Αναβαθμίσεις Ακαδημίας

Σάτυρος

Μινώταυρος
Παιδες καλησπερα.
Δεν είμαι καλός γνωστής του παιχνιδιου. Λίγα πράγματα ξέρω. Πάντα είχα την εξής απορία. Για την αρχική πολη ποιες έρευνες της Ακαδημίας είναι καλό να γίνουν; Ευχαριστώ.
 

MrSMOOTH

Τοξότης
Καλό θα ήταν να δεις σχετικούς οδηγούς σε παλιότερα νήματα.
Πάντως απαραίτητα είναι τα "Κεραμικά" - "Εκπαιδευτής" - "Στρατολόγηση" -"Ναυπηγός" - "αποικιακά πλοία" - "Πλοία Φάροι" - "Άροτρο".
Και έχει σημασία αν παίζεις σε σύστημα εξέγερσης ή πολιορκίας .
 

Σάτυρος

Μινώταυρος
Καλό θα ήταν να δεις σχετικούς οδηγούς σε παλιότερα νήματα.
Πάντως απαραίτητα είναι τα "Κεραμικά" - "Εκπαιδευτής" - "Στρατολόγηση" -"Ναυπηγός" - "αποικιακά πλοία" - "Πλοία Φάροι" - "Άροτρο".
Και έχει σημασία αν παίζεις σε σύστημα εξέγερσης ή πολιορκίας .
Αν θες βοηθαμε λίγο παραπάνω. Εγώ παντα την δευτερη πολυ μόλις ξεκλειδωσω αποικιακό την κάνω φαρουπολη (αν σε βοηθάει αυτό ώστε να μου πεις τις έρευνες της Ακαδημίας).
 

MrSMOOTH

Τοξότης
Για φαρούπολη είναι πιο απλά τα πράγματα.
Στην πρώτη πόλη ,αν υποθέσουμε ότι θέλεις να βρεις και τα λίγα χρυσά της ανταμοιβής με τους ληστές και τα κτήρια, θα σου πρότεινα να ανεβάσεις τα όλα τα ορυχεία έως το 25 και τη φάρμα φυσικά στο τέρμα.
Την Αποθήκη στο 20+ για να βρεις την ανάλογη τεχνολογία ( κατάκτηση ή εξέγερση).
Στην ΑΚΑΔΗΜΙΑ θα πρότεινα να ανακαλύψεις τα εξής (για κόσμο με κατάκτηση) :
Εκσφενδονιστές - Φρουρά Πόλης - Τοξότες - Αφοσίωση χωρικών - Κεραμικά - Ιππείς - Εκπαιδευτής - Γερανός -Ναυπηγός - Αποικιακό πλοίο - Άρματα - Πλοία Φάροι - Στρατολόγηση - Γρήγορα μεταφορικά πλοία -Άροτρο - Κουκέτες - Φάλαγγα - Πολιορκητικός κριός - Χαρτογραφία και Κατάκτηση.
Εαν έχεις διαθέσιμους πόντους, μπορείς να συμπληρώσεις ίσως Διήρεις αν νομίζεις ότι θα χρειαστείς και κάποια πλοία άμυνας.
Με δεδομένο ότι θα έχεις φαρούπολη στην δεύτερη πόλη, καλό θα ήταν να δώσεις βάρος περισσότερο σε χερσαίες δυνάμεις την πρώτη πόλη.
Βέβαια , σημασία έχει αν είσαι σε κόκκινα νερά ή αν έχεις σχετικά ασφαλή τοποθεσία, αν έχεις δίπλα σου συμμάχους ή παίζεις μόνος σου,
αν είσαι ενεργός και μπορείς να αντιμετωπίζεις τυχόν επιθέσεις, αν ξέρεις την τακτική του ντοτζ και πολλά ακόμα .
 
Κορυφή