονιά Ζωής και κυριαρχίας στις θάλασσες του grepolis..
Μαζί γιορτάζουνε και την απόκτηση του τετάρτου θαύματος που τους ανακηρύσσει επίσημα νικητές του κόσμου!
Ένα νέο βίντεο δημιουργείτε για να εξιστορήσει τις επιτυχίες της συμμαχίας αλλά και για να τιμήσει τους πιστούς στρατιώτες της.



[video=dailymotion;xrfa6q]http://www.dailymotion.com/video/xrfa6q_%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B9%CF%83_videoga mes#.UcgF99gUoY4[/video]
 

DeletedUser

Guest
Ξέρεις ποιο είναι το αστείο Σκύλε μου. Πρώτον, όταν διαλύθηκαν οι mapa reloaded είχαν περισσότερες κατακτήσεις στους Ελευσις από ότι οι Ελευσις σε εμάς.
Δεύτερον, εσύ μετράς 2 χαμένες πόλεις από εμάς αν θυμάμαι καλά, ενώ εμένα μόλις μετά βίας με σηκώσατε κάποια στιγμή σε 5 εξεγέρσεις και πανηγυρίζατε.
Τρίτον, το τι έκανες με τα παλτά του Αποελ δεν αφορά τους μαπα. Και λίγοι σαν παίχτες ήτανε και σιχαμένα άτομα που εκτός από λογαριασμούς (και έφτασε ο Κίτσος ???? να παίζει τον mkane στη 42) κλέψανε και το όνομα.
Τα βιντεάκια ήταν και είναι μέρος του παιχνιδιού αλλά πέρα από το χαβαλέ δεν έχουν τίποτα άλλο να επιδείξουν.
Οι Ελευσις κερδίσανε μπράβο τους μαγκιά τους... Αυτό που μένει είναι οι ωραίες στιγμές. Τέλος, η κορώνα δεν κάνει τον βασιλιά αγαπητέ μου φίλε.
 

DeletedUser

Guest
Ξέρεις ποιο είναι το αστείο Σκύλε μου. Πρώτον, όταν διαλύθηκαν οι mapa reloaded είχαν περισσότερες κατακτήσεις στους Ελευσις από ότι οι Ελευσις σε εμάς.
Δεύτερον, εσύ μετράς 2 χαμένες πόλεις από εμάς αν θυμάμαι καλά, ενώ εμένα μόλις μετά βίας με σηκώσατε κάποια στιγμή σε 5 εξεγέρσεις και πανηγυρίζατε.
Τρίτον, το τι έκανες με τα παλτά του Αποελ δεν αφορά τους μαπα. Και λίγοι σαν παίχτες ήτανε και σιχαμένα άτομα που εκτός από λογαριασμούς (και έφτασε ο Κίτσος ???? να παίζει τον mkane στη 42) κλέψανε και το όνομα.
Τα βιντεάκια ήταν και είναι μέρος του παιχνιδιού αλλά πέρα από το χαβαλέ δεν έχουν τίποτα άλλο να επιδείξουν.
Οι Ελευσις κερδίσανε μπράβο τους μαγκιά τους... Αυτό που μένει είναι οι ωραίες στιγμές. Τέλος, η κορώνα δεν κάνει τον βασιλιά αγαπητέ μου φίλε.

Γιατί τσιμπάς τόσο άγαρμπα..
Θέλεις να ανοίξουμε μια τέτοια συζήτηση;
Έχω όλη την καλή διάθεση εάν το θέλεις..
Νομίζω ότι το θέμα δεν προσβάλει κάπου εσένα προσωπικά, αλλά ούτε και την παλιά σου συμμαχία ..
Απεναντίας αποδεικνύει περίτρανα ότι οι ΜΑΠΑ ήτανε η μοναδική συμμαχία που οι ΕΛΕΥΣΙΣ πήρανε στα σοβαρά.. και από ότι φαίνεται και οι ΕΛΕΥΣΙΣ ήτανε η μοναδική συμμαχία που οι ΜΑΠΕΣ πήρανε στα σοβαρά.
Αμοιβαία τα αισθήματα λοιπόν..

Πολεμήσαμε με βιντεάκια..
Πολεμήσαμε με μηνύματα..
Πολεμήσαμε με εσωτερική προπαγάνδα.. (βλέπε φόρουμ συμμαχίας)
Πολεμήσαμε με εξωτερική προπαγάνδα.. (βλέπε κεντρικό φόρουμ )
Πολεμήσαμε με καταγγελίες..
Πολεμήσαμε ομαδικά..
Πολεμήσαμε ατομικά..
Πολεμήσαμε στο πεδίο της μάχης..
Πολεμήσαμε στο πεδίο των εντυπώσεων..
Πολεμήσαμε την φθορά του χρόνου.. (εσύ ήσουνα αυτός που έλεγε ότι νικητής θα βγει όποιος αντέξει περισσότερο..)
Πολεμήσαμε ο καθένας μας την ίδια του την συμμαχία για να καταφέρουμε να κρατήσουμε την τάξη..
Πολεμήσαμε σε όλα τα επίπεδα..

Στο τελευταίο βίντεο εάν το είδες προσεχτικά.. αναφέρει ότι οι –ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ- γίνανε αυτό που γίνανε, χάρη στις συνεχόμενες επιθέσεις των Μάπα.. και την αναπάντεχη προδοσία των -ΕΛ-

Τι σε προσβάλει λοιπόν;

Αυτή είναι η αλήθεια..
Κάποια στιγμή έπρεπε να πάρουμε την εκδίκηση μας από τους προδότες (-ΕΛ-)
Ως γνωστών οι –ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ- και οι -ΕΛ- ήτανε κάποτε αδέρφια..
Μέχρι που κάποια στιγμή οι αγαπημένοι μας σύμμαχοι μας πουλήσανε για να συμμαχήσουνε μαζί σας..

Αυτό δεν τους το συγχωρήσαμε ποτέ..
Για να καταφέρουμε όμως να τους εκδικηθούμε έπρεπε πρώτα να επιβιώσουμε από τις μανιασμένες επιθέσεις σας..

Ο πόλεμος λοιπόν μαζί σας ήτανε θέμα επιβίωσης… η εμείς ή εσείς..
Ο πόλεμος με τους ΕΛ ήτανε απλά εκδίκηση.. μπορούσε να περιμένει..


Πολεμήσαμε τους Μάπες του Crux και τους νικήσαμε..
Το ότι το παρατήσανε δεν ήτανε καθόλου τυχαίο και το ξέρεις..

Όταν ανέλαβες ΕΣΥ την συμμαχία.. η αλήθεια είναι ότι ανησύχησα λίγο..
Ήσουνα πολύ ποιο οργανωτικός από τον CRUX και οι κινήσεις σου ήτανε πολύ πιο μελετημένες..
Δεν σου κρύβω ότι προς στιγμή φοβήθηκα ότι χάσαμε τον πόλεμο..
Πολύ γρήγορα όμως διαπίστωσα ότι είχες ένα πολύ βασικό ελάττωμα.. ήσουνα πολύ.. ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οξύθυμος..

Μια που το κατάλαβα και μια που κατέβηκα μέσα στην 44.
Μέσα στον πυρήνα σας..
Μέσα στο σπίτι σας..
Δίπλα στον Μουστάρδα σας..
Εγώ και άλλοι πέντε τρελοί..

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι κατεβήκα για να μείνω..
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ήμουνα τόσο τρελός ώστε να μην ξέρω ότι αυτές οι δυο πόλεις που πήρα θα χανόταν αμέσως..

Όλα τα ήξερα..
Απλά ήθελα να ταράξω την ήρεμη και στρατηγική σου σκέψη..
Και μάντεψε..
Το κατάφερα..

Αμέσως ανεβάσατε το παρακάτω βιντεάκι..
"ΤΗΕ MAPA RELOADED" - ELEU8ERWSTE TON MOUSTARDA!!!

Επειδή όμως δεν είδα και μεγάλη κινητικότητα ανέβασα και εγώ βίντεο πρόκληση..
ΜΑΠΕΣ ΦΑΠΕΣ

Προκαλούσα να με χτυπήσετε..
Το ήθελα..
Και το κατάφερα..
Έχασα 2 πόλεις μετά από 6 μήνες παραμονής μέσα στην θάλασσα σας..
6 μήνες που σας απασχολούσα καθημερινά με εξεγέρσεις.. με λιμάνια, με κατασκοπείες..
Στο διάστημα αυτό των 6 μηνών οι δικοί μου καθαρίσανε τα βόρεια μέτωπα (32-42)
Καθαρίσανε και εξασφαλίσανε τα σύνορα της (33-34)
Πιέσανε ασφυκτικά την 43 και ωθήσανε πολλούς παίχτες σας προς την 53 ώστε να δημιουργηθούνε οι κατάλληλες προϋποθέσεις για να κινηθούμε όλοι μαζί μετά ανενόχλητοι στην 44..

Όπως και έγινε..


Τα βιντεάκια φίλε μου παίξανε καταλυτικό ρόλο στην όποια έκβαση του πολέμου..

Εάν δεν είχανε φτιαχτεί αυτά τα βιντεακια..
Και εάν εγώ δεν κατέβαινα στην 44 με σκοπό να χάσω αυτές τις δυο πόλεις..
Τώρα εσύ , ο μουστάρδας και η παρέα σας θα είχε ανέβει στην 43 και στην θέση των ΕΛΕΥΣΙΣ θα βρισκότανε οι ΜΑΠΑ..

Τι σε κάνει λοιπόν να πιστεύεις ότι το στέμμα δεν κάνει τον Βασιλιά;

Η μάλλον τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το στέμμα δεν το κέρδισε ο Πραγματικός βασιλιάς του κόσμου Gamma;


 

DeletedUser2573

Guest
[video=youtube;MCNSAUrPfQU]http://www.youtube.com/watch?v=MCNSAUrPfQU[/video]

Έχασα 2 πόλεις .......μπλα μπλα μπλα

και παιζεις ακομα ??????????????????

κουταβακι αν θες να με βγαλεις απο το παιχνιδι ,μπορεις απλα να μου παρεις πολη.
αν χασω πολη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περιπτωση να συνεχισω να παιζω.

πολεις δινω μονο οταν θελω εγω.εχω κανει τραμπα ακομα και με κρητικους.

να χασω ομως .......ποτε !!!!

και να στο πω και αλλιος ?

βαλε ολη την συμμαχια σου.ολους τους συμαχους σου ,οτι εχεις και δεν εχεις να με βαραει.κανε επιθεσεις απο 100 ωρες μακρια.οσο θες.
αφου σπασατε το θαυμα (με αυτον τον τροπο ),ειναι ευκολο για σας.

αν χασω πολη εχεις τα φαντασματα μου.
αν δεν την παρετε......θελω τα δικα σου.


θελω να δω ποσο μαγκας εισαι.

και παμε στο καλο.
ΑΝ λεω ΑΝ πιστεψεις οτι μπορεις και βαλεις μπρος για να το κανεις ,θελω να μου πεις ποιο θα ειναι το ποιο τρελο απο ολα αυτα που θα σου πω.

1. ποσες επιθεσεις θα μου βγαλετε ?

2. ποσες αμυνες θα μαζεψω ?

3. ποσες συμμαχιες θα με βαρανε ?

4. απο ποσες συμμαχιες (μαζι με την δικια σου ;) ) θα μαζεψω αμυνες ????

χαχαχχαχαχαχα

αν εισαι μεσα για το στοιχημα θα βγεις πρωτα εδω στο φορουμ και θα παραδεχτεις οτι θα τα βγαλεις φαντασματα ,αν δεν το καταφερεις.

περιμενω την απαντηση σου ,σκυλακο.

Υ.Γ γιωργηηηηηηη.τι ψαχνεις φιλε μου?
δεν τον εχεις μαθει ακομα ?

οσο δερμα κι αν πεταξει ..........χαχαχαχαχχαχαχα

http://www.youtube.com/watch?v=n1h7-eGQXWw
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Πολεμήσαμε τους Μάπες του Crux και τους νικήσαμε..
Το ότι το παρατήσανε δεν ήτανε καθόλου τυχαίο και το ξέρεις..

Εδώ είσαι λάθος και το ξέρεις και εσύ... όταν ο Crux και βασικά στελέχη των Μάπα παράτησαν το παιχνίδι, εσείς ξεκινάγατε τότε να καθαρίζετε την 33.
Σε όλα τα υπόλοιπα έχεις δίκιο...
 

DeletedUser2573

Guest
ρε φιλαρακι πλακα μας κανεις ?
οταν ηταν ο crux .....ουτε μνμ δεν τολμουσαν να στειλουν.μην τρελαθουμε τωρα.

σκυλακο αυτο αναδρομικα γιατι μου ξεφυγε :)

Τι σε κάνει λοιπόν να πιστεύεις ότι το στέμμα δεν κάνει τον Βασιλιά;

Η μάλλον τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το στέμμα δεν το κέρδισε ο Πραγματικός βασιλιάς του κόσμου Gamma;

k3c0.png
 

DeletedUser

Guest
η συμμαχια των The mapa show υπο τον Crux διαλυθηκε το Δεκεμβριο του 2010 ..δεν τους νικησατε...αυτοι αποχωρησαν για τους δικους τους λογους...
το 11 πολεμουσατε τουs mapa reloaded ...
επισης...εκει που αναφερεις οτι μετα τη διαλυση των Σπαρτιατων πολλοι περασανε σε αντιπαλο στρατοπεδο ξεχνας να αναφερεις οτι αρκετοι περασανε σε σας και σας εδωσαν αρκετα μεγαλη ωθηση σε καποιες θαλασσες...

καποιοι απο αυτους ειναι ακομα μαζι σας...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Εδώ είσαι λάθος και το ξέρεις και εσύ... όταν ο Crux και βασικά στελέχη των Μάπα παράτησαν το παιχνίδι, εσείς ξεκινάγατε τότε να καθαρίζετε την 33.
Σε όλα τα υπόλοιπα έχεις δίκιο...


Φίλε μου καλέ.. καλέ μου φίλε..
Ξέρεις πως τώρα που τελείωσε το παιχνίδι και πλέων δεν έχουμε να αποδείξουμε πια τίποτα άλλο.. μπορούμε πλέων να κάνουμε μια πολιτισμένη συζήτηση και να δούμε το που έκανε λάθος ο καθένας μας και το που φέρθηκε πραγματικά έξυπνα..
Έτσι για να κάνουμε τον απολογισμό των τριών χρόνων που περάσανε.

Είναι λογικό να διαφωνείς..
Ήσουνα παίχτης στην συγκεκριμένη θάλασσα και στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή..
Κάτι ξέρεις..
Καταρχήν να σε ευχαριστήσω που συμφωνείς σε όλα τα υπόλοιπα..
Πραγματικά λέω αυτά που έχουνε γίνει και δεν προσπαθώ να το παίξω δήθεν καλύτερος από εσάς..
Ούτως η άλλως πάντα έλεγα και λέω ότι όλες οι συμμαχίες είχανε και έχουνε αρκετούς καλούς παίχτες..
Το θέμα σε ένα παιχνίδι στρατηγικής όμως δεν είναι το πόσους καλούς παίχτες έχεις.. αλλά το πόσο καλά μπορείς να τους συντονίσεις..

Είναι προτιμότερο να έχεις μια ομάδα από πρόβατα που τα διοικεί ένα λιοντάρι παρά να έχεις μια ομάδα από λιοντάρια τα οποία τα διοικεί ένα πρόβατο..
Δεν ξέρω εάν με καταλαβαίνεις..

Πάμε τώρα στο κομμάτι που διαφωνείς..

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι όταν αρχίσαμε να καθαρίζουνε την θάλασσα 33 η ομάδα του Crux τα είχε παρατήσει.. ή έστω συνέβη παράλληλα..
Ήτανε πολύ δύσκολο να την καθαρίσουμε ποιο πριν μιας και ήσασταν μια πολύ καλά δεμένη ομάδα..
Θυμάσαι τις ομηρικές μάχες που δίναμε τότε στην 33..
Υπήρχανε ημέρες που πολεμούσαμε ασταμάτητα..
Το επίπεδο ήτανε καλό και από τις δυο πλευρές..
Εάν συνεχίζαμε απλά να πολεμάμε ίσως να μην υπήρχε καν νικητής..
Και οι δυο συμμαχίες είχανε φτάσει στα όρια τους..

Κάτι έπρεπε να γίνει..

Τότε ήτανε που σας κατηγόρησα ότι πετάτε έξω τους παίχτες σας που κινδυνεύουνε να χάσουνε πόλη.
Έριξα όλο το βάρος στην προπαγάνδα μιας και έπρεπε να δημιουργήσω ανασφάλεια στο στρατόπεδο σας αλλά και να ενισχύσω την αυτοπεποίθηση των δικών μου..

Πιστεύω να θυμάσαι τα κυκλικά που έβγαζα τότε σε εσάς και ζητούσα στους παίχτες σας να εγκαταλείψουνε τους μάπες και έρθουνε στην ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ μιας και στην δικιά μου συμμαχία χάσουνε η όχι πόλη δεν θα κινδυνέψουνε να μείνουνε μόνοι..

Φυσικά ο Crux με χλεύασε και είπε πως αυτό δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ..

Μετά από την επίθεση που δέχτηκε ο Afan και οι Μάπες τον πετάξανε εκτός συμμαχίας..
Θυμάσαι ότι δυο παίχτες σας (φίλοι του Afan) περάσανε στο στρατόπεδο μου..

Αυτή ήτανε και η νίκη μας.
Νικήσαμε τον Crux σε επικοινωνιακό επίπεδο..
Ήτανε πολύ εγωιστής για να αποδεχτεί κάτι τέτοιο.
Η διαγραφή του ήτανε πλέων αναμενόμενη..

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Κανένας ΕΛΕΥΣΙΣ δεν υποτίμησε ποτέ τους ΜΑΠΕΣ..
Απεναντίας σας παρακολουθούσαμε με δέος και είχαμε βάλει στοίχημα να σας ξεπεράσουμε..
Στην πορεία προφανώς σας ξεπεράσαμε.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι παίχτες των ΕΛΕΥΣΙΣ συναντηθήκανε πρώτη φορά στον κόσμο Gamma..
Δεν προϋπάρχανε σαν παρέα..
Αργήσαμε λίγο να δέσουμε σαν ομάδα..
Σε αντίθεση με πολλές συμμαχίες που μεταφερθήκανε εδώ ετοιμοπόλεμες.
 

DeletedUser

Guest
η συμμαχια των The mapa show υπο τον Crux διαλυθηκε το Δεκεμβριο του 2010 ..δεν τους νικησατε...αυτοι αποχωρησαν για τους δικους τους λογους...
το 11 πολεμουσατε τουs mapa reloaded ...
επισης...εκει που αναφερεις οτι μετα τη διαλυση των Σπαρτιατων πολλοι περασανε σε αντιπαλο στρατοπεδο ξεχνας να αναφερεις οτι αρκετοι περασανε σε σας και σας εδωσαν αρκετα μεγαλη ωθηση σε καποιες θαλασσες...

καποιοι απο αυτους ειναι ακομα μαζι σας...

Πάντα συνεργαζόμασταν με τους ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ..
Το περίεργο δεν ήτανε να έρθουνε σε εμάς.. αυτό ήτανε άλλωστε αναμενόμενο μιας και η συνεργασία μας ήτανε τέτοια που δεν άφηνε άλλα περιθώρια..

Το αντίθετο.. δηλαδή η είσοδος στους ΜΑΠΕΣ ήτανε το περίεργο.. και αυτό που έδωσε στους ΜΑΠΕΣ αρκετά μεγάλη ώθηση σε κάποιες θάλασσες..

Ας μην βλέπουμε ένα πράγμα μόνο όπως μας συμφέρει αλλά έτσι όπως πραγματικά είναι.
Όσο αναφορά το πότε το παρατήσανε οι The mapa show υπό τον Crux.. θα σου πω ότι ήτανε 13-12-2010
Έτσι για να βοηθήσω την μνήμη σου.
 

DeletedUser

Guest
ρε φιλαρακι πλακα μας κανεις ?
οταν ηταν ο crux .....ουτε μνμ δεν τολμουσαν να στειλουν.μην τρελαθουμε τωρα.

Φιλαράκι ένα θα σου πω..
βγαίνεις και αμφισβητείς παίχτες που έχουνε παίξει δίπλα στον Crux..
Την στιγμή που εσύ όχι μόνο δεν το έχεις κάνει αλλά ουδέποτε ήσουνα και σε θέση να συγκριθείς με τον οποιοδήποτε ΜΑΠΑ ή ΕΛΕΥΣΙΣ..

Κρύψου λοιπόν στην ανυπαρξία σου και μην ξεφυτρώνεις σε θέματα που δεν σε αφορούνε..
Είσαι πολύ λίγος για να μιλήσεις για το οτιδήποτε..
Άντε γεια και περαστικά..
 

DeletedUser9087

Guest
Καλησπερα σε ολους ......γνωστους και αγνωστους ,επιτελους μετα απο 3 χρονια βγηκε νικητης .συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που αντεξαν εως το τελος...μπραβο και στους ελευσις , για την υπομονη τους για να φτιαξουνε η να κατακτησουνε η οτιδηποτε αλλο και τα 7 παρολο που δεν τους ειχα στην αρχη ικανους για πολλα πραγματα.....
Μιχαλη μονο ενας χαζος θα προσπαθουσε να σου παρει πολη.....δεν νομιζω να υπαρχει κανενας ικανος για κατι τετοιο , εκτος απο μενανε φυσικα.....:p:d:d.....
Για τον κρουξ και τους μαπιδες ο σκυλος εχει δικιο σε πολλα πραγματα..Ητανε ολιγον τινα κομπλεξικοι με την απωλεια καποιας πολης τους......''Ετυχε'' με ενα απο τους λογαριασμους να παρω μια ενος και παρακαλαγε μια βδομαδα να τηνε δωσω πισω γιατι θα τονε μαλωνανε......Ειχανε μπερδεψει λιγο τα πραγματα εκει στους μαπες εκεινη την εποχη και λογικο ητανε να διαλυσουνε.......Ενα παιχνιδι το ειχανε κανει σταυροφορια.........μεχρι και πινακα με τακτικες ειχε ακουστει οτι ειχανε αναρτηθει ........τσπ....ετσι δεν αντεχεις πολυ.....
ΚΑΙ παλι ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια......
ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ
την πολη την εδωσα πισω γιατι τον λυπηθηκα μετα απο 9 μερες....:h:d:d

φιλικα παντα
dimlin
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Στις αρχές του 2011 και ενώ οι μάχες μεταξύ των δυο συμμαχιών έχουνε γίνει λυσσαλέες.. ξαφνικά οι The Mapa Show εγκαταλείπουνε την μάχη και διαλύουνε την συμμαχία τους..

σ'αυτο αναφερομουν...
οσο για τη μνημη μου μια χαρα ειναι...
την ιδια ημερομηνια εδωσες μετα απο μενα...
δε διαφωνω για το γεγονος οτι υπηρξε για καιρο συνεργασια με τους Σπαρτιατες...οχι απο παντα ομως...

Ας μην βλέπουμε ένα πράγμα μόνο όπως μας συμφέρει αλλά έτσι όπως πραγματικά είναι.

οσο γι αυτο...προσωπικα δεν εχω τιποτα να χασω ουτε να κερδισω...
εχω πολυ καιρο που εφυγα απο τον Γαμα...για την ακριβεια μολις διαλυθηκαν οι Σπαρτιατες..
οσον αφορα το να λεμε τα πραγματα οπως ειναι...αυτο ισχυει για ολους μας....
 
Κορυφή