Αποστολές Νησιών - Νήμα Συζήτησης

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Μοιραστείτε τις απόψεις σας για την νέα προσθήκη στο παιχνίδι:

Αποστολές Νησιών
 

DeletedUser

Guest
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΥΧΟΝ ΛΑΘΗ Ή ΑΣΤΟΧΙΕΣ ΤΩΝ ΕΝ ΛΟΓΟ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ.
***************************************************************
Υ.Γ : ΜΗΝ ΣΤΡΩΝΕΤΕ ΚΟΚΚΙΝΑ ΧΑΛΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΒΟΘΡΟΥΣ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΒΓΗΚΑ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ. ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ


[8ea]Προειδοποίηση: Το spam δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ. Διαγράφηκαν όλα τα άσχετα με το θέμα.
8EAGENHS[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11619

Guest
Μερικά από τα βραβεία (τα οποία μπορεί κάποιος να κατακτήσει με χαρακτηριστική ευκολία ) αλλάζουν ριζικά το παιχνίδι, αρνητικά κατά την γνώμη μου. Δεν είναι δυνατών στέλνοντας 20 στρατιωτάκια να μπορεί κάποιος να έχει την ‘βελτιωμένη άμυνα’ η οποιά δίνει +30% άμυνα. Περισσότερο από premium και από κάθε άλλο είδος ενύσχησης της άμυνα που υπάρχει στο παιχνίδι. Δηλαδή όταν πάει κάποιος για κατάκτηση και στέλνει π.χ 100 επιθέσεις ο αμυνόμενος θα έχει ακούραστα +30 και για όλες τις επιθέσεις. Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάτι αντίστοιχο για τον επιτιθέμενο. Αν όντος δεν υπάρχει για να ισισκελίσω την διαφορά τι πρέπει να κάνω? Να βάλω 100 ηρωικές και πάλι να είμαι μείον? ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΠΙΚΡΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΜΥΝΤΙΚΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΑΧΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΧΩΡΙΑ.
 

DeletedUser10232

Guest
Εγω προσωπικα μαζεψα 3 "βελτιωμενη επιθεση" και μολις 1 "βελτιωμενη αμυνα, αρα το παιχνιδι σε ωθει να γινεις πιο επιθετικος παικτης.
Ενα μεγαλο μπραβο σ'αυτον που σκεφτηκε τις αποστολες νησιων!
 

DeletedUser11619

Guest
Η διαφορά είναι οτι και τα δύο αυτα έχουν εφαρμογή σε ΜΙΑ πόλη, μια επιθετική πόλη μπορει να βαρέσει σε μια κατακτηση μια μονο φορα και να εκμεταλευθει το +30 ΜΙΑ φορα, αντιθέτως για τον αμυνόμενο θα εχει εφαρμογη σε ΟΛΕΣ τις επιθέσεις που θα δεχτει. Για μένα που σε κατάκτηση στέλνω περιπου 100 πόλεις, η αναλογια θα πρέπει να είναι 1 προς 100 και οχι 1 προς 3 που λές οτι σου δίνει για να ευνοει το επιθετικο μου παιχνιδι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser159

Guest
Το παιχνίδι ήταν, είναι και θα είναι επιθετικό, γιαυτο τον λόγο απο πλευρας παιχνιδιού πάντα θα ευνοείται η άμυνα.
Είναι απόλυτα λογικό αυτο. Σκοπός δεν ειναι να παίρνεις οποτε θες πόλεις, αλλα να ζορίζεσαι και λιγο.
Οποτε η αναλογία 3Χάμυνες(βραβεια) με 1ΧΕπίθεσης(βραβείο) μου ακούγεται αρκετά λογικό
 

DeletedUser11619

Guest
Το παιχνίδι ήταν, είναι και θα είναι επιθετικό, γιαυτο τον λόγο απο πλευρας παιχνιδιού πάντα θα ευνοείται η άμυνα.
Είναι απόλυτα λογικό αυτο. Σκοπός δεν ειναι να παίρνεις οποτε θες πόλεις, αλλα να ζορίζεσαι και λιγο.
Οποτε η αναλογία 3Χάμυνες(βραβεια) με 1ΧΕπίθεσης(βραβείο) μου ακούγεται αρκετά λογικό

Το παιχνίδι ήδη ευνοουσε τον αμυνόμενο. Δεκτό το να ζοριζεσαι 'και λιγο΄ αλλα εδω μιλάμε για ένα +30% στον αμυνόμενο, με βαση τα δεδομένα που υπήρχαν ειναι τεράστιο νουμερο. Για σκέψου το λίγο, Μια Ηρωική η μια Επιθυμία επιρέαζε κατα +10% ή 10% αντιστοιχα, και αυτο αφορούσε ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΕΠΙΘΕΣΗ, τωρα μιλαμε οτι με μια βελτιωμενη άμυνα θα εχεις +30 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ.
 

BASKETBOY

Άρμα
Εγώ θέλω να εκφράσω μια απορία ως προς το σύνολο των αποστολών. Αυτές θα είναι επαναλαμβανόμενες? Δλδ είναι κάτι μόνιμο? Ή όταν σε ένα νησί εκπληρώσεις τις 10 αποστολές παύει να εμφανίζει άλλες?
 

DeletedUser

Guest
εγω εχω να κανω μονο μια ερωτηση....
η Ο.Δ εκανε καμια δοκιμη σε κανενα τεστ server?
 

DeletedUser6172

Guest
Μερικά από τα βραβεία (τα οποία μπορεί κάποιος να κατακτήσει με χαρακτηριστική ευκολία ) αλλάζουν ριζικά το παιχνίδι, αρνητικά κατά την γνώμη μου. Δεν είναι δυνατών στέλνοντας 20 στρατιωτάκια να μπορεί κάποιος να έχει την ‘βελτιωμένη άμυνα’ η οποιά δίνει +30% άμυνα. Περισσότερο από premium και από κάθε άλλο είδος ενύσχησης της άμυνα που υπάρχει στο παιχνίδι. Δηλαδή όταν πάει κάποιος για κατάκτηση και στέλνει π.χ 100 επιθέσεις ο αμυνόμενος θα έχει ακούραστα +30 και για όλες τις επιθέσεις. Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάτι αντίστοιχο για τον επιτιθέμενο. Αν όντος δεν υπάρχει για να ισισκελίσω την διαφορά τι πρέπει να κάνω? Να βάλω 100 ηρωικές και πάλι να είμαι μείον? ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΠΙΚΡΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΜΥΝΤΙΚΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΑΧΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΧΩΡΙΑ.


συμφωνω με οσα εχεις γραψει, ειναι υπερβολικο το ποσοστο που δινουν για την αμυνα.
και για οσους δεν καταλαβαινουν το ποσοστο, οταν σε μια κατακτηση χρειαζομασταν 100 πεζικα για να καθαρισει μια πολη, τωρα χρειαζομαστε 133 πεζικα ή 120 πεζικα αν εχεις μαζεψει καποια απο τα μπονους που δινουν οι αποστολες στα αγροτικα χωρια.

δεν λεω να καταργηθει το μπονους που δινουν για τον αμυνομενο αλλα να μειωθει, πιστευω οτι 10%-15% αυξηση της αμυνας απο το μπονους των αποστολων στα αγροτικα χωρια ειναι υπεραρκετο
 

DeletedUser

Guest
Εγώ έχω σοβαρό πρόβλημα... Έχω netbook και έτσι δεν μπορώ να πατήσω ''λήψη απόφασης'' γιατί δεν το βλέπω καν. Και δεν μου βγάζει μπάρα στα δεξιά για να κατεβάσω... Παρακαλώ το πρόβλημα να λυθεί σύντομα.
 

DeletedUser

Guest
Με μερικες μερες Υπομονη και βλεπωντας την συχνοτητα εμφανισης των Διαφορων "Βραβειων" ,Τα επιθετικα βραβεια ειναι κατα μακραν πολλη συχνοτερα απο οτι τα Αμυντικα και Συγκεκρημενα για το +30% στην Αμυνα η στην Επιθεση...
Το +30 στην Επιθεση ειναι αρκετα συχνοτερο.Ετσι ο παιχτης εχει την Δυνατοτητα εφαρμογης του απο αρκετες πολεις του.Ετσι δεν υπαρχει καμια Δικαιολογια στο να γκρινιαζει καποιος οτι του μειωνεται η Επιθετικη του Δραστηριοτητα παρα μονο ειναι Δικαιολογια...για να μην κανει τιποτα.
3 φορες Αμυνα +30%....και 10 φορες Επιθεση +30%...Νομιζω τα λεει ολα.Και για οσους παλι Αδυνατουν να το κατανοησουν για το πως γινεται εξισορροπιση της καταστασης?Με την συχνοτητα εμφανισης τους.Τα υπολοιπα ειναι απλες Δικαιολογιες...
 

DeletedUser

Guest
Το παιχνίδι ήδη ευνοουσε τον αμυνόμενο. Δεκτό το να ζοριζεσαι 'και λιγο΄ αλλα εδω μιλάμε για ένα +30% στον αμυνόμενο, με βαση τα δεδομένα που υπήρχαν ειναι τεράστιο νουμερο. Για σκέψου το λίγο, Μια Ηρωική η μια Επιθυμία επιρέαζε κατα +10% ή 10% αντιστοιχα, και αυτο αφορούσε ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΕΠΙΘΕΣΗ, τωρα μιλαμε οτι με μια βελτιωμενη άμυνα θα εχεις +30 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ.
βγαλε καμια 10 αρια εξεγερσεις τοτε να σε πω που θα βαλει την αμηνα του χαχα
μια χαρα ειναι εχει και ποικιλια το παιγνιο και αυξηθηκε ο βαθμος δυσκολιας
 

DeletedUser

Guest
ειναι εταιρια bigpoint to παιχνιδι αυτο, αν πεζατε dark orbit ekei einai αναγκαστικα να πλιρωσεις γiaτι αν δεν πλιρώσεις παει καταστρεφεσαι για αυτο και ειναι ενα πaiχνιδι που εχει τα πιο πολα hacks kai bots και μονο αυτοι που πληρωνουν παιζουν[πηγεντε να δειτε το φορουμ του ποσοι λογαριασμοι κλινουν απο bots .εδω στο γρεπολις το κανουν γιατι αν τον κατακτησουν και πλιρωνει τοτε τι νόημα εχει ξανα απο την αρχη θα το παρατησει ετσι εγινε σε μενα στoν δελτα εκαναν μια οργανωμενη επιθεσει και τελος.αν βαλουν αυτατα μπονους τοτε δεν θα τους κατακτανε[θα ειναι πιο δυσκολο]και θα σινεχιζουν να παιζουν και να πλιρωνουν

υ.γ δεν κανω διαφιμισει ειναι δικια σας εταιρια το dark orbit
 

DeletedUser

Guest
Με μερικες μερες Υπομονη και βλεπωντας την συχνοτητα εμφανισης των Διαφορων "Βραβειων" ,Τα επιθετικα βραβεια ειναι κατα μακραν πολλη συχνοτερα απο οτι τα Αμυντικα και Συγκεκρημενα για το +30% στην Αμυνα η στην Επιθεση...
Το +30 στην Επιθεση ειναι αρκετα συχνοτερο.Ετσι ο παιχτης εχει την Δυνατοτητα εφαρμογης του απο αρκετες πολεις του.Ετσι δεν υπαρχει καμια Δικαιολογια στο να γκρινιαζει καποιος οτι του μειωνεται η Επιθετικη του Δραστηριοτητα παρα μονο ειναι Δικαιολογια...για να μην κανει τιποτα.
3 φορες Αμυνα +30%....και 10 φορες Επιθεση +30%...Νομιζω τα λεει ολα.Και για οσους παλι Αδυνατουν να το κατανοησουν για το πως γινεται εξισορροπιση της καταστασης?Με την συχνοτητα εμφανισης τους.Τα υπολοιπα ειναι απλες Δικαιολογιες...

MAΛΛΟΝ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΠΟΛΕΙΣ.ΔΩΣΜΟΥ ΕΜΕΝΑ 3 ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΜΥΝΕΣ.(ΕΧΩ 2 ΑΠΟΘΥΚΕΥΜΕΝΕΣ) ΚΑΙ ΕΛΑ ΠΑΡΕ ΜΟΥ ΕΣΥ ΠΟΛΗ.ΛΕΣ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΕΠΙΤΙΘΕΜΕΝΟΥ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥ ΑΜΥΝΟΜΕΝΟΥ.ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ?ΣΤΕΛΝΩ 90 ΠΟΛΕΙΣ ΕΠΙΘΕΣΗ ....... ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ.ΣΠΑΣΑΜΕ ΘΑΥΜΑ ΜΕ 10.000+ ΓΡΗΓΟΡΑ .ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ,ΘΑ ΣΠΑΓΑΜΕ 20.000 ΔΙΗΡΗΣ???ΜΕ ΜΠΟΝΟΥΣ 30% ??ΚΑΙ +3000 ΚΑΙ ΑΛΕ ΓΡΗΓΟΡΑ?ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΝΩ 54.000 ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΑΠΛΑ ΜΠΟΝΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ.ΟΧΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΑ.ΧΑΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΑΣ Η ΙΣΟΝΟΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΟΥ.

+ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΤΟΝ ΜΙΧΟ,10 ΕΞΕΓΕΡΣΕΙΣ??????ΣΕ ΑΝΕΝΡΓΟΣ ΦΙΛΕ ???Η ΣΕ ΕΝΕΡΓΟ?ΓΤ ΣΕ ΕΝΕΡΓΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΟΒΩ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΟΝΟΥΣ.ΓΤ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΟΝ ΓΑΜΜΑ ΦΤΙΝΟΥΜΑΙ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΟΛΗ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΕΝΕΡΓΟ ΠΑΙΧΤΗ,.
 

DeletedUser

Guest
Σας παρακαλώ απαντήστε μου!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8130

Guest
Με αυτά που κάνετε καταστρέφετε τον επιθετικό χαρακτήρα του παιχνιδιού . Πόλη από ενεργό παίκτη με +30% αμυνα δεν παίρνεται που να χτυπιέσαι κάτω.Θα κυνηγάμε δηλαδή ή αμπαλους ή ανενεργους.Μας ξενερωνεται συνεχώς απο την εποχή του ηθικού και μετα .Βάλατε και αυτο και ηρθε και εδεσε το πραγμα . Καλα ειναι να εκμεταλεύεστε το "καψιμο" του καθε παίκτη αλλα όλα εχουνε ενα όριο . Δεν μπορει ο επιτιθέμενος να κολλαει ολη νύχτα επιθέσεις να βαζει αντε το πολυ σε 2-3 πόλεις +30% επίθεση και να μπαινει ομορφος και ωραίος ο αμυνόμενος να πεταει +30% στην αμυνα σε ολο το στρατο που μπαινει στην πολη και να καθεται ανετος να βλεπει τον κοπο σου να πηγαινει στράφι . Ειναι αδικια και το ξέρετε. Το πιο σωστο θα ητανε να πηγαινει το +30% της αμυνας στον στρατο της πόλης που αμυνεται ή ακομα να δινεται η ευκαιρία να μπαινει στην αμυντική πόλη που στελνεις υποστήριξη σε μια αλλη πόλη όπως γίνεται και με την επίθεση. Θα χάσετε πολλούς ενεργούς και επιθετικούς παικτες με αυτόν τρόπο πιστέψτε με . Ακούστε μας και μια φορα , εκτος αν ο σκοπος των αφεντικων σας ειναι αλλος.Απο μια έρευνα που εχω κανει στην συμμαχία μου εχουν βαλει στις αποθηκες τους κατα μεσο ορο απο 3-5 τετοιες αποστολες που δινουν +30% αμυνα .Θα σταματησουνε οι επιθεσεις σε ολους τους κοσμους χανει το παιχνιδι το νοημα του συν το οτι στην πραξη καταργειται και το premioum, διορθωστε το οσο ειναι νωρις!!!!! Εσεις δεν γραψατε στο ποστ που εχετε ανεβασει με τις αλλαγες που θελετε να κανετε στο παιχνιδι μεσα στο 2013 οτι θελετε να κανετε το παιχνιδι πιο επιθετικο ? Αυτος πάντως σιγουρα δεν ειναι ο τροπος!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Επαναλαμβάνω: Εγώ έχω σοβαρό πρόβλημα... Έχω netbook και έτσι δεν μπορώ να πατήσω ''λήψη απόφασης'' γιατί δεν το βλέπω καν. Και δεν μου βγάζει μπάρα στα δεξιά για να κατεβάσω...
Παρακαλώ απαντήστε μου
 
Κορυφή