Αλλαγές Αναβάθμισης 2.75 - Χρόνος ολοκλήρωσης στρατεύματος

  • Δημιουργός θέματος abeness
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Με αφορμή τις αλλαγές που γίνανε με την τρέχουσα αναβάθμιση του παιχνιδιού, προσωπικά πιστεύω ότι εντάξει, πέρα από τις όποιες πραγματικά όμορφες και αξιόλογες αλλαγές που έγιναν, το μόνο που με ξένισε ήταν που δεν μπορούσα να βλέπω άμεσα τον χρόνο που χρειάζεται για να ολοκληρωθεί το σύνολο των επιλεγμένων μονάδων.

Πριν μπορούσαμε με μια ματιά να υπολογίσουμε τον χρόνο αυτό και όχι να πρέπει να περάσουμε τον δείκτη του ποντικιού πάνω από κάθε στρατολόγηση που έχουμε επιλέξει.
Αν μπορούσε να γίνει αυτή η αλλαγή θα ήταν πιστεύω πολύ χρήσιμο.

Βέβαια έτσι σε βάζει στον πειρασμό να πατήσεις το κουμπάκι που λέει ότι με τόσο χρυσό ολοκληρώνεις άμεσα την στρατολόγηση που έχεις επιλέξει και έτσι από "λογιστικής" άποψης είναι ορθό, αλλά ως χρήστης δεν δυσκολεύει.

interlogix_logo.png
 

DeletedUser4673

Guest
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΧΡΥΣΟΘΗΡΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΟ;
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ,ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΙΣΟ 1 Ή ΚΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ 3 ΑΝ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΑΝ.ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ.
ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΑΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ!!!!!!!!
ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΡΓΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ-ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ-ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ.
ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΦΑΡΜΑ,ΝΑ ΦΥΤΕΥΟΥΜΕ ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΤΠΤ.
ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΙΣΕΙΦ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΤΣΕΚΟΥΡΕΨΑΝ.ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ 1η ΚΡΥΑΔΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ,ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΑΝ.
ΒΕΛΤΙΩΣΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ-ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΩ-ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΜΥΘΙΚΑ.ΝΑ ΜΑΣ ΧΡΥΣΩΣΟΥΝ ΤΟ ΧΑΠΙ ΗΘΕΛΑΝ.
 

DeletedUser11752

Guest
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΧΡΥΣΟΘΗΡΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΟ;
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ,ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΙΣΟ 1 Ή ΚΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ 3 ΑΝ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΑΝ.ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ.
ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΑΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ!!!!!!!!
ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΡΓΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ-ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ-ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ.
ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΦΑΡΜΑ,ΝΑ ΦΥΤΕΥΟΥΜΕ ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΤΠΤ.
ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΙΣΕΙΦ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΤΣΕΚΟΥΡΕΨΑΝ.ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ 1η ΚΡΥΑΔΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ,ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΑΝ.
ΒΕΛΤΙΩΣΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ-ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΩ-ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΜΥΘΙΚΑ.ΝΑ ΜΑΣ ΧΡΥΣΩΣΟΥΝ ΤΟ ΧΑΠΙ ΗΘΕΛΑΝ.

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΙ ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΟ,ΘΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ...ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΦΡΑΓΚΑ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ!ΠΟΙΟΣ ΤΡΕΛΛΟΣ ΘΑ ΚΟΒΕΙ 100ΑΡΙΑ ΚΑΙ 200ΑΡΙΑ ΧΡΥΣΟ;;;ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟ,ΟΧΙ ΓΤ ΒΑΖΩ ΧΡΥΣΟ ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΔΙΠΑ ΚΑΙ ΤΡΙΔΙΠΛΑ ΟΣΟΙ ΕΡΙΧΝΑΝ ΜΕ ΤΗ ΣΕΣΟΥΛΑ ΧΡΥΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ!ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΛΙΓΟ..ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΟΣΩΝ ΔΕΝ ΕΒΑΖΑΝ ΠΟΛΗ ΧΡΥΣΟ ΕΩΣ ΤΩΡΑ...ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΕΡΙΧΝΑΝ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΩΡΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΖΗΤΑΝΕ 300ΑΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ..
 

DeletedUser

Guest
Παίδες και εμένα με ενόχλησε, απλά στην προπονημένη περιοχή ως "Ιδέες" ήθελα περισσότερο να εστιάσω στα ας πούμε τεχνικά χαρακτηριστικά του παιχνιδιού και στο πως μπορώ να γίνει καλύτερο από θέμα λειτουργικότητας.

Τώρα για αυτό που λες, κάποτε κοροϊδεύαμε αυτούς που παίζανε σε παιχνίδια που αγοράζουνε τα πάντα, αλλά νομίζω οτι έτσι πως πάει θα το αφήσουμε και αυτό και τελειώνει η υπόθεση.
Αλήθεια το ίδιο σύστημα υπάρχει και στους άλλους server άλλων χωρών;
 

DeletedUser11742

Guest
Στον αγγλικό ισχύει το παλιό σύστημα που 'κόβεις' τον χρόνο στην μέση.
uCQ1DT3.png
 

DeletedUser4673

Guest
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΙΑΝΝΗ.
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΑΜΕΤΡΗΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΣΑΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΙ ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ π.χ. sigma ΠΟΥ ΟΔΕΥΕΙ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ,ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΕΡΓΟ ΚΟΣΜΟ.
ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΠΑΤΟΥΣΑ ΚΑΜΜΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ 25 ΑΝΤΕ 50 ΧΡΥΣΩΝ ΣΤΗΝ ΕΣΧΑΤΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ 2ρηδες ΚΟΣΜΟΥΣ ΟΠΩΣ Ο ΝΥ ΠΟΥ ΠΑΙΖΑΜΕ-ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΩ-ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ.
SIGMA-CHI ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ,ΓΡΗΓΟΡΟΙ ΚΟΣΜΟΙ,ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΦΑΡΟΥΠΟΛΕΙΣ ΤΟ ΕΦΕΡΝΑ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΗΜΙΣΥ.
ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ GREPOLIS ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ.ΑΠΟ 3 ΚΑΙ ΠΑΝΩ.
ΟΙ ΑΡΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΧΡΥΣΟΘΗΡΕΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΥΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΛΕΟΝ.
 

DeletedUser10011

Guest
Καλησπερα.Ακουω που το λετε και το ξαναλετε και μαλιστα επιμενετε ειδικα η stavrina (προσοχη δεν ειναι προσωπικο) που λετε συνεχεια πως οι αργοι κοσμοι ειναι για τους λεφταδες και για αυτους που χωνουν χρυσο.Παιδια δεν ισχυει αυτο.
Και μαλιστα στην αρχη του καθε αργου κοσμου υπαρχει η μεγαλυτερη ισονομια στο παιχνιδι.
(Ενοειτε πως εξαιρω το μποτ που καλο θα ειναι να μαζευτουμε και να δουμε πως μπορει να πιεσουμε για αυτη την μαστιγα.)
Επανερχομαι και ξαναλεω πως ο αργος κοσμος ειναι τρομερα παρεξηγημενος και μαλιστα αν πιστευετε πως ειναι για τους χρυσοθηρες.
Εξηγω και λεω.Τι να το κανεις το κοψιμο με χρυσο οταν δεν εχεις υλες?
Οι υλες ειναι λιγες σε συγκριση με εναν γρηγορο κοσμο και ετσι ολοι πορευονται με αυτες.δεν μπορεις να τις αυγατεψεις ακομα και μαζευοντας 5λεπτα η ακομη και μαζευοντας με λεηλασια παλι εισαι στο οριο να εξεγηρεις συνεχεια τα αγροτικα.Αρα και αυτο με μετρο.
Εκτος και μιλαμε για σεναρια του τυπου διπλοι λογαρασμοι η μπενουν 10 και βοηθανε τον ενα για να ανεβει ταϊζοντας.
σορυ αλλα το εχω αναλυση οσο δεν παει αυτο το θεμα γιατι μου το ελεγαν πολλα παιδια.
Και μιλαμε με το πριν συστημα.με το νεο αφηστε το εντελως.
Μην τα μπερδευουμε λοιπον.
 
Κορυφή