Ανέκδοτα

  • Δημιουργός θέματος kainobiths
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Τι είναι αυτό μαμά;

Η μικρή στην θάλασσα βλέπει ένα αγοράκι γυμνό και ρωτάει.
- Τι είναι αυτό μαμά;
- Πουλάκι.
- Γιατί δεν έχω και εγώ;
- Γιατί είσαι κοριτσάκι.
- Όταν μεγαλώσω θα έχω και εγώ ένα τέτοιο;
- Αν είσαι καλό κορίτσι, όταν μεγαλώσεις θα έχεις ένα.
- Και αν δεν είμαι καλό κορίτσι;
- Ε τότε θα έχεις πολλά

Στο φαρμακείο

Μπαίνει ένας τύπος σε ένα φαρμακείο και ρωτάει τη φαρμακοποιό:
- Για τον πριαπισμό (ασθένεια κατά την οποία το αντρικό μόριο είναι σε μόνιμη στύση) τι δίνετε, δεσποινίς μου;
- Ένα διώροφο στην Κηφισιά και το φαρμακείο που βλέπετε.

Η συνταγή

Γυναίκα μπαίνει σε φαρμακείο και ζητάει δηλητήριo
- "Κυρία μου, τι το θέλετε το αρσενικό...;;;" ρωτάει ο φαρμακοποιός.
- "Να σκοτώσω τον άνδρα μου."
- "Μα τι λέτε κυρία μου ? Δεν μπορώ να σας πουλήσω αρσενικό για να σκοτώσετε έναν άνθρωπο."

Τότε η κυρία βγάζει από την τσάντα της μια φωτογραφία όπου ο άνδρας της έχει την γυναίκα του φαρμακοποιού στα τέσσερα.
Ο φαρμακοποιός παίρνει την φωτογραφία στα χέρια του, την κοιτά και απαντά...

- "Τώρα μάλιστα. Δεν μου είπατε ότι έχετε συνταγή!!!"

Αμα σε πάει

Ενας κερδίζει στο τζόκερ το τετραπλό τζακ-ποτ 15000000 euro .
Παει χαρούμενος στο σπίτι του και το λέει στη γυναίκα του, η οποία απο το σοκ παθαίνει συγκοπή και πεθαίνει.

Και μονολογεί ο τύπος:

-Αμα σε πάει ρε παιδί μου η τύχη, σε πάει...
 

DeletedUser

Guest
Ταξιδεύουν ο Παπανδρέου, η Μπιρμπίλη και ο Παπακωνσταντίνου με το Πρωθυπουργικό αεροπλάνο για τις Βρυξέλλες. Κάπου πάνω από την Αττική, κάνει μια το βλέμμα του κάτω στο δάπεδο του αεροπλάνου η Μπιρμπίλη και βλέπει ένα χαρτονόμισμα των 200 ευρώ.
Το μαζεύει και με ύφος γυρίζει στον Παπακωνσταντίνου και του λέει " Να μπορούσα να άνοιγα τωρα το παράθυρο, να το πέταγα κάτω και να έκανα έναν Έλληνα που θα το....έβρισκε ευτυχισμένο..." .

Απαντάει και ο Παπακωνσταντίνου " Γι' αυτό Τίνα μου είσαι εσύ στο ΥΠΕΧΩΔΕ και εγώ στο οικονομίας, γιατί αυτό που θα έκανα εγώ, ήταν να χαλάσω τα 200 ευρώ σε 2 κατοστάρικα, που θα πέταγα από το παράθυρο και έτσι θα έκανα 2 Έλληνες ευτυχισμένους".

Τα ακούει και ο Παπανδρέου αυτά που λέγανε, παρατάει το PSP και λέει και στους δυο:
"Τρίχες...γι' αυτό κανείς από τους 2 σας δεν θα γίνει ποτέ πρωθυπουργός, γιατί αυτό που θα έκανα εγώ είναι να το χαλάσω σε 10 20άρικα και έτσι θα έκανα 10 Έλληνες ευτυχισμένους!!!"

Ακούνε και οι κακομοίρηδες οι πιλότοι την όλη κουβέντα και των τριών και λέει ο ένας στον άλλο:

"Να το καρφώσω τώρα στην Πάρνηθα και να κάνω 10 εκατομμύρια Έλληνες ευτυχισμένους????"
 

DeletedUser

Guest
Ηταν καποτε ενας και επειδη δεν μπορουσε να σταματησει καποιον απο το να σχολιαζει τον απεκλησε...

Καλο εεεε...????????

Το ηθικο διδαγμα του ανεκδοτου...Η εξουσια διεφθειρει τους ανθρωπους...
 

DeletedUser

Guest
Μια φορά σε ένα μπαρ καθόταν ένας αδύνατος κύριος και κοιτούσε με μανία το ποτό του. Σε μια στιγμή έρχεται ένας μεγαλόσωμος κύριος, του παίρνει το ποτό του και το πίνει μονορούφι τότε ο άλλος βάζει τα κλάματα. Ο μεγαλόσωμος κύριος του λέει:
- "Καλά ρε φίλε μην κάνεις έτσι, θα σου πάρω άλλο."
- "Όχι, δεν φταις εσύ", λέει ο αδύνατος κύριος.
- "Σήμερα είναι η πιο άσχημή μου μέρα. Το πρωί άργησα να σηκωθώ, έχασα ένα σημαντικό ραντεβού στη δουλειά και ο διευθυντής μου με απέλυσε. Βγαίνω έξω, μου έχουν κλέψει το αυτοκίνητο. Παίρνω ένα ταξί και ξεχνάω μέσα το πορτοφόλι μου. Γυρνάω σπίτι και βλέπω τη γυναίκα μου αγκαλιά με τον υδραυλικό. Και ενώ δεν έφταναν όλα αυτά, ενώ σκόπευα να βάλω ένα τέλος στη ζωή μου έρχεσαι κι εσύ και μου πίνεις το δηλητήριο!"


Ήταν μια φορά ένας Γερμανός, ένας Ιταλός κι ένας Έλληνας. Ήθελαν να παντρευτούν γι αυτό πήγαν σε έναν βασιλιά. Ο βασιλιάς τους είπε:
"Θα δώσω μία γυναίκα στον καθένα. Όποιος την κάνει να φωνάξει περισσότερο την πρώτη νύχτα του γάμου, θα του δώσω το μισό βασίλειο."
Μετά την πρώτη νύχτα του γάμου πάνε όλοι στον βασιλιά. Πρώτος ο Γερμανός λέει:
-Εχθές έδωσα στην γυναίκα μου ένα δαχτυλίδι. Αυτή φώναξε και την άκουσε όλη η πολυκατοικία.
Δεύτερος ο Ιταλός λέει:
-Εχθές χάρισα στη γυναίκα μου ένα εξοχικό. Αυτή φώναξε και την άκουσε όλο το τετράγωνο.
Τελευταίος ο Έλληνας λέει:
-Τι λέτε ρε; Εγώ έπλυνα τη μηχανή μου, άλλαξα τα λάδια της και μετά σκούπισα τα χέρια μου στις λευκές κουρτίνες. Η γυναίκα μου ακόμα φωνάζει.



Ένας παππούς 97 ετών πάει σε έναν ασφαλιστή.
Γεια σας, θέλω να κάνω μια ασφάλεια ζωής.
- Τι λες ρε παππού, ασφάλεια ζωής, τρελάθηκες, πόσο είσαι;
- 97 ετών, λέει ο παππούς.
Τρελαίνεται ο ασφαλιστής.
- Μιλάς σοβαρά τώρα; Τι να την κάνεις;
- Να, θέλω να πάω με τον πατέρα μου ένα ταξίδι στο εξωτερικό και καλό είναι να είμαστε ασφαλισμένοι.
Ο ασφαλιστής έχει τρελαθεί!
- Με τον πατέρα σου; Πόσο είναι εκείνος;
- Ε, 125 τον άλλο μήνα.
- Και τι θα κάνετε στο εξωτερικό;
- Να μωρέ, πηγαίνουμε να επισκεφτούμε τον παππού μου.
Ο ασφαλιστής χτυπάει το κεφάλι του στο γραφείο.
- Τι λε ρε μπάρμπα, με κοροϊδεύεις ; Πόσο είναι ο παππούς σου;
- Κλείνει τα 142 σε μια βδομάδα .
- Και τι θα κάνετε εκεί ;
- Παντρεύεται και πάμε στο γάμο !
Ο ασφαλιστής έχει σκαρφαλώσει στο πρεβάζι και είναι έτοιμος να φουντάρει.
- Και ..γιατί παντρεύεται ;
- Βλακείες μωρέ, τον πιέζουν οι γονείς του !


Δύο φίλοι θέλουν να δοκιμάσουν το θάρρος τους πηγαίνοντας τα μεσάνυκτα στο νεκροταφείο.
- Μπαίνοντας μέσα άκουσαν έναν επαναλαμβανόμενο ανατριχιαστικό θόρυβο, παρόμοιο με αυτόν που κάνει το μέταλλο που χτυπάει πάνω στην πέτρα.
Τρομαγμένος, ο πιο φοβητσιάρης από τους δύο, ετοιμάζεται να το βάλει στα πόδια. Ο άλλος όμως, πιο λογικός, τον σταματάει λέγοντας:
- "Μην είσαι ηλίθιος, είναι προφανές ότι ο θόρυβος προέρχεται από κάποιον εργάτη του νεκροταφείου."
- Πραγματικά, προχωρώντας λίγο παρακάτω, βλέπουν ένα γέρο που σκάλιζε κάτι πάνω στο μάρμαρο ενός τάφου. Περίεργος, ο πιο θαρραλέος, ρωτάει:
- "Παππού τι κάνεις τέτοια ώρα στο νεκροταφείο;"
- Και ο γέρος απαντά:
- "Αυτοί οι νεκροθάφτες είναι εντελώς χαζοί. Μέχρι και το όνομά μου έγραψαν λάθος στην ταφόπλακα!"

Ένας γιατρός, ένας αρχιτέκτονας και ένας μηχανικός υπολογιστών διαφωνούσαν σχετικά με ποιανού το επάγγελμα ήταν το παλιότερο. Καθώς διαφωνούσαν, έφτασαν προς τα πίσω μέχρι τον Κήπο της Εδέμ, οπότε και ο γιατρός είπε:
- Το ιατρικό επάγγελμα είναι προφανέστατα το παλιότερο, καθώς η Εύα φτιάχτηκε από το πλευρό του Αδάμ, όπως λέει η ιστορία, και αυτό ήταν ένα απλώς απίστευτο χειρουργικό κατόρθωμα.
Ο αρχιτέκτονας δεν συμφώνησε. Είπε:
- Αλλά αν κοιτάξεις στον ίδιο τον Κήπο, στην αρχή υπήρχε Χάος και Κενό, και από αυτό ο Κήπος και ο κόσμος κατασκευάστηκαν. Επομένως ο Θεός πρέπει να ήταν αρχιτέκτονας.
Ο μηχανικός υπολογιστών, ο οποίος άκουγε με προσοχή όλα αυτά, τότε συμπλήρωσε:
- Ναι, αλλά από πού νομίζεις ότι προήλθε το Χάος;
 
Κορυφή