Αρένα του διαγωνισμού "Συλλαβόλεξο"

Ellippo

Μέδουσα
Όπως ειπα είναι καθαρα η προσωπικη μου γνωμη ασχέτως εάν είναι ορθη .

Προσωπικα το οριο χρονου το ειδα κατά την διαρκεια που εψαχνα τις απαντησεις , για αυτό αλλωστε αργησα για 2 λεπτα να καταθεσω την απαντηση μου .
 

DeletedUser13102

Guest
ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΥ BASKETBOY ΣΕ 7 ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΣΤΑ 12 ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΓΡΑΦΕΣ 20 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΚΟΜΗ?? ΠΟΣΑ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙΣ???
 

DeletedUser

Guest
1. ΚΟΝΙΟΡΤΟΠΟΙΗΣΗ
2.
3. ΕΞΕΓΕΡΣΗ
4. ΚΑΤΑΣΚΟΠΕΙΑ
5. ΔΙΑΣ
6. ΣΤΑΣΗ
7. ΑΠΟΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ
8. ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
9. ΑΛΩΣΗ
10. ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗ
11. ΑΠΩΛΕΙΑ
12. ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟΣ
13. ΘΕΑΤΡΟ
14. ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ
15. ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟΣ
16. ΑΙΘΕΡΟΒΑΜΩΝ
17. ΜΕΛΙΡΡΥΤΟΣ
18. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ
19. ΜΕΤΕΩΡΙΤΗΣ
20.
21. ΜΟΝΗΡΗΣ
22. ΦΥΣΙΚΗ
23. ΦΥΣΙΟΔΙΦΗΣ
24.
25. ΑΣΤΡΟΝΟΜΟΣ
26. ΚΕΝΟ
27. ΑΝΩΣΗ
28. ΑΝΑΔΙΑΡΘΡΩΣΗ
29. ΑΝΑΝΕΩΣΙΜΕΣ
30. GREPOLIS
 

BASKETBOY

Άρμα
Εγώ έθεσα την ένστασή μου πριν βγουν τα αποτελέσματα. Δεν βλέπω να επικαλούμαι τίποτα αντίθετο από τους κανονισμούς.
"Θα έχετε μισή ώρα στην διάθεσή σας για να απαντήσετε σωστά στους 30 ορισμούς. Μην ξεχνάτε όμως πως παίζει ρόλο και η ταχύτητα.
Διαβάστε ακόμη μια φορά προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής, είναι κρίμα να μείνετε απ' έξω επειδή είστε απρόσεκτοι."

Όταν είδα κάποιες ακόμη απαντήσεις που ήξερα, αλλά λόγω πίεσης χρόνου προσπέρασα την ερώτηση (πχ Στάση του Νίκα, ή την Άνωση που δέχεται ένα βυθισμένο σώμα σε υγρό) δεν έκανα επεξεργασία (απαγορευόταν από τους κανόνες). Γιατί κι εγώ πχ να μη κάνω μια επεξεργασία στις 21:31 δηλαδή? Δεν θα ζητούσατε να ακυρωθώ? Ναι και καλά θα κάνατε.
Απλά τήρηση των κανονισμών ζητάω. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
 

Ellippo

Μέδουσα
Που μπορω να θεσω μια ερωτηση μου που αφορα την επιλογή των νικητών ;
 

Ellippo

Μέδουσα
Θα ήθελα να κάνω μια σύσταση η οποία αφορά την κατά εμένα εντελώς λανθασμένη επιλογή νικητών . Αρχικά θεωρώ ορθό που δόθηκαν τα βραβεία που έπρεπε στους παίκτες που δήλωσαν τις απαντήσεις τους εντός χρόνου . Όμως εφόσον αποφασίσατε να λάβετε υπόψιν σας και τις απαντήσεις όσων ήταν εκτός χρόνου έπρεπε να χρησιμοποιήσετε τα ίδια κριτήρια επιλογής νικητή δηλαδή την ορθότητα της απάντησης και την ταχύτητα που απάντησε ο παίκτης μετά το τέλος του χρονικού ορίου που είχε τεθεί . Αυτό το λέω διότι εάν εγώ που απάντησα 21:32 , απαντούσα 21:40 είναι σίγουρο ότι θα είχα περισσότερες ορθές απαντήσεις για αυτό άλλωστε νικητής του διαγωνισμού που έβαλε την απάντηση του 21:38 έχει περισσότερες σωστές απαντήσεις .

Θα ήθελα να δείτε με προσοχή την σύσταση μου και να επανεξετάσετε τους νικητές διότι υπάρχει ολοφάνερα αδικία εις βάρος μου και εις βάρος άλλων παικτών που συμμετείχαν .

Εάν πρέπει να κάνω αυτή την σύσταση μου και κάπου αλλού ενημερώστε με .
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Ο κύβος ερρίφθη.
Έλαβαν τα βραβεία οι δύο παίκτες που απάντησαν εντός χρόνου. Τα υπόλοιπα βραβεία δόθηκαν κατά σειρά ορθότητας. Την ταχύτητα την λαμβάνουμε υπόψη σε περιπτώσεις ισοβαθμίας.[/8ea]
 

stapet

Οπλίτης
να κανω και εγω μια ενσταση
δεν πρεπει κανενας απο αυτους που ηταν εκτος χρονου (συμπεριλαμβανομενου και εμου) να παρει βραβειο
στην ουσια ανταμοιβετε την παραβιαση των κανονισμων
λετε πρακτικα σε ολους τους συμμετεχοντες
δεν πειραζει αν απαντησες εκτος χρονου ουτε αν παραβιασες τους κανονισμους, παρε και ενα βραβειο
εκτος απο ακυρωση της συμμετοχης σου που θα επρεπε να γινει σε επιβραβευουμε κιολας
συνελθετε λιγο, τι χαζομαρες ειναι αυτες να δινετε βραβεια σε αυτους που παραβαινουν τους κανονισμους
και για οσους ερθουν και πουν οτι εγω θελω το βραβειο και ας ημουν εκτος χρονου εχω να πω το εξης:
προσπαθειτε στην ουσια για μια ευνοιοκρατικη επιλογη και οχι αξιοκρατικη
λαικιστη μην σκεφτεστε μονο το δικο σας καλο εις βαρος ολων των αλλων ακομα και αν πρεπει να παραβειτε τους κανονισμους για να βγειτε κερδισμενοι
αυτες οι πραξεις ειναι εκεινες που κοροιδευετε και με τις οποιες χαρακτιριζεται τους "πολιτικους που καταντησαν την χωρα μας σε αυτο το χαλι"
 
Τελευταία επεξεργασία:

BASKETBOY

Άρμα
να κανω και εγω μια ενσταση
δεν πρεπει κανενας απο αυτους που ηταν εκτος χρονου (συμπεριλαμβανομενου και εμου) να παρει βραβειο
στην ουσια ανταμοιβετε την παραβιαση των κανονισμων
λετε πρακτικα σε ολους τους συμμετεχοντες
δεν πειραζει αν απαντησες εκτος χρονου ουτε αν παραβιασες τους κανονισμους, παρε και ενα βραβειο
εκτος απο ακυρωση της συμμετοχης σου που θα επρεπε να γινει σε επιβραβευουμε κιολας
συνελθετε λιγο, τι χαζομαρες ειναι αυτες να δινετε βραβεια σε αυτους που παραβαινουν τους κανονισμους
και για οσους ερθουν και πουν οτι εγω θελω το βραβειο και ας ημουν εκτος χρονου εχω να πω το εξης:
προσπαθειτε στην ουσια για μια ευνοιοκρατικη επιλογη και οχι αξιοκρατικη
λαικιστη μην σκεφτεστε μονο το δικο σας καλο εις βαρος ολων των αλλων ακομα και αν πρεπει να παραβειτε τους κανονισμους για να βγειτε κερδισμενοι
αυτες οι πραξεις ειναι εκεινες που κοροιδευετε και με τις οποιες χαρακτιριζεται τους "πολιτικους που καταντησαν την χωρα μας σε αυτο το χαλι"
Συμφωνώ απόλυτα. Με αυτή την κίνηση δημιουργείτε προηγούμενο παραβίασης κανονισμών με επιβράβευση των παραβατών. Και μάλιστα για κάποιους με βραβείο μεγαλύτερο, από αυτό που πήραν αυτοί που τήρησαν τους κανόνες. Ποια η λογική?????? Να είστε έτοιμοι για τους επόμενους διαγωνισμούς να διεκδικούν όλοι βραβείο άσχετα με την ώρα που απαντάνε αφού μπορεί και να μη μετρήσει.
Και άντε αποφασίσατε μόνοι σας να αθετήσετε τους κανόνες που θέσατε. Εξηγείστε μας γιατί δεν δίνετε μόνο τα 3 βραβεία που ανακοινώσατε, ήτοι οι 2 πρώτοι που τήρησαν τον χρόνο και το 3ο των 500 χρυσών, που ανακοινώθηκε από μέρες, μόνο ο πρώτος εκτός χρόνου με τις πιο σωστές απαντήσεις, αν και θα έλεγα ο πρώτος εκτός χρόνου γενικά γιατί όσο πιο αργά απαντάς τόσο περισσότερος σωστός είσαι. Παρά δίνετε βραβεία σε 3 άτομα εκτός χρόνου και μάλιστα ίσα ή και μεγαλύτερα με αυτά των εντός χρόνου.
Δείτε πάντως σοβαρά το θέμα να μη θέτετε χρονικό όριο στους διαγωνισμούς αλλά ελάχιστο όριο συμμετοχών. Να ξέρουμε κι εμείς τι μας γίνεται γιατί αυτό που έγινε είναι επιεικώς απαράδεκτο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ellippo

Μέδουσα
Συμφωνώ απόλυτα. Με αυτή την κίνηση δημιουργείτε προηγούμενο παραβίασης κανονισμών με επιβράβευση των παραβατών. Και μάλιστα για κάποιους με βραβείο μεγαλύτερο, από αυτό που πήραν αυτοί που τήρησαν τους κανόνες. Ποια η λογική?????? Να είστε έτοιμοι για τους επόμενους διαγωνισμούς να διεκδικούν όλοι βραβείο άσχετα με την ώρα που απαντάνε αφού μπορεί και να μη μετρήσει.
Και άντε αποφασίσατε μόνοι σας να αθετήσετε τους κανόνες που θέσατε. Εξηγείστε μας γιατί δεν δίνετε μόνο τα 3 βραβεία που ανακοινώσατε, ήτοι οι 2 πρώτοι που τήρησαν τον χρόνο και το 3ο των 500 χρυσών, που ανακοινώθηκε από μέρες, μόνο ο πρώτος εκτός χρόνου με τις πιο σωστές απαντήσεις, αν και θα έλεγα ο πρώτος εκτός χρόνου γενικά γιατί όσο πιο αργά απαντάς τόσο περισσότερος σωστός είσαι. Παρά δίνετε βραβεία σε 3 άτομα εκτός χρόνου και μάλιστα ίσα ή και μεγαλύτερα με αυτά των εντός χρόνου.
Δείτε πάντως σοβαρά το θέμα να μη θέτετε χρονικό όριο στους διαγωνισμούς αλλά ελάχιστο όριο συμμετοχών. Να ξέρουμε κι εμείς τι μας γίνεται γιατί αυτό που έγινε είναι επιεικώς απαράδεκτο!
Συμφωνώ απόλυτα με τον συμπαίκτη που μόλις είπε την άποψη του . Προσωπικά ότι είπε είναι και η δική μου άποψη και χαίρομαι που υπάρχουν παίκτες που έχουμε κοινή αντίληψη των γεγονότων .

Όμως για να δούμε θα μας απαντήσει κάποιος από την ομάδα διαχείρισης ή θα μιλάμε μόνοι μας .
 

DeletedUser16071

Guest
Συγνώμη αλλά στην αρχική ανακοίνωση έχετε 5 νικητές. Τα βραβεία έχουν δοθεί στους 2, στους άλλους 3 πότε θα δοθούν;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή