[ΕΡΩΤΗΣΗ] ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ?????ΧΑΛΑΣΕ ΠΛΕΟΝ......

  • Δημιουργός θέματος DIAOLOI
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΕΝΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΜΥΝΟΜΕΝΟ.ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΟ ΠΑΙΧΤΗ ΠΟΥ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΑΦΟΥ ΠΑΛΕΥΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟΥ ΕΠΕΡΝΕΣ ΠΟΛΗ.ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΟ ΠΑΙΧΤΗ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΟΛΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ http://prntscr.com/148jl3.30%???????ΕΛΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΝ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΝΟΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΤΡΑ ΣΤΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.30% ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ 2-3 ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΝΑ ΜΕΡΙΜΝΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ(ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ) ΩΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ.
 

DeletedUser11549

Guest
Θα συμφωνήσω. Αυτό το πράγμα πρέπει να βγει γιατί δύσκολα θα παίρνουμε πόλεις από ενεργούς παίκτες...
 

DeletedUser11867

Guest
Και σκεφτείτε σε πιο προχωρημένους κόσμους βρε παιδιά που οι συμμαχίες μπαζώνουν πόλεις με 4000-5000 στρατό και 2000-3000 ΄διήρεις! Δε θα πέφτουν ούτε με τάνκς!!!!
 

DeletedUser

Guest
με την σωστη στρατηγικη ολες οι πολεις πεφτουν
και στο φιναλε βαρεστε και κανεναν ενεργο....
 

DeletedUser

Guest
με την σωστη στρατηγικη ολες οι πολεις πεφτουν
και στο φιναλε βαρεστε και κανεναν ενεργο....

ΦΙΛΕ ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΤΙ ΓΡΑΦΩ,ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΚΕΨΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΟ.
 

BASKETBOY

Άρμα
Yπάρχει όμως ο αντίποδας αυτού του δώρου που είναι http://prntscr.com/1493e0. Ας μην τα βλέπουμε μονοδιαστάτα τα πράγματα. Φαντάσου να σου την πέφτουν σε ένα ντου 4-5 παίκτες να σου πω και να έχουν κρατημένα από απόθεμα για 3 πες πόλεις, να μη σου πω περισσότερες. Γιατί τα βλέπετε μονοδιάστατα τα πράγματα?
 

DeletedUser11549

Guest
Yπάρχει όμως ο αντίποδας αυτού του δώρου που είναι http://prntscr.com/1493e0. Ας μην τα βλέπουμε μονοδιαστάτα τα πράγματα. Φαντάσου να σου την πέφτουν σε ένα ντου 4-5 παίκτες να σου πω και να έχουν κρατημένα από απόθεμα για 3 πες πόλεις, να μη σου πω περισσότερες. Γιατί τα βλέπετε μονοδιάστατα τα πράγματα?

Πες ο αμυνόμενος έχει 3.000 μεταφορικά και 10.000 διήρεις μέσα στην πόλη. Αυτά που έχει μέσα λοιπόν, θα είναι λοιπόν 30% πιο δυνατά. Αυτό που έδειξες στην εικόνα είναι για μόνο μια επίθεση... Συν, ότι άμα χτυπάς ένα παίκτη που βάζει premium και έχει μια καλή συμμαχία να τον στηρίζει, τότε δύσκολα θα την πάρει την πόλη ο επιτιθέμενος με τους σύμμαχούς του... Αν όμως αυτό που έδειξες στην εικόνα, το παίρνουν οι παίκτες κάθε εβδομάδα, τότε έχεις απόλυτο δίκιο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

BASKETBOY

Άρμα
Πες ο αμυνόμενος έχει 3.000 μεταφορικά και 10.000 διήρεις μέσα στην πόλη. Αυτά που έχει μέσα λοιπόν, θα είναι λοιπόν 30% πιο δυνατά. Αυτό που έδειξες στην εικόνα είναι για μόνο μια επίθεση... Συν, ότι άμα χτυπάς ένα παίκτη που βάζει premium και έχει μια καλή συμμαχία να τον στηρίζει, τότε δύσκολα θα την πάρει την πόλη ο επιτιθέμενος με τους σύμμαχούς του . Αν όμως αυτό που έδειξες στην εικόνα, το παίρνουν οι παίκτες κάθε εβδομάδα, τότε έχεις απόλυτο δίκιο...
Σε ένα μόνο κόσμο, από την Τετάρτη που έχουν ξεκινήσει οι αποστολές, μου το έχει δώσει πολύ περισσότερες από μία και δύο φορές. Οπότε, αν οι αποστολές είναι ένα κυκλικό θέμα, που δεν τελειωνει με την εκτέλεση 10 αποστολών σε ένα νησί και με την χρήση των αποθεμάτων, μαζεύεις ένα σεβαστό αριθμό. Αν γίνει οργανωμένο ντου τώρα, από μια συμμαχία και βαράνε αρκετοί παίκτες με χρήση του, είναι μια σοβαρή δύναμη υπολογίζοντας και το premium, όπως το υπολογίζουμε και στον αμυνόμενο. Επίσης μη ξεχνάμε πως με την χρήση χρυσού στους πιο νέους κόσμους, έχουμε δει μια πόλη να μας ξαναέρχεται επίθεση μέσα σε κάποιες ώρες ενώ την είχαμε εξολοθρεύσει.
 

DeletedUser

Guest
εχω 45 φαραδικα και 90 επιθετικες.τι μπονους μπορω να εχω εγω που επιτιθεμαι?????????????????να το βαλω σε 1,2,3,4 πολεις????και τι εγινε........ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΣΕ 1 ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ 30% ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ Ο ΑΜΥΝΟΜΕΝΟΣ?
 

DeletedUser2573

Guest
τι μπονους μπορω να εχω εγω που επιτιθεμαι?????????????????να το βαλω σε 1,2,3,4 πολεις????και τι εγινε........ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΣΕ 1 ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ 30% ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ Ο ΑΜΥΝΟΜΕΝΟΣ?


να που και καπου εχουμε την ιδια γνωμη.οι αποστολες εχουν δωσει ενα θετικο αερακι στο παιχνιδι.
πανω σε αυτο που λες ομως εχεις ενα πολυ μεγαλο δικιο.

ΛΥΣΗ : να μπαινει το μπονους μονο στον στρατο της πολης που το βαζεις και οχι στις αλλες που μπαινουν σαν υποστηριξη.
ετσι ειναι ισα πανια με τα μπονους που εχει και ο επιθετικος.

πρεπει να το δουν αυτο το θεμα "οι κατεχοντες."
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Το πλεονέκτημα αυτό το έχεις για ΜΙΑ πόλη μόνο και για κάποιες ώρες μόνο. [/8ea]
 

DeletedUser2573

Guest
δεν παει ετσι τσιφ.

μπορεις να το εχεις για 10 πολεις (ξεχνας τα αποθεματα) και το εχεις για 6 ωρες. δλδ οι επιθεσεις κοντα στο αποικιακο-α δεν θα ειναι ολες κοντα ?

το 30 % ειναι πορα πολυ μεγαλο νουμερο για μια πολη που βαρας.

ετσι και φας στραπατσο ( σε κοσμους σαν και τον δικο μας που θες να φας ολων τον λογαριασμο για να κατεβασεις τις αμυνες) οσπου να τα ξαναφιαξεις ο αλλος εχει μαζεψει αλλα 10 να εχει καβατζα.

το εχουν πει πολλα παιδια εδω μεσα.να ειναι μονο στην πολη και στον στρατο που το βαζεις.οχι σε ολες τις αμυνες.

τι θα γινει με τα μνμ σου.προσπαθω και ολο εισαι φουλ.δεν ειναι ολα για να τα γραφουμε στο φορουμ.αμα αρχισω και γραφω θα με μπαναρεις κανα μηνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
Μία πόλη θα έχει ο αντίπαλος; Ή μόνον 6 ώρες έχει η μέρα; Για ψεύτικες επιθέσεις έχετε ακούσει τίποτε; Πόσα αποθέματα να έχει κάποιος; Κι όλα τα αποθέματα σε άμυνες θα είναι; Μόνο αυτά λέω γιατί βαριέμαι να σας βάζω να σκέφτεστε.
 

DeletedUser2573

Guest
γιατι προσπαθεις να μας πεισεις οτι ειναι σωστο ενω ξερεις πολυ καλα οτι δεν ειναι ετσι.

ΟΧΙ δεν εχει μια πολη.σου ειπα μπορει να το κανει και σε 10.
ΟΧΙ δεν εχει 6 ωρες.απλα μπορει να ξερει (κανει μπαμ ρε τσιφ πως να το κανουμε) ποτε θα ειναι η ωρα για τις γεματες επιθεσεις.

μπορει να εχει 10.ειναι αρκετα για να κανουν την ζημια.

"Μόνο αυτά λέω γιατί βαριέμαι να σας βάζω να σκέφτεστε." αν απαντησω θα γινουμε !@#$%%^%#.

οταν ρωτατε την γνωμη μας ,θα την ακουτε και θα την λετε εκει που πρεπει .αν θεωρεις οτι το κεφαλακι μας δουλευει σε χαμηλους ρυθμους να μας το πεις να παμε να παιξουμε με τιποτα αλλο.ισως το γκρεπολις ειναι για οσους εχουν IQ αξιολογο και οχι σαν και εμας ....ραδικιου.

εκανες πατατα τσιφ.οταν μιλαμε ωραια και σοβαρα πρεπει οι απαντησεις σου να ειναι στο ιδιο υφος.
 

DeletedUser11549

Guest
Σε ένα μόνο κόσμο, από την Τετάρτη που έχουν ξεκινήσει οι αποστολές, μου το έχει δώσει πολύ περισσότερες από μία και δύο φορές. Οπότε, αν οι αποστολές είναι ένα κυκλικό θέμα, που δεν τελειωνει με την εκτέλεση 10 αποστολών σε ένα νησί και με την χρήση των αποθεμάτων, μαζεύεις ένα σεβαστό αριθμό. Αν γίνει οργανωμένο ντου τώρα, από μια συμμαχία και βαράνε αρκετοί παίκτες με χρήση του, είναι μια σοβαρή δύναμη υπολογίζοντας και το premium, όπως το υπολογίζουμε και στον αμυνόμενο. Επίσης μη ξεχνάμε πως με την χρήση χρυσού στους πιο νέους κόσμους, έχουμε δει μια πόλη να μας ξαναέρχεται επίθεση μέσα σε κάποιες ώρες ενώ την είχαμε εξολοθρεύσει.

Τότε πρέπει να το παραδεχτώ, έχεις δίκιο...
 

8EAGENHS

Forum Leader
γιατι προσπαθεις να μας πεισεις οτι ειναι σωστο ενω ξερεις πολυ καλα οτι δεν ειναι ετσι.
Φάνηκε καμιά προσπάθεια να θέλω να πείσω ότι είναι σωστό; Δηλαδή αυτή είναι η μόνη δυσαρμονία στο παιχνίδι η οποία δεν μπορεί να λυθεί; Όλα τα άλλα ανάμεσα σε επιτιθέμενο και αμυνόμενο είναι σε απόλυτη ισορροπία; Ο αμυνόμενος υπερισχύει κατά πολύ και πάντα κι όμως χάνονται πόλεις και μάλιστα πολλές, πώς γίνεται αυτό; οέο; Γίνεται γιατί ο επιτιθέμενος βρίσκει τρόπους και στριμώχνει τον αμυνόμενο κι αυτό θα γίνεται πάντα.
 

DeletedUser6172

Guest
οσο καλος, πονηρος, δυνατος και να ειναι ο επιτηθεμενος με αυτο το μπονους δινετε μεγαλη δυνατοτητα στον αμυνομενο να κανει παρελασεις για αρκετες μερες χωρις να χασει την πολη ή πολεις του.
30% ειναι πολυ μεγαλο ποσοστο ειδικα οταν ο αμυνομενος ειναι μεσα στο παιχνιδι αρκετες ωρες, αν εχει και την τυχη να βρισκετε και σε μια σωστη συμμαχια που θα τον βοηθησουν και θα βοηθησει τους συμμαχους του τοτε ειναι σχεδον ακατορθωτο να χαθει πολη ενεργου παικτη.
κατα την αποψη μου η μειωσει αυτου του ποσοστου στο 10%-15% ειναι μια σωστη και δικαιη λυση, προτεινετε το στους υπευθηνους.
 

DeletedUser

Guest
Φάνηκε καμιά προσπάθεια να θέλω να πείσω ότι είναι σωστό; Δηλαδή αυτή είναι η μόνη δυσαρμονία στο παιχνίδι η οποία δεν μπορεί να λυθεί; Όλα τα άλλα ανάμεσα σε επιτιθέμενο και αμυνόμενο είναι σε απόλυτη ισορροπία; Ο αμυνόμενος υπερισχύει κατά πολύ και πάντα κι όμως χάνονται πόλεις και μάλιστα πολλές, πώς γίνεται αυτό; οέο; Γίνεται γιατί ο επιτιθέμενος βρίσκει τρόπους και στριμώχνει τον αμυνόμενο κι αυτό θα γίνεται πάντα.


ΚΑΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΙΣΟΝΟΜΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΤΛΠ.ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΦΙΛΕ ΘΕΑΓΕΝΗ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΕΣΥ ΝΑ ΜΟΥ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΕΞΕΓΕΡΣΗ?ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑΚΙ.ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΧΤΕΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΕΚΕΙ ΘΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ.ΚΑΙ ΠΟΛΗ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΡΤΑ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΑΙΧΤΗ 50 ΕΞΕΓΕΡΣΕΙ Η 70 ΕΞΕΓΕΡΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΕΡΝΟΥΜΕ 40 ΠΟΛΕΙΣ.ΣΤΑ ΑΝΤΙΠΑΛΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΟΛΗ(ΙΣΟΝΟΜΙΑ????? ΚΑΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ).ΕΚΕΙ ΣΤΑ ΑΝΤΙΠΑΛΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΤΙΣΗ ΣΤΑ Κ.Ε.Π ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ.ΕΑΝ ΣΟΥ ΒΑΛΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ 8.000-10.000 ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ.ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΑΛΛΑ 3000 ΓΡΗΓΟΡΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΡΑΤΟ 45.000 ΣΤΡΑΤΟ ΕΞΤΡΑ?????

ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ.
 

DeletedUser2573

Guest
Φάνηκε καμιά προσπάθεια να θέλω να πείσω ότι είναι σωστό; Δηλαδή αυτή είναι η μόνη δυσαρμονία στο παιχνίδι η οποία δεν μπορεί να λυθεί; Όλα τα άλλα ανάμεσα σε επιτιθέμενο και αμυνόμενο είναι σε απόλυτη ισορροπία; Ο αμυνόμενος υπερισχύει κατά πολύ και πάντα κι όμως χάνονται πόλεις και μάλιστα πολλές, πώς γίνεται αυτό; οέο; Γίνεται γιατί ο επιτιθέμενος βρίσκει τρόπους και στριμώχνει τον αμυνόμενο κι αυτό θα γίνεται πάντα.

οχι δεν ειναι η μονη δυσαρμονια.
απλα οπως ολοι ξερουμε το παιχνιδι ειναι κατα πολυ υπερ του αμυνομενου.

με ολα αυτα τα "δωρα" που περνουμε απο τις αποστολες αν τα δουμε αναλογικα ο αμυνομενος κερδισε και κατι παραπανω.
δλδ και αλλο υπερ του.αυτο λεμε ολοι εδω μεσα.

τωρα το πως περνουμε πολεις ειναι αλλο θεμα.εχουμε βρει διαφορους τροπους για να τουμπαρουμε την αδικια αυτη.απλα δεν μπορουν να το κανουν ολοι οι παιχτες.
 

DeletedUser1540

Guest
Τα ίδια λέγανε και όταν μπήκε σε λειτουργία το ηθικό με την πρόφαση πως ο αμυνόμενος είχε ήδη υπέρ του το premium και το τείχος πόλης. Προσωπικά βρήκα ενδιαφέρον το όλο θέμα με την ενίσχυση γιατί τουλάχιστον με αυτόν τον τρόπο θα αναγκάσει τους παίκτες να παίξουν πιο ομαδικά.
 
Κορυφή