[ΕΡΩΤΗΣΗ] Αμοιβή αποστολών

  • Δημιουργός θέματος Looking4Me?
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Θα ήθελα μια απάντηση στο εξής πρόβλημα.
Θεωρητικά μόλις τελειώσεις μια αποστολή που ως αμοιβή σου δίνει 4 οπλίτες ανα μια ώρα για 5 ώρες πρέπει να λάβεις συνολικά (σύμφωνα με τα μαθηματικά έτσι 5 * 4 = 20) εγώ λαμβάνω 19. Υπάρχει κάποιο θέμα ή εγω δεν καταλαβαίνω κάτι.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Υ.Γ. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες μονάδες όπως οι ιππείς και οι ξιφομάχοι
 

BASKETBOY

Άρμα
Θα ήθελα μια απάντηση στο εξής πρόβλημα.
Θεωρητικά μόλις τελειώσεις μια αποστολή που ως αμοιβή σου δίνει 4 οπλίτες ανα μια ώρα για 5 ώρες πρέπει να λάβεις συνολικά (σύμφωνα με τα μαθηματικά έτσι 5 * 4 = 20) εγώ λαμβάνω 19. Υπάρχει κάποιο θέμα ή εγω δεν καταλαβαίνω κάτι.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Υ.Γ. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες μονάδες όπως οι ιππείς και οι ξιφομάχοι
Και σε μένα συμβαίνει αυτό, αλλά δεν του έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Ίσως αυτά είναι πιο προχωρημένα μαθηματικά :)
 

DeletedUser

Guest
Και σε μενα το ιδιο γινεται.Σε 2 αποστολες με αρματα καθε φορα εχανα απο ενα,σε μια αποστολη με οπλιτες εχανα εναν,σε μια αποστολη με ιππεις εχασα 1 νομιζω και τωρα εχω μια αποστολη που η προοδος αποστολης ειναι αυτη τη στιγμη 200%.Τι γινεται?
Εκεινο παλι στην αμοιβη συνδεσης με την επεκταση γης(τους μονιμους 100 κατοικους) τους εχουμε συνεχεια,γιατι αν ειναι ετσι και εκει εχω προβλημα.Δεν αυξανονται.Ειμαι απο το στον ιδιο πληθυσμο.

Υ.Γ.Εκανα ανανεωση της σελιδας μου και η αποστολη με το 200% τελικα τελειωσε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

-PNS-

Άρμα
Ότι νάναι παιδιά. Τα ίδια. Σε κάθε αναβάθμιση το χάος. Εγώ έστειλα και αίτημα υποστήριξης. Έχω κάπου δύο ημέρες για να μου βγάλει καν αποστολή. Ξαφνικά κάποια στιγμή την Πέμπτη νωρίς εξαφανίστηκαν. Και η πρώτη απάντηση που μου έδωσαν ήταν ότι νάναι. Και δεν είναι ότι έχω ένα νησί, έχω κάπου 20 και δεν βγάζει τίποτα...
 

DeletedUser

Guest
Εμένα πάλι έχει να μου εμφανιστεί αποστολή από προχτές, έκανα αίτημα...
 

DeletedUser11752

Guest
Ότι νάναι παιδιά. Τα ίδια. Σε κάθε αναβάθμιση το χάος. Εγώ έστειλα και αίτημα υποστήριξης. Έχω κάπου δύο ημέρες για να μου βγάλει καν αποστολή. Ξαφνικά κάποια στιγμή την Πέμπτη νωρίς εξαφανίστηκαν. Και η πρώτη απάντηση που μου έδωσαν ήταν ότι νάναι. Και δεν είναι ότι έχω ένα νησί, έχω κάπου 20 και δεν βγάζει τίποτα...

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΙΤΗΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ
 

-PNS-

Άρμα
Στείλτε αίτημα υποστήριξης για να το διορθώσουν παιδιά. Σε εμένα το είδαν και τουλάχιστον μετά από δύο ημέρες άρχισε να ξαναβγάζει. Για την ώρα μόνο μία βέβαια, αλλά ελπίζω να αυξηθούν και να έχουν μια φυσιολογική ροή από εδώ και πέρα...
 

8EAGENHS

Forum Leader
Και η πρώτη απάντηση που μου έδωσαν ήταν ότι νάναι.
[8ea]Το "ό,τι νάναι" φαίνεται σ' εσάς. Μην ξεχνάτε ότι δεν είμαστε τεχνικοί. Για τα αναφερόμενα σφάλματα, ενημερώνουμε τους τεχνικούς. Βασική προϋπόθεση για να ψάξουν το πρόβλημα, είναι να έχουμε από πριν ζητήσει απ' τον παίκτη να κάνει 2-3 διορθωτικές κινήσεις, όπως καθαρισμός μνήμης παιχνιδιού κλπ. Αν αναφέρουμε "σφάλμα" το οποίο μπορεί να διορθωθεί μ' αυτό το καθάρισμα ή την αλλαγή φυλλομετρητή, δεν θα ξέρουμε πού να κρυφτούμε μετά. [/8ea]
 

-PNS-

Άρμα
Δεν είμαστε όλοι παιδάκια φίλτατε Θεαγένη. Εννοείται ότι προσωπικά πριν μπω καν στη διαδικασία να στείλω την αίτηση τις είχα κάνει αυτές τις διορθωτικές κινήσεις. Τουλάχιστον κάποιοι όταν στέλνουμε αίτημα υποστήριξης ξέρουμε πολύ καλά ότι δεν είναι δικό μας σφάλμα και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι να το διορθώσουμε. Για αυτό και προσωπικά περίμενα σχεδόν δύο ημέρες πριν το αναφέρω, για να βεβαιωθώ ότι δεν ήταν και κάποιο στιγμιαίο πρόβλημα. Τέλος πάντων. Δεν έχει νόημα να το συνεχίζουμε. Ελπίζω να λύθηκε. Τουλάχιστον οι αποστολές, η πρώτη σε εμένα, εμφανίστηκαν και πάλι...
 

DeletedUser

Guest
Όμως ξεφύγαμε από το θέμα. Σε τι καταλήξαμε? Είναι πρόβλημα του server ή απλά έτσι είναι κανονικά?
 

8EAGENHS

Forum Leader
Δεν είμαστε όλοι παιδάκια φίλτατε Θεαγένη. Εννοείται ότι προσωπικά πριν μπω καν στη διαδικασία να στείλω την αίτηση τις είχα κάνει αυτές τις διορθωτικές κινήσεις. Τουλάχιστον κάποιοι όταν στέλνουμε αίτημα υποστήριξης ξέρουμε πολύ καλά ότι δεν είναι δικό μας σφάλμα και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι να το διορθώσουμε.

[8ea]Οι τεχνικοί όμως επειδή δεν ξέρουν πόσο παικταράς είναι αυτός που έκανε το τίκετ κι ανέφερε το σφάλμα, μας υποχρεώνουν να είναι ΠΑΝΤΑ αυτή η πρώτη απάντηση. [/8ea]
 
Κορυφή