Απώλειες Στρατού σε πόλη φάντασμα

  • Δημιουργός θέματος papashark
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Επιτέθηκα πριν από 2 μέρες σε μία πόλη φάντασμα με 716 βαθμούς, με 20 πηγάσους, τους οποίους τους έχασα χωρίς να εμφανίσει αναφορά για στράτευμα στον αντίπαλο, αλλά μονάχα ένα ερωτηματικό...

Έστειλα και αναφορά για bug στο παιχνίδι, αλλά έλαβα μια τυπική απάντηση καρμπόν...

Μπορώ να κάνω τίποτα να πάρω τους 20 πηγάσους μου πίσω, η απλά θα ρίξω μερικά καντίλια για το bug ?
 

8EAGENHS

Forum Leader
Το ερωτηματικό σημαίνει ότι υπήρχε στρατός μέσα στην πόλη τον οποίο δεν εξολόθρευσες τελείως.
Πρόσεξε τι γράφουν τα στοιχεία της αναφοράς στον τίτλο.
 

DeletedUser

Guest
Δηλαδή είχε τόσο πολύ στρατό που μου έφαγε 20 μυθικές μονάδες και εγώ δεν μπόρεσα να φάω τίποτα ?

Kαι σε κατασκοπεία που είχα κάνει, και πάλι δεν μου είπε τίποτα, και εκεί ένα ερωτηματικό μου έδωσε...


Και όλα αυτά σε μια πόλη φάντασμα ?
 

DeletedUser

Guest
Η πόλη-φάντασμα φίλε μου δεν ήταν πάντοτε φάντασμα. Κάποτε έσφυζε απο ζωή, σε κάποιον ανήκε και είχε μέσα στρατό και αποθηκευμένο ασήμι.
Αυτά δεν χάνονται όταν μια πόλη γίνεται φάντασμα αλλά εξακολουθούν να υπάρχουν.
Πρέπει λοιπόν πρώτα να εξοντώσεις τα πνεύματα που στοιχειώνουν την πόλη-φάντασμα για να πάρεις τους θησαυρούς που κρύβονται.
Πρέπει δηλαδη να εξολοθρεύσεις τον στρατό που απέμεινε στην πόλη.
Κατανοητόν?
 

DeletedUser2397

Guest
Μπορεί να είχε ασήμι αλλά λογικά κάποιος σου την έστησε και να έβαλε μέσα στρατό.Καλή συνέχεια...:)
 

DeletedUser3491

Guest
Δηλαδή είχε τόσο πολύ στρατό που μου έφαγε 20 μυθικές μονάδες και εγώ δεν μπόρεσα να φάω τίποτα ?

Δεν σημαίνει ότι δεν έφαγες τίποτα. Ο αμυνόμενος (ή η πόλη-φάντασμα, στην προκειμένη περίπτωση) λογικά είχε αρκετό στρατό ώστε να σε εμποδίσει να τον καθαρίσεις με μια επίθεση.

Δοκίμασε ξανά. Είμαι βέβαιος πάντως ότι δεν πρόκειται για bug του παιχνιδιού.​
 
Κορυφή