Διαχειριση και επιχειρηση

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser14106
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser7727

Guest
[kni]
Μην εκτίθεστε τόσο φανερά στο θέμα των αποκλεισμών με το να κερδίζετε εντυπώσεις. Ακόμα και μόνιμα αποκλεισμένος, έχετε κανονικά πρόσβαση στις αιτήσεις σας, μην ψεύδεστε χωρίς λόγο και αιτία. Δυστυχώς δεν έχουμε το δικαίωμα να κοινοποιούμε ποινές για παίκτες όπως εσείς, για παίκτες δηλαδή που έχουν σκοπό τη λασπολογία διότι γνωρίζουν εκ των προτέρων ότι εμείς δεν μπορούμε να απαντήσούμε διότι μας δεσμεύουν τα προσωπικά δεδομένα του εκάστοτε παίκτη.
Η δική σας λογική αυτή τη στιγμή ποια είναι; Επειδή είμαστε εθελοντές θα πρέπει να κάνουμε και άρσεις των μόνιμων αποκλεισμών ακόμα και όταν έχουν τιμωρηθεί άλλες τόσες και έχουν λάβει τόσες και τόσες προειδοποιήσεις; Αυτό δηλαδή για εσάς είναι ανθρωπιά; Λυπάμαι που θα σας απογοητεύσω, αλλά έχετε καταλάβει λάθος το όλο νόημα του παιχνιδιού αλλά και τον ρόλο μας.

[/kni]

αν η απαντηση αφορα εμενα προφανως και κατι δεν καταλαβατε αγαπητε..
σαν μονιμα αποκλεισμενος ΔΕΝ ΕΧΩ προσβαση στις αιτησεις μου ....μονιμα αποκλεισμενος απο ολους τους κοσμους...
αλλα οκ δεν με ενοχλει αυτο....εγω ειχα ρωτησει γιατι εγω που μπηκα σε λογαριασμο καποιου (που μας εδωσε τους κωδικους του) για να μοιρασω τις πολεις του εφαγα 5 μερες ΑΝΟΙΧΤΟ μπαν και ενας φιλος μου στον athena κοσμο που εκανε το ιδιο εφαγε 5 μερες ΚΛΕΙΣΤΟ.
απλη ερωτηση που δεν παιρνει παρερμηνιες.....αλλα με δυσκολη απαντηση...πως να πει ο διαχειρηστης οτι ο αλλος πληρωνει και εχει περισοτερεε ελευθεριες? δυσκολο πραγμα η αληθεια...
για του λογου το αληθες....
KLEIDOMA 1.pngKLIDOMA 2.png

Ακόμα και μόνιμα αποκλεισμένος, έχετε κανονικά πρόσβαση στις αιτήσεις σας, μην ψεύδεστε χωρίς λόγο και αιτία
ΠΟΙΟΣ ΨΕΥΔΕΤΑΙ???????
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Προφανώς αναφέρεστε σε άλλον λογαριασμό διότι στο σύστημα με το όνομα που μας απαντάτε στο forum έχετε κανονικά πρόσβαση στις αιτήσεις σας και δεν έχετε μόνιμο αποκλεισμό σε όλους τους κόσμους. Ξεκαθαρίστε πρώτα σε ποιους λογαριασμούς σας αναφέρεστε για να μη μπερδεύονται και οι υπόλοποι παίκτες αλλά για να ξέρουμε κι εμείς τελικα με ποιον λογαριασμό απ όλους μιλάμε, και μετά ας αποφασίσουν οι ίδιοι ποιος ψεύδεται και ποιος όχι.

Και για να απαντήσω και στο ερώτημα σας, πως γίνεται ο ένας λογαριασμός να πήρε ανοιχτό και ο άλλος κλειστό, δε γίνεται. Μάλλον όποιος πήρε το ανοιχτό θα χε κι άλλη ποινή που θα ήταν ανοιχτή ή απλά ίσχυε το global ban. Οπότε, πείτε μας σε ποιους λογαριασμούς αναφέρεστε για να μην εκτίθεστε με τις αερολογίες σας.

[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser7727

Guest
σαφως και αναφερομαι σε αλλο λογαριασμο μου..δεν ειμαι τοσο hacker ωστε να εχω μπαν και να μπαινω
αυτο το global μπαν καινουργια εφευρεση?? δεν ξερω παλι κατι βρηκατε για να το μπαλωσετε...
και να σου πω λογαριασμους προκειτε να παρω απαντηση εδω στο φορουμ?? ΟΧΙ....θα συνεχισετε να λετε οτι "εκτιθομαι με τις αερολογιες μου"
ουτε καν με προσωπικο μυνημα δεν μπορειτε να με ενημερωσετε....αρα θα γραψω εγω τους λογαριασμους που εφαγαν μπαν...και ειτε εχω δικιο ειτε εχω αδικο σε αυτα που λεω θα βγεις εσυ που δεν εκτιθεσαι ποτε με τις αερολογιες σου να μου πεις οτι "υπαρχουν και πραγματα, τα οποια δεν ξερω και τα οποια δεν μπορεις λογω συμβολαιου με την ΙΝΝΟ να μου αποκαλυψεις, τα οποια μετρησαν στον ενα λογαριασμο για να φαει πιο οδυνηρη ποινη" ....ειναι ετσι η κανω λαθος?
δεσμευτειτε εδω στο φορουμ οτι αν σας πω τους 2 λογαριασμους που για το ιδιο παραπτωμα εφαγαν διαφορετικα μπαν θα μας εξηγησετε τους λογους (χωρις λογια του αερα αλλα με αποδειξεις) και θα το κανω αμεσως...αλλιως κρυβομενος πισω απο το "απορρητο" που σας δεσμευει με την ΙΝΝΟ τελικα μαλλον εσεις λετε αερολογιες....αλλιως
ιδου η ροδος ιδου και το πηδημα κυριε διαχειρηστη !!!!!
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Αρχικά, το global ban υπήρχε ανέκαθεν, οι εικόνες που μας δείξατε στη προηγούμενη δημοσίευσή σας είναι αποτελέσματα του συγκεκριμένου αποκλεισμού. Και για να τιμωρηθήκατε έτσι, εφόσον έχετε ήδη κοινοποιήσει τη ποινή, προφανώς μας εξυβρίσατε στο κέντρο υποστήριξης.

Ύστερα, άδικο έχετε σίγουρα και για να επιμένω τόσο σθεναρά σημαίνει κάτι... ότι απλά δεν έχουμε κανένα φόβο για ότι προσπαθείτε εδώ και ώρα να αποδείξετε. Σίγουρα κάποιος άλλος αποκλεισμός ήταν σε ισχύ και ήταν ανοιχτός ή ήταν στην αρχή κλειστός και με το global άνοιξε. Προφανώς δε θα αναφερθώ με λεπτομέρειες για τους αποκλεισμούς, απλά θα πω ότι εάν ισχύει ή όχι ο ισχυρισμός σας.

Η μόνη διαφορά μας και πολύ μεγάλη είναι ότι αυτή τη στιγμή, μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάρει τις δημοσιεύσεις μου και να τις στείλει στην εταιρεία για να εξακριβωθούν τα λεγόμενά μου. Εάν ψεύδομαι, την επομένη θα αναρτηθεί το ξήλωμα μου, εάν όχι εσείς απλά μπορείτε να συνεχίσετε τη λασπολογία εναντίον της ομάδας διαχείρισης. Σε οποιαδήποτε περίπτωση, επειδή θαρρώ πως τα περιστατικά που αναφέρεστε είναι παλιά μιας και εάν είχε παρατηρηθεί παρατυπία, θα το είχε ήδη εντοπίσει η ιδιοκτήτρια εταιρεία και προφανώς δε θα μιλάγαμε τώρα μιας και καθημερινά ελεγχόμαστε.


[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser14106

Guest
θα πω το εξης και στους 2 σας...οσο καιρο παιζω εκτος απο εχθρες εκανα και φιλιες...ρωτησα ολους οσους ηξερα εχθρους φιλους κλπ. τι γνωμη εχουν για την ΟΔ κλπ κλπ...η ΟΔ ειναι σαν την αστυνομια μονο που η αστυνομια δρα αυθαιρετα πολλες φορες ενω η ΟΔ ελεγχεται.ειδα οτι δεν εφαγα μονο εγω αποκλεισμο για πολλαπλους αλλα ειδα καποιες υποπτες περιπτωσεις να αποκλειωνται...και απο τους μεν και απο τους δε...οσο για το χρυσο που ο καθε ενας μας βαζει στο παιχνιδι ειναι απλα δικαιολογιες το οτι τον ευννοουν οι κανονες...ισως λεω ισως ο αλλος παιχτης να ειναι καλυτερος απο σενα και σε συνδυασμο με την πιο γρηγορη αναπληρωση στρατου (λογω χρυσου) να σε παταει κατω...το σκευτηκατε ποτε αυτο?σκευτηκατε επισης οτι υπαρχουν τοσοι καλοι οδηγοι για να εξασφαλισετε την μεγιστη αποδωτηκκοτητα τον πολεων σας?ΟΧΙ...το γιατι ειναι απλο γιατι δεν εχετε μαθει να χανετε...και θα ακουσω διαφορα τυπου ο καθενας εχει διαφορετικους στοχους και μπλα μπλα μπλα...ο στοχος ειναι απλος παιζω γιατι θελω και γιατι μου αρεσει.οι δικοι μου στοχοι ειναι στην 200αδα των ποντων στην 50αδα των μαχητων.αυτοι ειναι οι δικοι μου στοχοι...αλλος μπορει να θελει να ειναι πρωτος στους ποντους αλλος πρωτος στους μαχητες.αλλα σε καμια μα καμια περιπτωση δεν πρεπει να ριχνουμε τα λαθη μας στους αλλους.στην προκειμενη στην ΟΔ.θελω να σας ζητησω και ενα συγνωμη για ολα οσα σας εχω πει...το παραδειγμα της αστυνομιας δεν το εβαλα τυχαια αναρωτηθειτε τι ειναι η ασφαλεια(ασφαλιτης,λιτης κλπ...) και σκευτειτε ποσοι τετοιοι μπορει να ειναι μεσα στις συμμαχιες σας.η εταιρια και η ΟΔ φροντιζουν να κρατανε το παιχνιδι σε ενα πολυ καλο επιπεδο...το νομιμο του...τωρα αν εμεις θελουμε να ειμαστε παρανομοι τοτε παμε σε εναν ειδικο σερβερ και να τα σπασουμε ολα.

αυτα τα λιγα απο μενα.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΚΡΙΝΙΡΙΔΕΣ.τα γραφω αυτα εγω που εχω συνολικα 4-5 μηνες εκτος φορουμ λογω αποκλεισμων και με 5-6 αρθρα εναντια στην ΟΔ.οσο για τ οτι το παιχνιδι πεθαινει αυτο ειναι θεμα της εταιρειας αλλα και δικο μας που δεν προτεινουμε κατι για να λυθει το θεμα.θα κανω ενα θεμα για αυτο.
 

DeletedUser13437

Guest
Kαλησπερα σε ολους φιλε ταραντινο σε εχω διαβασει σε πολλα ποσταρισματα εχεις ανοιξει ενα μεγαλο πολεμο εναντιον της διαχειρισης και της εταιριας. Ποιος ο λογος? πρωτον να απαντησω στο αρχικο σου ποστ οτι μας βαζει να συναγωνιζομαστε...μα αυτος ειναι ο λογος που παιζουμε να δειξουμε οτι ειμαστε καλυτεροι απο τον αλλον. Ακομα και φαρμα να παιξεις θελει να μεγαλωσεις πρωτος αυτη ειναι η ρατσα μας αυτος ειναι το εγω μας να ειμαστε καλυτεροι.
Δευτερον οταν μπαινεις σε αυτο το παιχνιδι σου λεει οτι εχει την επιλογη να ριξεις λεφτα και να εχεις καποια αβανταζ δεν το κρυβουν και αυτος ειναι ο λογος υπαρξης του παιχνιδιου καπως πρεπει να πληρωθει. Πολυ ή λιγο αυτο δεν μπορεις να το κρινεις εσυ οπως δεν κρινει κανεις εσενα αν περνεις λιγα ή πολλα λεφτα απο την δουλεια που κανεις. Ναι μαζευτουμε ολοι και να μην ριχνουμε λεφτα?...ωραια και σε ρωταω εγω ποιος ο λογος να συνεχισει να υπαρχει το παιχνιδι θα το κλεισουν. Το παιχνιδι δεν το σκοτωσε ο χρυσος και τα λεφτα αλλα τα μποτ που η ιδια η εταιρια αφηνει...
Εδω να σημειωσουμε οτι στην Αμερικη ειναι νομιμο το μποτ ή τουλαχιστον δεν κινηγιεται.
Τωρα για το θεμα των διαχειριστων αυτο για φυτευμα παιχτων και τετοια κατηγωριες στον αερα χωρις αποδιξεις δεν ειναι κατηγοριες και εγω μαθαινω απο "φιλους" διαχειριστων οτι μπορουν να βαλουν το χερι τους μεσα και το κανουν οπου χρειαζεται. Τι πιο απλο εχουμε ενα παιχτη με μποτ που χωνει ενα σκασμο λεφτα τρωει 2 μπαν για τα ματια του κοσμου και τριτο δεν τρωει ποτε γιατι ειναι καλος πελατης. Εμεις οι ιδιοι οι συμμαχοι του ξερουμε οτι χρησιμοποιει αλλα δεν τιμωρειτε ποτε μονιμα. Για να τελειωσω το παιχνιδι μας κανει κακο σε πολλα θεματα λεφτα, ελευθερο χρονο κλπ αλλα παντα εχεις την επιλογη να σταματησεις. Τωρα οσοι απο εσας θελετε να ειστε αντιδραστηρες καλο θα ηταν να μιλησετε για τις "παρανομιες" μποτ διπλοι λογαριασμοι και τετοια και να αφησετε τα λεφτα στην ακρη γιατι δεν βγαζει πουθενα. Επαναστατηστε μεσα στις συμμαχιες σας και πεταξτε εξω οσους παιζουν με μποτ και μετα θα δειτε υγεια στο παιχνιδι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14106

Guest
αν σου αρεσει ναμε διαβαζεις αυτο με χαροποιει...τα πρωτα μου βηματα κανω και εγω στην εκθεση ενοψει πανελληνιων...ομως εξηγω το εξης ναι εκανα επιθεση στην ΟΔ ομως επειδη τοε ψαξα λιγο παραπανω μιλησα με πρωην διαχειριστες και εμαθα μερικα πραγματα το να εισαι διαχειριστης μαλλον βαρος ειναι πολλες φορες...ασε που σε σταμπαρουν κιολας και σε κανουν να τρεχεις...αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.το μποτ ισως ειναι κατι που δεν μπορει να ελεγχθει ισως αν το 60% των μεγαλων παιχτων να χρησιμοποιουν μποτ δεν συμφερει την εταιρεια να τους αποκλεισει ολους.αρκειται σε στοχευμενους αποκλεισμους ωστε να διατηρουνται οι ισορροπιες και στον εκφοβισμο αυτων που χρησιμοποιουν το προγραμμα ωστε να σταματησουν να το χρησιμοποιουν και να περιοριστει οσο δυνατον πιο πολυ το προβλημα...πολλα ειναι ασχημα στο παιχνιδι συμπεριφορα παιχτων υπεροπτικο στυλ και οταν τους πακετωνεις κανονικοτατα παλι στο παιζουν και εξυπνοι.ισως θα επρεπε να μαθουμε να αποδεχομαστε την ηττα μας...
 
Κορυφή