ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΟΣΜΩΝ.

  • Δημιουργός θέματος ΖΟΥΤΤΟΣ
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Όλοι ξέρουμε ότι εδώ και λίγες μέρες έχει ανοίξη ένας καινούργιος κόσμος ο TAU. Εγώ δεν καταλαμβαινω με πια λογική ανοίγουν καινούργιους κόσμους όταν οι παλιοί κόσμοι ειναι κλειστή σε νέους και φρέσκους παικτες.Κοιταξτε τον κόσμο LAMBDA είναι θέμα χρόνου να κλειση.ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΝΚ ΓΙΑ ΤΑ ΚΡΙΤΉΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΗ ΕΝΑΣ ΚΟΣΜΟΣ http://forum.gr.grepolis.com/showthread.php?5317-Το-τέλος-των-κόσμων-του-Grepolis
Με αυτά διαφωνω καθετα.ΔΕΝ εχουν νόημα αυτά τα κριτήρια για τους εξής λογους:1)Με πια λογική ανοίγουν καινούργιο κοσμο οταν οι παλιοί είναι στα πρόθυρα να κλείσουν και μέρα με την μέρα χάνουν παίκτες.
2)Απο την στιγμη που δεν αφήνετε να γεμίσουν η παλιοί κόσμοι γιατί ανοίγετε καινούργιους.
ΠΡΟΤΑΣΗ:Προτείνω να μπει ένα όριο ενεργών παικτών καθε κοσμου.Δηλαδη ο κάθε κόσμος μπορεί να έχει 2000-2500 ενεργους παικτες.Επιση να μην χάνετε το δικαίωμα πρόσκλησης νέων παικτών ακόμα και αν έχουν αρχίσει τα θαύματα του κόσμου. Κάτι τελευταίο όταν το όριο ενεργών παικτών είναι έτοιμο να μειωθεί να ανοίγουν ο/οι κόσμος/οι που έχουν ανάγκη από καινούργιους παίκτες.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!
 

DeletedUser11752

Guest
ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΟΣΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ..ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΤΟΥ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΙ ΚΟΣΜΟΙ;;;ΚΑΝΕΙΣ!Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΚΥΣΕΙ ΝΕΑ ΑΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ,ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ ΓΚΡΕΠΟΛΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΚΥΟΥΝ ΝΕΑ ΑΤΟΜΑ!!
 

DeletedUser9717

Guest
οι αποριες σου ειναι και οι απαντησεις σου!
 

DeletedUser

Guest
Δηλαδη εγω που παιζω στον κοσμο ομικρον που οπως ολοι οι παλιοι κοσμοι θα κλεισουν στο μελλον λογο μειωσης ενεργων παικτων τι θα γινει θα πρεπει να ξαναρχισω σε αλλο κοσμο απο την αρχη?
 

DeletedUser6538

Guest
Αυτό που λες είναι παράλογο. Δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσει κάνεις να παίξει σε έναν κόσμο που ήδη ο πρώτος έχει 100 πόλεις!!!
 

DeletedUser

Guest
ΔΗΛΑΔΗ Ο ΠΡΩΤΟΣ Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ 10 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100 ΚΑΙ ΠΑΖΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝ ΚΛΕΙΣΗ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΝ ΟΛΑ??
ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΛΟΓΟ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9717

Guest
καλησπερα συμπαικτη.ολου του ειδους τα παιχνιδια οπως και τα παντα εχουν ενα τελος.που βρισκεις το παραλογο?πως μπορεις να παιξεις στους αρχικους κοσμους εαν εισελθεις τωρα?για ποσο καιρο νομιζεις θα καταφερεις να παιξεις?για αυτο κι ανοιγουν νεοι κοσμοι ωστε ολοι οι παιχτες να ξεκινησουν απο την ιδια αφετηρια.ευχαριστω.
 

DeletedUser

Guest
το παιχνιδι δεν εναι ακριβως ισο θα ελεγα.ουσιαστικα οποιος βαζει premium εχει ενα παρα πολυ μεγαλο πλεονεκτημα οπως ολοι ξερουμε.θα ηταν αδικο να λεγαμε οτι αρχιζουμε ολοι ισοι.αλλα ουσιαστικα υποτιθεται για αυτο ανοιγουν καινουργιοι κοσμοι.
 

DeletedUser

Guest
νεοι κοσμοι ανοιγουν και παλαιοι κοσμοι κλεινουν
ετσι ειναι ο κανονας
και πιστεψε εχω κανει πολες φορες τις πολεις μου φαντασματα (πανω απο 180) γιατι πλεον εχασε το νοημα ο κοσμος
τωρα οσο για το premium λογαριασμο ειναι στην ευκαιρια σου αν τον θες.
το grepolis ειναι ενα δωρεαν παιχνιδι για ολους!
 
Κορυφή