[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Αλλαγη Θεου

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser9136
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser9136

Guest
Καλημερα.
Αν εχεις πολλες πολεις με τον ιδιο Θεο και θελεις να τον αλλαξεις μονο σε μερικες απο αυτες,χανεις τις μυθικες μοναδες που εχεις φτιαξει με τον συγκεκριμενο Θεο ακομα και στις πολεις σου οπου δεν σκοπευεις να τον αλλαξεις ?
(ελπιζω να μην ειναι μπερδεμενη η διατυπωση γιατι εμενα καπως ετσι μου φανηκε τωρα που την διαβαζω :eek:;) )
 

DeletedUser

Guest
ΟΧΙ, ΑΦΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΑ ΜΥΝΘΙΚΑ ΔΕΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ. Η ΕΥΝΕΙΑ ΟΜΩΣ ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΟΔΕΨΕΙΣ ΟΛΗ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ.
 

DeletedUser

Guest
Εαν πχ,εχεις 2 πόλεις την Α και την Β και στις 2 αυτες πόλεις έχεις Αθηνά. Έχεις φτιάξει πήγασους στην Α και τους έχεις στείλει υποστήριξη στην πόλη Β.Καλα μεχρι εδω πιστευω.Λοιπόν,εάν στη πόλη Β αλλάξεις θεότητα και βάλεις ας πουμε Δία τοτε,οι πήγασοι θα φυγουν απο την πόλη λόγω μη συμβατότητας θεών στις 2 πόλεις και θα επιστρέψουν στην πόλη Α.Αν όμως αλλάξεις θεότητα στην πόλη Α τοτε οι πήγασοι θα εξαφανιστουν απο την πόλη Β λόγω του ο,τι άλλαξες Θεότητα στην πόλη Α καθως επίσης θα δεις τον πληθυσμο σου στην πόλη Α να έχει αυξηθει γιατι θα έχουν χαθει οι πήγασοι σου.Ελπίζω να το έγραψα λεπτομερώς και να βοήθησα.
 

DeletedUser

Guest
Θέλω να παραθέσω έδω κάτι που παρατήτησα .. στις τελευταιες κατακτήσεις που έκανα 3/5 φορές,καθως παταγα στο Ναό να αλλάξω θεό,στην κατακτημένη πόλη...η θεότητα είχε επιλεγεί αυτόματα χωρίς να έχω κάνει εγώ την επιλογή...την τελευταία φορά,καταλάβα τι είχε συμβεί..αύτο γινόταν όταν με το αποικιακό έμπενε μια συγκερκιμένη πόλη και μόνο..και ο υπεύθυνος ήταν μία Ειρινία.Ετσι η επιλογη γινόταν αυτόματα σε Αδη,προκειμενου να παραμεινει η θεικη μονάδα στην πόλη.
(..ελαφρος άσχετο με το θέμα,αλλα νομίζω οτι άξιζε να γίνει η αναφορά)
 
Κορυφή