Αναζήτηση αποτελεσμάτων

  1. BASKETBOY

    Πρόβλημα με το Κέντρο υποστήριξης

    Καλησπέρα. Ήθελα να υποβάλω ένα θέμα στο Κέντρο υποστήριξης και πηγαίνοντας εκεί καταρχήν μου εμφανίζει στα Αγγλικά τις επιλογές (που πρέπει να επιλέξω σε ποια κατηγορία ανήκει το θέμα μου) και ενώ επιλέγω την κατηγορία μου λέει δεν βρέθηκαν πληροφορίες και έχει μόνο ένα πλαίσιο ΠΙΣΩ που με...
  2. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Βug μετά την αναβάθμιση?

    Καλησπέρα. Μόλις έγινε η τελευταία αναβάθμιση και από εκείνη τη στιγμή τα στρατεύματα από την δεξιά πλευρά της οθόνης (κάτω από τον Θεό της πόλης) μετακόμισαν στην αριστερή (κάτω από το διαθέσιμο χρυσό). Αποτέλεσμα, να κρύβουν όλες τις λειτουργίες του παιχνιδιού που ήταν στην αριστερή λίστα...
  3. BASKETBOY

    [ΕΡΩΤΗΣΗ] Πρόβλημα υποστήριξης από το κινητό

    Καλησπέρα. Μπαίνω στο παιχνίδι, πολλές φορές, από κινητό androide. Και ενώ όλα ήταν μια χαρά ως τώρα, εδώ και λίγες μέρες έχω ένα πρόβλημα. Όταν πάω να στείλω υποστήριξη μου εμφανίζει μήνυμα πως δεν επαρκούν τα μεταφορικά μου. Πχ, ενώ για 100 γρήγορα μεταφορικά, με κουκέτες, μπορώ να στείλω 1600...
  4. BASKETBOY

    [ΕΡΩΤΗΣΗ] Στατιστικά στοιχεία τιμωριών

    Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν η εταιρεία διατηρεί στατιστικά στοιχεία για τις τιμωρίες στους παίκτες. Από αυτούς που τιμωρήθηκαν ως τώρα σε όλους τους κόσμους, πόσοι ήταν πχ για προσβλητικά μηνύματα, πόσοι για διπλότριπλους λογαριασμούς, πόσοι για χρήση παράνομων προγραμμάτων κ.α. αλλά ανά...
  5. BASKETBOY

    Σκέψεις για τους Διαγωνισμούς

    Οι διαγωνισμοί σας είναι δημιουργικοί, εκπαιδευτικοί και δίνουν τη δυνατότητα σε άτομα που δεν μπορούν να αγοράσουν, να αποκτήσουν χρυσό
  6. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Απόσυρση Ήρωα

    Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω το εξής: Αν σε μια πόλη μου έχω έναν ήρωα πχ στο επίπεδο 4 και τον αποσύρω με σκοπό να τον πάρω σε κάποια άλλη, θα τον πάρω στο επίπεδο που τον απέσυρα ή θα είναι πάλι στο 1ο επίπεδο?
  7. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Προβλήματα εντολών

    Εδώ και κάποιες μέρες έχω πρόβλημα εντολών στις πόλεις μου. Μπαίνω κανονικά στην πόλη μου αλλά από εκεί και πέρα, ούτε να μπω στον στρατώνα να δώσω στρατολόγηση μπορώ, ούτε στο λιμάνι για ναυπήγηση, ούτε στη σύγκλητο για χτίσιμο ή κατεδάφιση, ούτε παζάρι ή αγορά, τίποτα απολύτως. Έχω κάνει...
  8. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Εξαναγκασμένη Πίστη

    Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη. Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Από αποστολή νησιού πήρα την εξαναγκασμένη πίστη. Πάω να κάνω λεηλασία του νησιού καθώς σύμφωνα με τα όσα λέει σαν ανταμοιβή και τα όσα ήξερα τόσο καιρό, δεν επηρεάζει την διάθεση. Και ενώ ήταν η διάθεση στο 57% (που και εκεί πάλι έπεσε...
  9. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Λίστα πόλεων

    Έγινε και η έκτακτη μίνι αναβάθμιση για το περίφημο Halloween. Και γιατί πρέπει όταν πάει να γίνει κάτι νέο να χαλάει κάτι παλιό? Τη σειρά των πόλεων στην λίστα πόλεων γιατί έπρεπε να την χαλάσετε? Τόσα χρόνια πήγαινε με τη σειρά από το 1, 2, 3, 4 κοκ τώρα πάει 1,10,11,12,13... 2...
  10. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Αγορά Grepolympia

    Μαζεύοντας δάφνες από την αγορά μπορείς να αγοράσεις "Επέκταση γης". Πηγαίνοντας στο εικονίδιο από την αγορά, λέει πως θα έχεις "ΜΟΝΙΜΑ στη διάθεσή σου 100 επιπλέον άτομα". Στο wiki τώρα για το ίδιο αντικείμενο, λέει περίοδος επαναφοράς 48 ώρες αλλά επίσης και "100 επιπλέον πληθυσμός θα είναι...
  11. BASKETBOY

    Πρόταση για τις αναφορές

    Θα ήθελα να προτίνω, αν μπορεί να εφαρμοστεί, όταν καποιος είναι αμυνόμενος και καλύπτει την πόλη του με δικές του υποστηρίξεις, να μην του έρχεται αναφορά από κάθε μία πόλη αλλά μία μόνο, από την αμυνόμενη. Ειδικά όταν υπάρχουν πολλές επιθέσεις κολλημένες στο λεπτό όλοι έχουμε δει τα κολλήματα...
  12. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Τροποπίηση έρευνας εξέγερσης

    Σύμφωνα με την τελευταία αναβάθμιση, υπάρχει το εξής: -Τροποποίηση της έρευνας της εξέγερσης : Πριν, η μείωση της αντοχής υπολογιζόταν μόνο αν ο επιτιθέμενος έχανε τον αγώνα. Τώρα λαμβάνεται υπόψη πριν ξεκινήσει η μάχη. Μπορείτε λίγο να μας διευκρινήσετε τι ακριβώς σημαίνει αυτό?
  13. BASKETBOY

    [ΕΡΩΤΗΣΗ] Προσφορές Εμπόρου της Φοινίκης

    Εδώ και 2 μέρες τώρα όταν έρχεται ο έμπορος της Φοινίκης, κάποιες φορές δεν μου παρουσιάζει σωστά τις μονάδες που μου προσφέρει. Αυτό παρατηρήθηκε σε περισσότερους από ένα κόσμο που παίζω. Σήμερα όμως πέρα από το να μη μου δείχνει το εικονίδιο μιας μονάδας, μου γράφει και άλλα αντί άλλων...
  14. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Προβολή ημερολογίων

    Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα δω τα 10 ημερολόγια ώστε να ψηφίσω? Πατάω εκεί που λέει Show δίπλα στο κάθε ένα, αλλά αντί να μου το εμφανίσει, γράφει Hide. Tι κάνω λάθος? Τι πρέπει να κάνω?
  15. BASKETBOY

    Φαντασμα

    Αν σημερα ειναι η τελευταια μερα που μπω στον λογαριασμο και εχω ενεργοποιησει τον διαχειρηστη, γινομαι φαντασμα μετα απο 40 μερες ή οταν τελειωσει το premium και μετα απο 40 μερες θα γινω φαντασμα ? Είναι αυτόματα ενεργοποιημένο το premioum *** Ζητώ χίλια συγγνώμη. Από κεκτημένη ταχύτητα αντί...
  16. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Πρόσκληση φίλων

    Καλησπέρα. Θα ήθελα να προσκαλέσω κάποιους φίλους μου να έρθουν κοντά μου στο νησί που είμαι. Μόνο που υπάρχει μονο 1 ελεύθερη θέση. Μπορώ να καλέσω στο διπλανό νησί? Χρειάζεται κάτι παραπάνω από την πρόσκληση με το mail τους?
  17. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Αναφορές

    Από το λίγο που έψαξα στο φόρουμ είδα πως στις 30/8 που έγινε η αναβάθμιση, ανακοινώθηκαν αλλαγές στις αναφορές (το αναφέρω γιατί ήμουν σε διακοπές εκείνο το διάστημα). Όταν μπήκα στο παιχνίδι έκανα τις διαπιστώσεις μου και από τις ρυθμίσεις τσέκαρα ώστε να μου έρχεται αναφορά για την άφιξη των...
  18. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Αρματοδρομία

    Καλησπέρα. Μόλις άρχισε το νέο άθλημα και με ένα σύμμαχο μιλούσαμε για να δούμε τι μονάδες αξίζει να προπονήσουμε. Εκεί ανακαλύψαμε πως για την ίδια μονάδα παίρνουμε διαφορετικούς πόντους προπόνησης. Τι παίζει ρόλο σε αυτό?
  19. BASKETBOY

    [ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Θεϊκές και αναφορές

    Έχω παρατηρήσει τελευταία πως ενώ σε επιθέσεις ασκούνται θεϊκές και φαίνονται στην αναφορά που έρχεται, όταν η αναφορά αναρτηθεί σε φόρουμ ή σταλεί σε μήνυμα δεν εμφανίζεται η θεϊκή που ασκήθηκε. Για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό?
Κορυφή