ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΠΟΥ ΠΟΝΤΩΝ ΜΑΧΗΣ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser11307
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser17139

Guest
ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ...ΑΛΛΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ.
ΜΟΝΟ ΣΠΑΜ ΚΑΙ ΠΙΤΣΙ ΠΙΤΣΙ ΝΑ ΦΑΝΟΥΝ ΚΑΠΩΣ!!!


ΑΦΟΥ ΠΑΡΘΗΚΕ Η ΑΠΟΦΑΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΠΟΔΕΚΤΗ. ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΦΟΡΑ.
ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ.

ΑΛΛΑ ΕΦΟΣΟΝ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ 5,5 ΜΗΝΕΣ, ΕΙΝΙΑ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΙΝΑΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΥ.
ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΟΜΩΣ ..ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΦΑΡΟΜΟΣΤΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ Ή ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ??(ΕΔΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ)...ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΖΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΤΑΝ Ο ΝΕΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΝΡΓΟ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ??
 

DeletedUser11307

Guest
ΤΕΡΗ ΧΡΥΣΕ...ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕΣ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΣΠΑΜΟ-ΚΟΛΑΚΙΣΤΙΚΑ ΣΟΥ.

ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Ο.Δ.
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ, ΛΟΙΠΟΝ....ΣΕ ΑΚΟΥΣΑΜΕ.
ΜΗΝ ΣΠΑΜΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟ!!!


ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΦΟΥ ΣΑΣ ΕΘΕΣ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ.ΜΟΥ ..ΚΑΠΟΙΣΟ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Ο.Δ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΕΤΕΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ΕΝΕΡΓΟ ...ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ(ΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΜΑΤΑ ΣΕ ΕΠΟΧΗ ΘΑΥΜΑΤΩΝ)?
ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΥΠΟΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΜΕΡΟΛΙΠΤΗΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ?
 

DeletedUser17122

Guest
καλησπερα σας!
θα ηθελα να τοποθετηθω κ εγω με την σειρα μου καθως διαβασα ολες τις αποψεις. εχω να πω λιγα πραγματα.
1) σιγουρα δεν ειναι δικαιο αυτο που γινεται, αλλα υπηρχαν στο παρελθον πολλες αδικιες στο συγκεκριμενο θεμα. για παραδειγμα επαιρνε απιστευτους ποντους μαχης ενας παιχτης "φαντασμα" σε οποιον κοσμο επαιζε καθως δεν αντιμαχοταν παρα μονο καρπωνοταν ποντους απο τους συμμαχους του. αυτο ισως ηρθε να "διορθωσει" αυτη την αδικια.
ομως παντα υπαρχουν παραθυρακια, οπως το να βγαινεις απο την συμμαχια σου και να παιρνεις κανονικα τους ποντους αυτους.
2) αν χαλαει την στρατηγικη σου Δημητρη, "ο καλος ο καπετανιος στην φουρτουνα φαινεται". μπορεις ν αλλαξεις στρατηγικη και να την διαμορφωσεις συμφωνα με τους νεους κανονες. ξαναλεω, βγες εκτος συμμαχιας και παρε τους ποντους. μην θυμωνεις αδικα και μην επιτιθεσαι προσωπικα, φορουμ ειναι, δηλ καταθεση αποψεων... ξερω ηθελες τοποθετηση απο την διαχειριση αλλα κ εμεις δεν σου κανουμε? χαχχαχαχχ
3) peris-teris ειναι αδικο θεωρεις να γινεται αυτο μεταξυ συμμαχων? πως ειναι αδικο? εχεις δει καποιον λογαριασμο απο αυτους που βαζουν χρυσες οξυμενες σε τι κατασταση ειναι μετα? ποσο σπασμενος ειναι? αν το ειχες δει δεν θα ελεγες για αδικια. και πιστεψε με, δεν σπανε μονο συμμαχικες πολεις. υπαρχουν "θυματα" πολλα. οι συμμαχοι απλα βοηθουν βαζοντας μια-δυο πολεις που ισως τους ειναι αχρηστες τοποθετημενα στον χαρτη και στις στελνουν να τις σπασουν. ολοι βαζουν το λιθαρακι τους στην αποκτηση ποντων-δικαιωματων. και το θεωρω απολυτα σωστο παιχτες ενεργοι που εχουν αναγκη απο δικαιωματα ετσι ωστε να κανουν το παιχνιδι τους και την στρατηγικη τους να το κανουν ολο αυτο.

εν κατακλειδι, θεωρω πως η διαχειριση ειναι σε πολλα φαουλ, αλλα ολοι εμεις που αγαπαμε το παιχνιδι, την παρεα, τα συναισθηματα που σου βγαζει, θα συνεχισουμε να παιζουμε, οσες "τρικλοποδιες" κ αν μας βαλουν....
αντε καλες μαχες ολοι λοιπον!!!
(κ εσυ Δημητρη.... δεν σε βλεπω "ζεστο" στον Ζακρος.... χαχαχχαχα)
 
Κορυφή