Αλλαγη χρόνου σε υποστηρίξεις πριν το αποικιακό

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser10758
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser10758

Guest
Καλησπέρα,
Σήμερα το πρωί συνέβει ένα παράδοξο φαινόμενο κατα την διάρκεια δικής μου υποστήριξης πριν απο αποικιακό που δεχόμουν.Οπως θα σας παραθέσω παρακάτω σε εικόνες print screen στις 10:38:52 δεχόμουν αποικιακό.καθώς βρισκόμουν μέσα,έβαλα άμυνες δίηρης στις 10:38:48 όπως φαίνεται άλλωστε στην παρακάτω εικόνα που σας παραθέτω http://prntscr.com/w0txr , όπως γίνεται ξεκάθαρω λοιπόν είχα βάλει δίηρης οι οποίες πήγαιναν πριν το αποικιακό αλλά όταν έφτασε η ώρα του αποικιακού η συγκεκριμένη υποστήριξη μπήκε μετά το αποικιακό αν και ήταν 2η πριν απο αυτό και όπως φαίνεται στην εικόνα απο κάτο,πρώτη υποστήριξη μετά το αποικιακό του anastasios66 ήταν απο πόλη δική του αλλά μετά στις αναφορές που έλαβα μπαίνει πρώτα τα δικά μου δίηρης οι οποίες στην προηγούμενη εικόνα φαίνεται ξεκάθαρα ότι ήτανε πριν το αποικιακό, σας παραθέτω την εικόνα.http://prntscr.com/w0ust
Εχω κάνει αίτημα στο κέντρο υποστήριξης ακριβός 5 λεπτά μετά που μπήκε αποικιακό δηλαδή στις 10:45,εδώ έχουμε το 2ο παράδοξο της ημέρας φαίνεται ότι έχω κάνει αίτημα στο κέντρο υποστήριξης 37 λεπτά νωρίτερα.
Επειδή απο το πρωί δεν μου έχει απαντήσει κάποιος αρμόδιος διαχειριστής και επειδή είναι πολύ πιθανόν να μην έχετε δει το μήνυμα μου σας τα αναφέρω εδώ.Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα εξαιτίας της καινούργιας αναβάθμισης που έγινε (αναβάθμιση 2,36) όσο αναφορά τους χρόνους μέσα στο παιχνίδι.Περιμένω την απάντηση σας για το συμβάν καθώς μου έκανε μεγάλη εντύπωση, σε περίπτωση που ώντος υφίσταται κάποιο πρόβλημα να διορθωθεί αν είναι μεμονομένο περιστατικό να μου εξηγήσετε τι ακριβώς μπορεί να συνέβει.
Ευχαριστώ εκ τον πρoτέρων για τον χρόνο σας.
MrTsif,γιάννης
aecab983fc33495697f4be7.png
,
ccf62802d4534da3918cf87.png
,
ygejir3.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

phoenix12

Πρώην Game Admin
Ρίξτε μια ματιά εδώ
Απάντηση θα λάβετε στην αίτηση με σειρά προτεραιότητας.
Όσον αφορά τον χρόνο, ελέγξτε μέσα στις ρυθμίσεις τι ζώνη ώρα έχετε δηλώσει
 

DeletedUser10758

Guest
Τι θα γίνει ρε παιδιά κάποιος διαχειρηστής να κοιτάξει το θέμα δεν υπάρχει ?
 

DeletedUser

Guest
Τι θα γίνει ρε παιδιά κάποιος διαχειρηστής να κοιτάξει το θέμα δεν υπάρχει ?

Μπα φιλε μεταξυ μας θα τα συζηταμε ...κοιτα ποσο πηδηξε η δικια μου υποστηριξη ....κοιτα ποσο πηδηξε το δικο μου dodge κτλ...
Αφου περναμε απο τα πηδηματακια στο ρολογακια θα κανουμε και προσευχες να καθονται οι αμυνες και οι επιθεσεις στο χρονο που φαινεται...
Και ο χρυσοςςςςςςςςςςςςςςςςςς να ρεει αφθονος στους Γερμανους....Κριμα παιδες .
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Τι θα γίνει ρε παιδιά κάποιος διαχειρηστής να κοιτάξει το θέμα δεν υπάρχει ?

[pho]Σας έχω απαντήσει ήδη, ανοίξτε τον σύνδεσμο που έβαλα παραπάνω και θα δείτε εκεί ένα νήμα με παρόμοιο τίτλο με τον δικό σας.
Διαβάστε το και θα δείτε από πότε το έχουμε ανακοινώσει το πρόβλημα.
Δεν καταλαβαίνω τι επιπλέον θέλετε να σας απαντήσουμε
[/pho]
 

DeletedUser10758

Guest
[pho]Σας έχω απαντήσει ήδη, ανοίξτε τον σύνδεσμο που έβαλα παραπάνω και θα δείτε εκεί ένα νήμα με παρόμοιο τίτλο με τον δικό σας.
Διαβάστε το και θα δείτε από πότε το έχουμε ανακοινώσει το πρόβλημα.
Δεν καταλαβαίνω τι επιπλέον θέλετε να σας απαντήσουμε
[/pho]
τι μας έχεις απαντήσει ρε άνθρωπε με γρίφους θα παίζουμε?εδώ υπάρχει πρόβλημα και μου λες ότι μας έχεις απαντήσει ήδη ?έχω κάνει έτοιμα απο χθες και κάποιος αρμόδιος δεν μου έχει στείλει κάποιο μήνυμα να μου πει τι τρέχει....δηλαδή τα κάνουμε όλα τέλεια και με το έτσι θέλω θα χάνουμε πόλη?παρακαλώ να μου μιλήσει διαχειρηστης σε καποιο μήνυμα,δεν είναι συμπεριφορά αυτή απέναντι στους παίκτες.Ποιο πάνο μας είπες ότι θα λάβουμε απάντηση σε σειρά προτεραιότητας και τώρα έχουμε πάρει ήδη την απάντηση?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

phoenix12

Πρώην Game Admin
Ρίξτε μια ματιά εδώ

Επειδή είναι πολύ γρίφος το παραπάνω λινκ που λέει ΕΔΩ, αν το πατούσατε ποτέ θα βλέπατε στο κάτω μέρος να λέει αυτό "[Γνωστό Bug] Μεταφορά της σειράς των επιθέσεων".
Οπότε να διαβάζετε προσεκτικά τι σας λένε και να χαμηλώσετε τους τόνους.
Παραβιάζετε ήδη τους κανόνες του φόρουμ ανοίγοντας νήμα για θέμα που έχει αναφερθεί δεκάδες φορές, μην προσπαθείτε να βγείτε και από πάνω.
 

DeletedUser11623

Guest
Και δλδ επειδη υπαρχει γνωστο bug στο παιχνιδι θα χανονται αδικα πολεις και δεν θα κανετε τιποτα για αυτο?
 

DeletedUser

Guest
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΦΙΛΕ phoenix12 ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΡΑΒΩΘΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ PS ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ. ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΙΚΙΟ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΠΟΛΛΑΚΙΣ. ΑΛΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 3/8/2012. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 7 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΟΙ ΧΡΟΝΟΙ.
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Κατανοούμε το χρόνο που έχει ξοδέψει ο κάθε παίχτης που έχει συναντήσει αυτό το πρόβλημα, αλλά εμείς είμαστε ομάδα διαχείρισης δεν έχουμε αρμοδιότητα αλλά ούτε και εργαλεία να διορθώσουμε τεχνικά προβλήματα.
Οι τεχνικοί έχουν περάσει όλους αυτούς τους μήνες πολλές διορθώσεις γι αυτό το πρόβλημα, αυτό που έχουν καταφέρει μέχρι στιγμής είναι να το μειώσουν αρκετά. Γιατί όσοι θυμούνται πριν μερικούς μήνες γινόταν πάρα πολύ συχνά και κατά ένα μεγάλο ποσοστό σε κάθε ομαδική κτλ.
Οι τεχνικοί θα το διορθώσουν τελείως το πρόβλημα, εργάζονται πάνω σε αυτό μήνες τώρα. Δεν είναι κάτι απλό καθώς το παιχνίδι έχει πάρα πολλές λειτουργίες και η μια συνδέεται με την άλλη. Κάνοντας αλλαγή σε μια, πρέπει να αλλάζεις και τις υπόλοιπες.

Και δλδ επειδη υπαρχει γνωστο bug στο παιχνιδι θα χανονται αδικα πολεις και δεν θα κανετε τιποτα για αυτο?
Για το bug δεν ευθύνεται ούτε ο αμυνόμενος αλλά ούτε και ο επιτιθέμενος. Οπότε δεν έχουμε αρμοδιότητα να κάνουμε το οτιδήποτε πάνω σε αυτό. Η δική μας η δουλειά δεν έχει σχέση με τεχνικά θέματα.
 

DeletedUser

Guest
Α ωραια !
Μπραβο παιδια.
Μπορουμε λοιπον εκτος απο τη τυχη των επιθεσεων να προσθεσουμε και εναν ακομη ασταθμητο παραγοντα που ονομαζεται τυχη των bugs.
Μπορειτε λοιπον να προτεινετε στους προγραμματιστες να μπορει ο αμυνομενος η ο επιτηθεμενος να παρεμβαινει στους χρονους του αλλου μεσω χρυσου , φυσικα . Στο τελος θα λεμε οτι ειναι ενα παιχνιδι και οτι μιλαμε για ασταθμητους παραγοντες .
ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ ΒΑΛΤΕ ΟΡΙΑ.
ΑΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ Ο SERVER CRASHAREI ΣΤΙΣ 10 ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ SEC H ΑΝ ΔΕ ΣΗΚΩΝΕΙ 100 ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΙΣ 23:59:50 ΒΑΛΤΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ. ΟΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΕΣΑ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗ ΛΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΧΝΙΚΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ 08/2012 ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ...
 

DeletedUser8730

Guest
Εκτός αυτού το συγκεκριμένο bug τότε είχε γίνει θέμα όταν ήταν επιθέσεις και υποστηρίξεις μέσα σε διαφορα 1-2 δευτερα πριν η μετα το αποκιακό. Εδώ μιλάμε για 4 δεύτερα πριν, ή οπως έγινε στην περίπτωση του συμπαίκτη μου στα 5 δευτερα μετά. Καταργείται πλήρως η όποια έννοια του ντοτζ. Το μεταφέρουμε σε σας, γιατί και προφανώς τόσα e-mail που έχουν φύγει στα κεντρικά της εταιρίας έχουν μείνει επί το πλείστον αναπάντητα. Είστε το μόνο άμεσο μέτρο πίεσης που έχουμε εδώ μέσα προς τα κεντρικά. Οπότε δείχτε μια κατανόηση, γιατί οι χρόνοι έτσι οπως πάνε δεν φαίνεται να δείχνουν καμία. Ευελπιστώ ότι την επόμενη φορά, δεν θα τύχει στα 10 δευτερα ή στα 15. Γιατί κάπου εκεί θα φτάσουμε.
 

DeletedUser2573

Guest
Καλησπέρα,
Σήμερα το πρωί συνέβει ένα παράδοξο φαινόμενο κατα την διάρκεια δικής μου υποστήριξης πριν απο αποικιακό που δεχόμουν.Οπως θα σας παραθέσω παρακάτω σε εικόνες print screen στις 10:38:52 δεχόμουν αποικιακό.καθώς βρισκόμουν μέσα,έβαλα άμυνες δίηρης στις 10:38:48 όπως φαίνεται άλλωστε στην παρακάτω εικόνα που σας παραθέτω http://prntscr.com/w0txr , όπως γίνεται ξεκάθαρω λοιπόν είχα βάλει δίηρης οι οποίες πήγαιναν πριν το αποικιακό αλλά όταν έφτασε η ώρα του αποικιακού η συγκεκριμένη υποστήριξη μπήκε μετά το αποικιακό αν και ήταν 2η πριν απο αυτό και όπως φαίνεται στην εικόνα απο κάτο,πρώτη υποστήριξη μετά το αποικιακό του anastasios66 ήταν απο πόλη δική του αλλά μετά στις αναφορές που έλαβα μπαίνει πρώτα τα δικά μου δίηρης οι οποίες στην προηγούμενη εικόνα φαίνεται ξεκάθαρα ότι ήτανε πριν το αποικιακό, σας παραθέτω την εικόνα.http://prntscr.com/w0ust

αδελφε καλημερα.εκατσα λιγο να δω το θεμα σου.δεν ξερω αν τα βλεπω λαθος αλλα δεν εχεις δικιο.τι θελω να πω.
απο αυτα που μας βαζεις εδω η διηρεις που λες οτι ειναι 4 sec πριν, δεν υπαρχουν την ωρα του αποικιακου.λεω δεν υπαρχουν στις αναφορες που εχεις βαλει.υπαρχει μια που ετσι και αλλιος απο τις ωρες που εχεις διπλα σου ειχε περασει μετα το αποικιακο και το ειχες δει.μπορει να ειναι ιδια ωρα αλλα στο δειχνει οτι θα κατσουν μετα.

απο τις αναφορες βλεπω οτι εχεις φαει 4 τουλαχιστον (και οχι 3.πρεπει να σου εβαλαν αλλη μια απο την πολη ασπροβαλτα) μετα απο τις τελευταιες σου διηρεις που πραγματι ειναι 4 sec πριν το αποικιακο.αν θα μας εβαζες να δουμε τι φαγανε αυτες οι επιθεσεις θα ηταν καλυτερα.

καταληγω οτι ολα πηγαν μια χαρα.
τωρα αν το θεμα σου ειναι γιατι ενω ηταν στον ιδιο χρονο σου εβαλε μετα τις διηρεις ειναι αλλο θεμα.απο την στιγμη που στις βαζει απο την αρχη ,μετα το αποικιακο δεν εχεις λογο να μουρμουρας.το να παιξουν μεσα σε ενα sec οι επιθεσεις ειναι λογικο.καποια πρεπει να παει πρωτη.τι να κανουμε.

το γεγονος ομως οτι εβγαλες αυτη την foto 8 λεπτα πριν σκασουν μου λεει οτι το ειχες δει.το ξερες και προσπαθεις να μας πεις οτι σου το πηγε 4 sec πισω.δεν σου πηγε τιποτα πισω.οι αμυνες σου εκατσαν οπως τις εστειλες.

αν κανω λαθος σε παρακαλω να μου βαλεις (αν θες) τις αναφορες.δεν εχω κανενα λογο να τα πω λαθος.αυτα ειδα,αυτα ειπα.

φιλικα παντα.

mixtsount
 

DeletedUser10758

Guest
το γεγονος ομως οτι εβγαλες αυτη την foto 8 λεπτα πριν σκασουν μου λεει οτι το ειχες δει.το ξερες και προσπαθεις να μας πεις οτι σου το πηγε 4 sec πισω.δεν σου πηγε τιποτα πισω.οι αμυνες σου εκατσαν οπως τις εστειλες.

την φότο την έβγαλα πιο πριν για να την δείξω σε άτομα της συμμαχιάς για το που κόλησαν οι δίηρης και ότι δεν υπήρχε ούτε μία ευκαιρία για να μπει στην πόλη μου, μπορείς να κοιτάξεις καλήτερα αυτά που ανέβασα για το τι έγινε ακριβός,όλα είναι ξεκάθαρα...οι τελευταίες επιθέσεις που ήρθαν δεν είχαν ούτε έναν φάρο....απλά έδειξα για το που κόλησαν οι δίηρης,ποια ερχόταν πρώτη υποστήριξη και πως ήρθαν στο τέλος οι αναφορές,εδώ το θέμα βρωμάει αλλά δυστηχός δεν γίνεται να κάνω κάτι παραπάνο...ότι περνούσε απο το χέρι μου το έκανα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2573

Guest
θα στο ξανα πω
.η foto μας λεει οτι εχεις 3 επιθεσεις μετα απο την τελευταια σου αμυνα στην πολη.η αλλη με τις αναφορες μας δειχνει οτι μπηκε και αλλη μια.4 επιθεσεις .
λες οτι δεν ειχε φαρους.

βαλε τις αναφορες αυτες (τις 4) και την δικια σου (οχι αυτη που εχασες και πηγε πισω απο το αποικιακο,αλλα την τελευταια) και αν δεν εχουν φαρους και οι διηρεις σου ειναι μεσα ,εγω πρωτος θα σου πω συγνωμη.

αν δεν τις "εχεις" ,τοτε αστο.δεν εχεις ουσια.απο αυτα που βλεπω εγω και τα αλλα παιδια εδω μεσα ,δικιο δεν εχεις.

φιλουμπες ;)
 

DeletedUser8730

Guest
Παιδες μην το ψαχνεται. Δεν θα βγάλετε άκρη. Εδώ στο άλλο αντίστοιχο θέμα που κλείδωσε, ξαφνικά για όποιον είναι παρατηρητικός το bug τελικά μας εμφανίζει στα 20 δευτερα διαφορά...δυστυχώς κλείδωσε, και δεν μπορω να κανω την επισήμανση εκεί, αλλά δείτε πότε γινετε το ντοτζ και πειτε μου αν βγαζει κανείς άκρη...το αποικιακό 20 δευτερα πριν το μπόνους, επειδη εχουμε και την αναφορά των φαρων, πριν το μπονους εσκασαν αλλα οι διηρεις οπως δειχνει η αναφορα ολως τυχαίως μετά το μπόνους...μιλάμε για 20 δευτερα. Και μη μας πετάτε την καραμέλα, για τα κεντρικά της εταιρίας. Εσείς είστε οι μόνοι εδώ που μπορείτε να μεταφέρετε τα οποια προβλήματα, τα δικά μας δεν mail δεν θα διαβαστουν ποτε...απλά κάντε κάτι γιατί μιλάμε πλέον για τρομαχτική αλλοίωση αποτελέσματος εδω πέρα.
 

DeletedUser2573

Guest


ως τωρα στα λογια μου εισαι.οι αμυνες που ειναι 4 sec πριν το αποικιακο δεν ειναι διηρεις.ειναι μεταφορικα
ποιες διηρεις μας λες αδερφε μου.εχω ολη την καλη διαθεση να σε καταλαβω.

στο ξανα λεω αν λες για αυτες που ειναι μετα το αποικιακο ειναι σαν να μην υπαρχουν.
 

DeletedUser10758

Guest
ρε φιλαράκι για κοίτα καλήτερα σε παρακαλώ, τα μεταφορικά αυτά είναι απο μόνιμες που απλά έμειναν μόνο τα μεταφορικά(δηλαδή έχει σπάσει ο στρατός και έχουν μείνει τα μεταφορικά) για δες καλήτερα τις αναφορές και απο ποιες πόλεις είναι....τα δίηρης που έρχονται είναι απο την πόλη 008 , η υποστήριξη που φαίνεται πριν το αποικιακό είναι τα δίηρης,η πρώτη υποστήριξη κανονικά ήταν δικιά του..ενω μετά στις αναφορές κοίτα τι γίνεται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή