ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 2.75

  • Δημιουργός θέματος Panagiotis the Great
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 30 ΠΡΩΤΩΝ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΞΗ ΣΥΜΜΑΧΙΩΝ (ΦΙΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ) ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΥΨΙΛΟΝ, Η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΜΜΑΧΙΩΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΝΟΙΚΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Ο.Δ. ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Innogames.


Ο κόσμος Ύψιλον αποφάσισε να αντιδράσει από κοινού στις πρόσφατες αλλαγές που επήλθαν στο παιχνίδι με την αναβάθμιση 2.75 και συγκεκριμένα τη στιγμιαία αγορά για την κατασκευή κτιρίων και τη στρατολόγηση μονάδων. Τα προβλήματα που προκαλεί η συγκεκριμένη αλλαγή, σε συνδυασμό και με την πρόσφατη απροειδοποίητη και αδικαιολόγητη αύξηση των τιμών αγοράς χρυσού, έχουν αναλυθεί ήδη επανειλημμένα στο κεντρικό φόρουμ και δεν χρειάζεται να τα επαναλάβουμε. Επί της ουσίας, η αναβάθμιση 2.75 προκαλεί ακόμα μεγαλύτερες ανισότητες σε βάρος των παικτών που δεν παίζουν με χρυσό, ενώ συγχρόνως κάνει πανάκριβο, σε απαγορευτικό βαθμό, το παιχνίδι και για όσους παίκτες χρησιμοποιούσαν μέχρι σήμερα τον χρυσό ως λύση για ταχύτερο παιχνίδι, μιας και η εταιρεία αρνείται επιδεικτικά τα αιτήματα της ελληνικής κοινότητας για γρηγορότερους κόσμους. Το χειρότερο δε και ενδεικτικό της ληστρικής απέναντι μας στάσης είναι ότι η συγκεκριμένη αλλαγή δεν έχει εφαρμοστεί σε κανένα άλλο, πλην του ελληνικού σέρβερ.

Για τους παραπάνω λόγους ζητάμε από την INNOGAMES:

1) την κατάργηση της στιγμιαίας αγοράς και την επαναφορά στο καθεστώς μείωσης του χρόνου στρατολόγησης/ολοκλήρωσης κτιρίων που ίσχυε πριν την αναβάθμιση 2.75. Αν για τεχνικούς λόγους δεν είναι δυνατή η κατάργηση της στιγμιαίας αγοράς, να παρέχεται ως δυνατότητα παράλληλα με την μείωση χρόνου που επέτρεπε το προηγούμενο καθεστώς. Επίσης την μείωση του κόστους αγοράς Premium τουλάχιστον στις πρό αναβάθμισης τιμές, δεν ειναι δυνατόν σε εποχές ύφεσης και λιτότητας η εταιρεία να επιβάλλει αυξήσεις στο προϊόν της.

2) την αναθεώρηση της πολιτικής της ως προς την ταχύτητες νεοανοιγόμενων κόσμων, οι οποίοι, σύμφωνα με τα επανειλημμένα αιτήματα της πλειοψηφίας της ελληνικής κοινότητας θα πρέπει να είναι ταχύτητας 3.0 ή και 4.0.

Θα περιμένουμε από την εταιρεία να ανταποκριθεί και υλοποιήσει τουλάχιστον το πρώτο από τα παραπάνω αιτήματα το αργότερο μέχρι τις 31/1/2015. Μέχρι τότε έχουμε συστήσει στα μέλη μας να ελαχιστοποιήσουν η και σταματήσουν την αγορά χρυσου. Σε περίπτωση που δε γίνει δεκτο το αίτημα μας ή σε περίπτωση που υπάρξει νωρίτερα αρνητική απάντηση, οι συμμαχίες μας θα εξετάσουν το ενδεχόμενο μαζικής αποχώρησης από τον κόσμο Υ πατώντας διαγραφή/επανεκκίνηση.

Το συγκεκριμένο μήνυμα/διαμαρτυρία θα αποσταλεί απευθείας στα κεντρικά της εταιρείας, ωστόσο ζητάμε και από την Ομάδα Διαχείρισης να το μεταφέρει στους υπευθύνους μαζί και με τα υπόλοιπα παράπονα των μεμονωμένων παικτών. Παράλληλα θα αποσταλεί επιστολή στην Επιτροπή Ανταγωνισμού και στον Συνήγορο του Καταναλωτή, με το ερώτημα της αισχροκέρδειας με βάση τις διατάξεις περί αισχροκέρδειας (405 ΠΚ) καθώς και με το άρθρο 2 του ν. 3959/2011 περί κατάχρησης δεσπόζουσας θέσης.

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΓΡΑΦΟΝΤΕΣ ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ των παικτων του κοσμου Υ διατηρουμε ΚΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΣΟΜΕΘΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ, ΕΝΔΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗ, ΜΕΣΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. Τέλος, καλούμε τους παίκτες και συμμαχίες των υπόλοιπων κόσμων του ελληνικού σέρβερ σε ανάλογες κινήσεις ώστε να υποχρεωθεί η εταιρεία να σεβαστεί τις απαιτήσεις των Ελλήνων πελατών της.


Για τον κόσμο ΥΨΙΛΟΝ (gr22)
6uKmqGt.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εδω κανεις δεν εχει να σχολιασει κατι;
 

DeletedUser

Guest
ΕΧΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ 1000%
ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ PASTE ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗς ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ chi ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΔΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ...ΜΟΝΟ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ...ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΤΟ ΕΜΑΙΛ ΣΤΗΝ ΙΝΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕ ΜΝΜ ΤΟ ΕΜΑΙΛ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ chi..
ΒΑΣΙΛΗΣ
 

DeletedUser

Guest
όσο εσείς κάνετε την "επανάσταση" σας και όσο καθόσαστε και ασχολείστε με κόσμους που έχουν τελειώσει πχ όμικρον, σίγμα κλπ, μην περιμένετε καινούργιο κόσμο σύντομα.
μόνο από τα €10 που βάζετε για τους συμβούλους σε αυτούς τους κόσμους, η εταιρεία είναι υπερκαλυμμένη, μόνο με μαζική διαγραφή λογαριασμών θα ιδρώσουν.
 

DeletedUser

Guest
Πραγματικά μια απόφαση είναι το έχω κάνει κοντά 4 μήνες . Πατάτε μια διαγραφή και τους αφήνουμε στον κόσμο τους - στην χ'ωρα του ποτέ , για να δούμε μετά τι θα κάνουν .
Υπάρχουν και ξένοι server κανονίστε να παίξουμε κάπου όλοι μαζί ....
 

DeletedUser

Guest
Το να παίξουμε σε ξένους servers δεν είναι λύση...και στους ξένους servers θα βάλετε το ελάχιστο, τα €10 δηλαδή και αυτό είναι προς όφελος της εταιρείας, δεν θα τα πάρουν από Ελληνικό server θα τα πάρουν από ξένο, so what? που λένε και στην Ελλάδα...εξάλλου είναι γνωστό το Ελληνικό παίξιμο είτε είναι σε εγχώριο είτε σε ξένο server.
Αποχή όλης της Ελληνικής κοινότητας παγκοσμίως για μερικούς μήνες και να δεις πως αλλάζουν τα πράγματα.
Αλλά δυστυχώς όλους μας διακατέχει ραγιαδισμός, μπαίνουμε με άλλο λογαριασμό σε κάποιον ξένο server και σφυράμε αδιάφορα μετά.
Μαζική διαγραφή λογαριασμών από όλους τους μη ενεργούς Ελληνικούς servers και αποτοξίνωση για ένα χρονικό διάστημα...αυτή είναι η λύση.
 

DeletedUser3204

Guest
Εγώ μετά την ωραία αναβάθμιση έκατσα και έπαιξα να δω αν με συμφέρει εμένα προσωπικά η όχι. Τι συμπεράσματα έβγαλα...

1) Δεν πρόκειται να ξανά χαλάσω χρυσό για να ανεβάσω κτίρια στην αρχή του κόσμου για τις 3 πρώτες πόλεις εννοώ που εγώ προσωπικά έκοβα με χρυσό μετά το 15 επίπεδο την σύγκλητο μια φορά στο κάθε επίπεδο και στα τελευταία 10 επίπεδα την ακαδημία άρα θα μου μένουν παρά πάνω χρήματα στη τσέπη.

2) Δεν πρόκειται να ξανά κόψω στρατό με χρυσό στην αρχή του κόσμου διότι όπως το έκαναν δεν συμφέρει άρα και πάλι παρά πάνω χρήμα στη τσέπη

Και τρίτον πριν την αναβάθμιση έβγαζα εξεγέρσεις και όταν πήγαινα για πόλη είχαν όλοι τα τοίχοι στο 25 ενώ τώρα 16-20 το πολύ άρα χαλάω λιγότερο στρατό και παίρνω τους ίδιους πόντους που έπαιρνα.

Εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ αυτή η αναβάθμιση και μακάρι να ανεβάσετε ακόμα περισσότερο το χρυσό που θέλουν τα κτίρια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11752

Guest
Εγώ μετά την ωραία αναβάθμιση έκατσα και έπαιξα να δω αν με συμφέρει εμένα προσωπικά η όχι. Τι συμπεράσματα έβγαλα...

1) Δεν πρόκειται να ξανά χαλάσω χρυσό για να ανεβάσω κτίρια στην αρχή του κόσμου για τις 3 πρώτες πόλεις εννοώ που εγώ προσωπικά έκοβα με χρυσό μετά το 15 επίπεδο την σύγκλητο μια φορά στο κάθε επίπεδο και στα τελευταία 10 επίπεδα την ακαδημία άρα θα μου μένουν παρά πάνω χρήματα στη τσέπη.

2) Δεν πρόκειται να ξανά κόψω στρατό με χρυσό στην αρχή του κόσμου διότι όπως το έκαναν δεν συμφέρει άρα και πάλι παρά πάνω χρήμα στη τσέπη

Και τρίτον πριν την αναβάθμιση έβγαζα εξεγέρσεις και όταν πήγαινα για πόλη είχαν όλοι τα τοίχοι στο 25 ενώ τώρα 16-20 το πολύ άρα χαλάω λιγότερο στρατό και παίρνω τους ίδιους πόντους που έπαιρνα.

Εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ αυτή η αναβάθμιση και μακάρι να ανεβάσετε ακόμα περισσότερο το χρυσό που θέλουν τα κτίρια.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΓΙΑΝΝΗ,ΑΝΕΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΟ ΠΡΙΜΙΟΥΜ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΤΙΡΙΩΝ
 

DeletedUser8130

Guest
ΕΝΦΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ GREPOLIS!

ΕΓΩ ΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΒΓΑΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!!!!!!!!!
 

DeletedUser1494

Guest
Κατα την γνωμη την δικια μου θα πρεπει να μπει ενα οριο στον χρυσο που αγοραζει ο καθε παιχτης ανα μηνα

Υπαρχουν ατομα που βαζουν 100 και 200 ευρω το μηνα για χρυσο
Εκτος του οτι κανουν κακο στην τσεπη τους κανουν κακο και σε ολο το παιχνιδι γενικοτερα
Παυει να ειναι ενα παιχνιδι στρατηγικης και κατανταει ενα παιχνιδι στο οποιο οποιος βαλει τα περισσοτερα κερδιζει

Αν μπει ενα οριο στις συναλλαγες χρυσου καθε μηνα τοτε ο καθε παιχτης θα κανει τα κουμαντα του για το πως θα πρεπει να χρησιμοποιησει τον χρυσο και δεν θα αγοραζει χρυσο αβερτα

Αν υποθεσουμε οτι για ολους τους βοηθους χρειαζεται καποιος 1000 χρυσα τον μηνα νομιζω οτι μπορει να υπαρξει ενα λογικο οριο απο 1500-2000 χρυσο ανα μηνα.Ετσι 1)ουτε θα ματωνονται οι παιχτες αγοραζοντας αβερτα χρυσο,2)ουτε η εταιρια θα χασει μιας και θα τραβηξει και παλι τους μικρομεσαιους παιχτες οι οποιοι εχουν αηδιασει με την ασυστολη αγορα χρυσου απο καποιους παιχτες και 3) το παιχνιδι θα αποκτησει και παλι το στρατηγικο του χαρακτηρα μιας και θα υπαρχει πλεον και ο παραγοντας διαχειρησης του χρυσου
 

8EAGENHS

Forum Leader
Κατα την γνωμη την δικια μου θα πρεπει να μπει ενα οριο στον χρυσο που αγοραζει ο καθε παιχτης ανα μηνα

Είναι σαν να έχεις μανάβικο και να μην αφήνεις κάποιον ν' αγοράσει 10 κιλά τομάτες και να του βάζεις όριο τα 3 κιλά. Σαν ανέκδοτο καλό ακούγεται.
 

DeletedUser

Guest
απο την πλευρα της εταιριας εχετε δικιο να το θεωρειτε ανεκδοτο..
απο την πλευρα ομως της πλειονοτητας των παικτων ειναι προβλημα το οποιο μεγεθύνθηκε με την νεα μεθοδο και αυξησε τη διαφορα μεταξυ των εχόντων και των μη εχόντων
δεν ξερω ποιος σκεφτηκε αυτη τη μεθοδο και τα ποσα που εχουν μπει και σε ποια λογικη βαση κινηθηκε ο νεος οικονομικος σχεδιασμος (αν υπηρχε καποια) αλλα πλεον καθισταται δυσκολο για πολλους και αδυνατο για περισσοτερους να τα διαθεσουν
ειναι εμφανες ποιοι τα διαθετουν και θεωρω οτι η εταιρια εχει κερδος απο αυτους τουλαχιστον ισο με του συνολου για να επιμενει σ'αυτο....
ετσι οπως παει ομως μαλλον θα καταληξουν να παιζουν μεταξυ τους..
οποτε ας γελασουμε ολοι με το μαυρο αυτο ανεκδοτο.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
Κι εγώ ασφαλώς σαν παίκτης, είμαι κατά του χαρακτηριστικού αυτού και πολύ κατά μάλιστα. Αλλά ας μην ξεχνάμε ότι η INNOGAMES δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα αλλά κερδοσκοπική εταιρεία και μάλιστα με αρκετά μεγάλα έξοδα λειτουργίας. Επίσης το οικονομικό της τμήμα που βγάζει αυτά τα προγράμματα έχει πολύ παραπάνω στοιχεία στη διάθεσή του για να πάρει αυτές τις "ανήθικες" για την Ελλάδα αποφάσεις.
 

DeletedUser

Guest
ποτε δεν σκεφτηκα την εταιρια σαν φιλανθρωπικο ιδρυμα αλλα ηλπιζα οτι ηταν σκεπτομενο το επιτελειο της οικονομικης διαχειρησης..και η σκεψη του να περιλαμβανει μεγαλο ποσοστο παικτων και οχι μια μικρη μεριδα
θα συμφωνησω απολυτα μαζι σας στο γεγονος (εστω κι αν το ειπατε ειρωνικα) οτι για τη χωρα μας αυτη την περιοδο ναι ειναι ανηθικο απο τη στιγμη που οπως λενε αλλοι παικτες που εχω διαβασει (προσωπικα δεν το εχω ψαξει οποτε μπορει να κανω και λαθος ή να ειναι ψευδες) σε αλλες χωρες αυτο το χαρακτηριστικο δεν εχει μπει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ποτε δεν σκεφτηκα την εταιρια σαν φιλανθρωπικο ιδρυμα αλλα ηλπιζα οτι ηταν σκεπτομενο το επιτελειο της οικονομικης διαχειρησης..και η σκεψη του να περιλαμβανει μεγαλο ποσοστο παικτων και οχι μια μικρη μεριδα
θα συμφωνησω απολυτα μαζι σας στο γεγονος (εστω κι αν το ειπατε ειρωνικα) οτι για τη χωρα μας αυτη την περιοδο ναι ειναι ανηθικο απο τη στιγμη που οπως λενε αλλοι παικτες που εχω διαβασει (προσωπικα δεν το εχω ψαξει οποτε μπορει να κανω και λαθος ή να ειναι ψευδες) σε αλλες χωρες αυτο το χαρακτηριστικο δεν εχει μπει


ωπα ωπα.....θεαγενης σε ταπωσε ο φιλος τωρα.
κι εγω το εχω ακουσει αυτο και σαν ΟΔ οφειλετε να μας ενημερωσετε αν υσχιει η οχι...
και αν υσχιει να μας πειτε γιατι μας θεωρουν τοσο μα.... μαπες εδω στην ελλαδα
 
Κορυφή