Αγροτικά Χωριά

  • Δημιουργός θέματος Erindae
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest

Καλησπέρα σε όλους και όλες.
Ξέρω ότι ίσως να μην μπορεί κανένας να με βοηθήσει ή πιο σωστά να μην θέλει λόγω του ότι είναι πολεμικό παιχνίδι, όμως θα προσπαθήσω να ζητήσω την βοήθεια όλων σας.

Μήπως είναι εύκολο να μου εξηγήσει κάποιος τι γίνεται με τα αγροτικά χωριά;;
Εντάξει έκανα την κατάκτηση των αγροτικών χωριών (αν και έχασα αρκετό στρατό)... Να τα αναβαθμίσω πλήρως δεν μπορώ προς το παρόν γιατί χρειαζόμαστε όπως όλες οι συμμαχίες τις ύλες, για άλλο σκοπό...αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά ποιο είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω έτσι ώστε να έχω το μέγιστο των απολαβών μου...

Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει (έστω και με προσωπικό μήνυμα) τι χρειάζεται να κάνω για να αποκτώ έστω τις ύλες που αποκτούσαμε με το παλιό μας farming (και μία επιθυμία... κάντε σας παρακαλώ υποβάθμιση του grepolis, δεν είναι ωραίο έτσι)...

Με εκτίμηση,
Erindae
 

DeletedUser

Guest
Το Wiki Grepolis έχει δημοσιεύσει κάμποσα tips σχετικά με τις καινοτομίες της αναβάθμισης. Μεταξύ τους και ο νέος τρόπος φαρμαρίσματος..

Κατάληψη αγροτικών χωριών

Ο αριθμός των αγροτικών χωριών που μπορεί να είναι κάτοχος ένας παίκτης εξαρτάται από το μέγεθος και το είδος του στρατού. Κατά την έναρξη του παιχνιδιού επιτρέπεται να έχετε δύο αγροτικά χωριά. Όλα τα αγροτικά χωριά που εμφανίζουν μια κόκκινη σημαία δεν ανήκουν σε εσάς. Για να κατακτήσετε ένα αγροτικό χωριό, οι μονάδες που υπερασπίζονται το χωριό πρέπει να ηττηθούν. Για να το κάνετε αυτό, απλά κάντε κλικ πάνω στο αγροτικό χωριό και στείλτε αρκετούς στρατιώτες για να τους νικήσουν.

Επέκταση αγροτικών χωριών

Τα αγροτικά χωριά μπορούν να επεκταθούν.Ένα επεκταμένο αγροτικό χωριό μπορεί να μεταφέρει μεγαλύτερα φορτία πόρων.

Φορτία πόρων

Εάν ένα αγροτικό χωριό βρίσκεται υπό τον έλεγχο ενός παίκτη,θα δημιουργήσει τα φορτία των πόρων που μπορούν να σταλούν στην πόλη του παίκτη. Είναι δυνατή η ζήτηση φορτίων πόρων πριν να τελειώσουν και με την ολοκλήρωση τους θα μεταφερθούν. Φορτία πόρων μπορούν να συσσωρεύσουν σε ένα μικρό βαθμό, έτσι ώστε οι παίκτες δεν θα χάσουν τόσους πόρους, εάν δεν συνδεθούν για μια ημέρα ή ακόμα και για δύο.

Λεηλασία πόρων

Οι πόροι μπορούν επίσης να λεηλατούνται χωρίς τη συγκατάθεση του αγροτικού χωριού. Ωστόσο,η ενέργεια αυτή θα μειώσει τη διάθεση του αγροτικού χωριού. Αν η διάθεση πέσει πολύ χαμηλά , οι κάτοικοι μπορούν ακόμα και να εξεγερθούν και να σκοτώσουν όλα τα σταθμευμένα στρατεύματα στο χωριό σας, αυτό μπορεί επίσης να μειώσει προσωρινά τα φορτία των πόρων.

Στρατολόγηση από τα αγροτικά χωριά

Μπορείτε επίσης να ζητάτε στρατεύματα από τα αγροτικά χωριά. Επίπεδο στρατώνα 3, είναι απαραίτητο για αυτήν την ενέργεια. Εντούτοις πρέπει να είστε προσεκτικοί, η ενέργεια αυτή προκαλεί μείωση στη διάθεση του αγροτικού χωριού.

(http://http://wiki.gr.grepolis.com/wiki/Grepolis_2.0#.CE.9D.CE.AD.CE.BF_.CE.A3.CF.8D.CF.83.CF.84.CE.B7.CE.BC.CE.B1_Farming)

Εγώ προσωπικά είμαι υπέρ όλων των καινοτομιών της αναβάθμισης και μ αρέσουν οι αλλαγές που έγιναν στα αγροτικά χωριά γιατί είναι πρώτον πολύ πιο ρεαλιστικό, και δεύτερον σου δίνει περισσότερες δυνατότητες.. :)
 

DeletedUser

Guest
Όταν λες ότι η αναβάθμιση στο παιχνίδι δίνει περισσότερες δυνατότητες από τα αγροτικά χώρια πως το εννοείς ? με το παλιό σύστημα έκανες 8 επίθεσης Χ 6.000 ύλες σε κάθε επίθεση = 48.000 υλικά το 24ωρο (αν ήθελες μπορούσες να πάρεις και στο 12ωρο ξανά μερικές ύλες) τώρα πόσα υλικά μπορείς να πάρεις το 24ωρο έχοντας και τα 8 χώρια στην κατοχή σου και να είναι και αναβαθμισμένα τέρμα(που πληρώνουμε ένα σκασμό ύλες) για να τα πάμε στο επίπεδο 6 ??

Αν μπορείς κάνε ένα υπολογισμό και βγάλε της ποσότητες να ξέρουμε, γιατί ακόμη οι περισσότεροι δεν ασχολήθηκαν να ανεβάσουν τα χώρια στο τελευταίο επίπεδο.
 

DeletedUser

Guest
Σωστοοοοος ο συμμαχος..ετσι ακριβως ειναι!Το παλεοτερο συστημα λεηλασιας σε αγροτικα χωρια οχι μονο σου απεφερε περισσοτερες υλες αλλα...υπηρχε και η "αισθηση" της λεηλασιας(δηλ.επελεγες στρατο που θα λεηλατησει-επιστροφη κ.τ.λ.)Ενω τωρα?Με τι ερχονται οι "φτωχικες υλες" με ΑCS COURIER????
 

DeletedUser

Guest
Ευχαριστώ όλους...
Το νεο σύστημα δεν ξερω πως θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω... Απλά λυπάμαι τις ύλες που χάλασα για να τα αναβαθμίσω και τον στρατό που εχασα για να τα κατακτήσω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή