Έχω Φάει Αποκλεισμό για ανύπαρκτο λόγο

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16975
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16975

Guest
λογαριασμός σου κλειδώθηκε.

Αιτία (Επαναλαμβανόμενη) απαγορευμένη χρήση λογισμικού (π.χ. script και bot) για αυτοματοποίηση του τρόπου παιξίματος.
Κλείδωμα έως την 01/11/17 στις 12:40
Επιθέσεις Παρά το ότι είναι κλειδωμένος ο λογαριασμός σου, μπορεί να υποστεί επίθεση.

παίζω πρώτη φορά Grepolis Άρχισα δυναμικά και με όρεξη αναπτύχθηκα εξαιρετικά καλά στην πορεία με την συμμαχία μου
όμως είδαμε ότι δεν βγαίνει και πατήσαμε επανεκκίνηση και έμεινα με μία μικρή πόλη για να παρακολουθώ το τι γίνετε
και λαμβάνω το παραπάνω μήνυμα

3LumCInCSI2AqvprDFQXXQ.png


έχω αυτά τα scripts που γράφετε μέσα στο forum σας ότι επιτρέπονται που είναι το παράνομο λογισμικό ?
όχι πως με νοιάζει που έφαγα ban γιατί τον παράτησα τον κόσμο αλλά εδώ μου φαίνεται ότι κάποιο μέλος
του παιχνιδιού μιλάει με παίκτες του παιχνιδιού και για τον λόγο ότι έχω λογομαχίες με κάποιους για να μου την σπάσουν
μου κάνουν αυτό για μαγκία παρακαλώ να ελεγχθεί το όλο θέμα και να ξηλωθεί το άτομο από τα διοικητικά του Grepolis
 

DeletedUser16975

Guest
το παράνομο λογισμικό που το είδατε ?
 

DeletedUser16964

Guest
αγαπητε το ιδιο εγινε κ σε μενα πριν απο λιγο.κ χω τα μισα σκεψου απο αυτα που εχεις.εχω επικοινωνησει ηδη με την innogames για να λαβει μετρα.εαν θες επικοινωνησε μαζι μου σε προσωπικο μηνυμα να κανουμε κατι μαζι.το παιχνιδι ειναι μικρογραφια της κοινωνιας...δυστυχως!προφανως το ιδιο ατομο ατομο μπηκε σημερα κ ειπε να μπαναρει οποιον θελει.η το πολυτιμο εργαλειο ελεγχου ειναι αχρηστο αλλα ποιος ασχολειται μωρε...ας ριξουμε καλυτερα μπαν!εαν δεν βαζεις κ λεφτα δε στα αζητητα!δε ξερω εαν υπαρχει και καποιος συνεργασιμος στη διαχειρηση να μιλησω μαζι του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser17131

Guest
Θα τους κανουμε ομαδικη καταγγελια κ ηδη το οργανωνουμε.κ να μιλησει καποιος εκ της διαχειρησης να δωσει εξηγησεις...
Εχει γινει και 2 φορα αυτο και δεν ειναι οτι εχεις καποιο μποτακι ετσι και ο δικος μας παιχτης...
Ας βγαλουν τα στοιχεια να τα δουμε...
 

Ellippo

Μέδουσα
Το σύστημα της εταιρείας δεν είναι φτιαγμένο για να πιάνει τα μποτάκια . Είναι φτιαγμένο για να παρακολουθεί τα αποτύπωματα που αφήνει ένας λογαριασμός στο σύστημα ( π.χ. πόσο γρήγορα κάνει κάποιες κίνησεις όπως φαρμάρισμα κτλ ) , για αυτό ναι μεν πέφτει το μπαν στους μποτάκηδες αλλά πέφτει και σε άλλους που δεν έχουν μποτ επειδή το σύστημα κατέγραψε αυτοματοποιημένες κινήσεις ( δηλαδή κινήσεις που θεωρεί ότι τις κάνει μποτάκι και όχι άνθρωπος ) για αυτό και έπεσε το μπαν. Και εγώ στον κόσμο Έφεσο είχα αποκλειστεί λίγες μέρες πριν κλείσει επειδή έστειλα εκατοντάδες κατασκοπείες σε λίγα λεπτά και τα αποτυπώματα που άφησα στο σύστημα έδειξαν ότι οι κινήσεις είναι αυτοματοποιημένες για αυτό αποκλείστηκα καθώς δεν είχα βάλει ποτέ μποτ στον κόσμο εκείνο .

Και δεν τα λέω αυτά γιατί υποστηρίζω την διαχείριση ή κάτι , τα λέω για να μην βγαίνετε να λέτε κάτι δίχως να το έχετε ψάξει πιο αναλυτικά . Επίσης , τα μπαν αυτά έρχονται κατευθείαν από την εταιρεία , η ΟΔ δεν έριξε κανένα μπαν ούτε έχει κάνει καμιά συνομωσία εναντίον συγκεκριμένων παικτών . Αυτά τα πράγματα ισχύουν σε όλα τα διαδικτυακά παιχνίδια τέτοιου τύπου .
 

DeletedUser16964

Guest
και γω κανω γρηγορα κλικ θεικης στην επιθεση αποικιακου.αυτο σημαινει οτι θα τρωω μπαν γι αυτο?ειναι φυσιολογικο?
 

DeletedUser16964

Guest
απαγορευεται αυτο με καποιο τροπο?
 

DeletedUser16964

Guest
δηλαδη ειναι σε θεση να διακρινουν εαν εγω παταω συνεχομενα κλικ με το ποντικι μου κ οχι το μποτ?
Grepolis - Κέντρο Υποστήριξης2017-10-29 19:40:00
Αν το ποντίκι δουλεύει με το δάχτυλο κι όχι αυτόματα, ασφαλώς και διακρίνεται.

----
Με εκτίμηση,

theagenhs
Supporter Grepolis

μια χαρα διακρινουν χερι με μποτ
 

Ellippo

Μέδουσα
Επειδή επιμένετε , αν διακρίνονταν δεν θα είχες φάει μπαν ούτε εσύ ούτε εγώ ούτε το παλικάρι που έχει κάνει αυτό το θέμα . Επίσης , εάν διακρίνονταν όλοι όσοι κολλάνε επιθέσεις με μποτάκι θα τιμωρούνταν , και σε διαβεβαιώ πως τιμωρούνται 4/10 χρήστες μποτ και ο λόγος είναι απλός εάν κατανοήσετε αυτό που έγραψα .
 

DeletedUser16964

Guest
δεν επιμενω εγω.η διαχειρηση επιμενει...για μενα μακαρι να ταν αυτο το θεμα κ να το λυναμε.αλλα λενε πως ειναι σε θεση να το ξεχωρισουν.αρα η μονη εναλλακτικη που μενει ειναι αυτη των κονε παικτων-διαχειρησης
 

Ellippo

Μέδουσα
Το οποίο αρνούνται εξήσου κατηγορηματικά και επειδή ξέρω ότι τα μπαν για μποτ πέφτουν κατευθείαν από Γερμανία δίχως να το ξέρουν οι διαχειριστές εδώ , σου λέω ότι ισχύει αυτό που λέω γιατί πολύ απλά εάν τα ξεχώριζαν δεν θα χρησιμοποιούνταν μποτάκια . Υπάρχουν όμως παίκτες που τα χρησιμοποιούν συνετά για πολλά χρόνια και δεν έχουν φάει ούτε 1 φορά μπαν λόγω του ότι τα αποτυπώματα που αφήνει ο λογαριασμός τους είναι μέσα στα νορμάλ πλαίσια . Οπότε εάν ξεχώριζαν χέρι - μποτ αυτοί όλοι θα είχαν τιμωρηθεί . Το μποτάκι στα κολλήματα επιθέσεων αυτό που κάνει είναι να ακυρώνει και να ξαναστέλνει πολύ γρήγορα , αυτό γίνεται και με τον συντονιστή επίθεσης απλά ίσως με λιγότερη επιτυχία , όμως οι κινήσεις αυτές γίνονται και με το χέρι , απλά πολλοί επιλέγουν το μποτάκι για να πετύχουν καλύτερους χρόνους . Στο τέλος όμως μένουν τα ίδια αποτυπώματα στο σύστημα ( μιλάω για όταν ρυθμίζονται να φύγουν 5-10 επιθέσεις με μποτ όχι 30+ γιατί τότε αναγνωρίζονται ) . Για αυτό και όταν έκανα αυτό με τις κατασκοπείες εγώ δεν αναγνώρισε χέρι - μποτ , είδε απίστευτα γρήγορες κινήσεις , και το σύστημα το αναγνωρίσε ως αυτοματοποιημένες κινήσεις . Ελπίζω να σε βοήθησα .
 

DeletedUser16964

Guest
αρα η λυση ειναι να μην κανεις πολυ γρηγορα κινησεις?
 

2goodforyou

Οπλίτης
Μια μεγαλη εταιρεια οπως ειναι η innogames,επρεπε να ειχε φροντισει και να ειχε βρει λυσεις πανω σε αυτο το θεμα.Τιμωρουνται παιχτες αδικως,και αυτο εχει ως αποτελεσμα να ξενερωνει και να χανει παιχτες που εχουν ορεξη για το παιχνιδι,ενω παιζουν 100% καθαρα.Ευχομαι στο επομενο διαστημα να ειναι αυτο που θα τους απασχολει και οχι η διορθωση ενος bug.
 

DeletedUser16964

Guest
υπαρχει καποια προβλεπομενη διαδικασια για το τι πρεπει να κανω ωστε να μην ξαναμπαναριστω?δηλωνουν οτι δεν ειναι το κλικ.σε ποιον θα πρεπε να απευθυνθω κ ποιος ειναι ο αρμοδιος
 

Ellippo

Μέδουσα
Μια μεγαλη εταιρεια οπως ειναι η innogames,επρεπε να ειχε φροντισει και να ειχε βρει λυσεις πανω σε αυτο το θεμα.Τιμωρουνται παιχτες αδικως,και αυτο εχει ως αποτελεσμα να ξενερωνει και να χανει παιχτες που εχουν ορεξη για το παιχνιδι,ενω παιζουν 100% καθαρα.Ευχομαι στο επομενο διαστημα να ειναι αυτο που θα τους απασχολει και οχι η διορθωση ενος bug.
Συμφωνούμε Δημήτρη , αυτό είναι ένα θέμα που θα έπρεπε όπως λες να είχε ήδη λυθεί , αλλά εδώ βλέπουμε το ακριβώς αντίθετο , οι διαχειριστές να μην απαντάνε όπως θα έπρεπε ( άγνωστο το γιατί ) και να επιμένουν ότι ο παίκτης έχει μποτ αλλιώς δεν γίνεται να έφαγε μπαν και φυσικά σε ορισμένες περιπτώσεις όπως αυτήν εδώ να απαξιούν να πάρουν θέση στο θέμα ενώ φαίνεται να είναι ένα σημαντικό ζήτημα .

Δυστυχώς @ντιμικου δεν μπορώ να σε διαβεβαιώσω για τίποτα όσο αφορά τον τρόπο με τον οποίο μπορείς να προφυλακτείς από κάτι τέτοιο . Αυτό κατ' εμένα είναι ένα bug του συστήματος εντοπισμού αυτοματοποιημένων κινήσεων , το να μην ξεχωρίζονται δηλαδή οι ανθρώπινες ενέργεις από τις προγραμματισμένες κινήσεις από μποτ .
 

DeletedUser16964

Guest
εμενα στην ομαδα μου αυτο με το κλικ το κανουν ολοι...το μπαν το φαγα ομως μονο εγω.αρα δεν ευσταθει κ πολυ οτι ειναι αυτος ο λογος.καπου χωλαινει η δουλεια
 

Ellippo

Μέδουσα
Εγώ σου εξηγώ μια πολύ πιθανή αιτία , μπορεί απλά να έγινε λάθος στο σύστημα και να έπρεπε να κάνεις έφεση αποκλεισμού στο τμήμα υποστήριξης για επανεξέταση καθώς ίσως δόθηκε λάθος ποινή . Πολλά παίζουν , αλλά το σίγουρο είναι ένα , το σύστημα της εταιρείας είναι αδύναμο για να πληρεί τις προυποθέσεις που θα έπρεπε και είναι ένα θέμα που πρέπει εμείς σαν παίκτες να το προωθήσουμε σε αυτήν ώστε να γνωρίζει και η ίδια τις αδυναμίες της ( που το κάνει εννοείται , αλλά κάνει και τα στραβά μάτια όπου χρειάζεται ) , για αυτό έκαναν και τα παιδια απο το GPC ( Grepolis Player Council ) ένα θέμα εδώ στο φόρουμ για ιδέες / προτάσεις που θα σταλθούν στην εταίρεια , και φυσικά αυτή είναι μια από αυτές που ορθά προτάθηκαν .
 

DeletedUser16964

Guest
και εφεση εκανα κ η απαντηση ειναι ιδια το συστημα λειτουργει αψογα συμφωνα με τους τεχνικους.τωρα αναμενω απαντηση απτα κεντρικα στη γερμανια.εστειλα και κει ενα μειλ.αν δεν δωσουν απαντηση θα παρω τηλ
 
Κορυφή