Δημοσκόπηση για χαρακτηριστικά κόσμου Gythium

Ταχύτητα κόσμου, σύστημα κατάκτησης, μέλη συμμαχίας

  • Ταχ. κόσμου 1

    Ψήφοι: 14 7,6%
  • Ταχ. κόσμου 2

    Ψήφοι: 34 18,5%
  • Ταχ. κόσμου 3

    Ψήφοι: 139 75,5%
  • Πολιορκία

    Ψήφοι: 83 45,1%
  • Εξέγερση

    Ψήφοι: 101 54,9%
  • Όριο μελών συμμαχίας 30

    Ψήφοι: 36 19,6%
  • Όριο μελών συμμαχίας 50

    Ψήφοι: 53 28,8%
  • Όριο μελών συμμαχίας 70

    Ψήφοι: 97 52,7%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    184
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Whitesnow

Οπλίτης
ταχυτητα του κοσμου-3 και λιγο ειναι...εχουμε πολυ καιρο να δουμε και να παιξουμε σε κοσμο ταχ.4
συστημα κατακτησης (ενα και το ιδιο ειναι και για εξεγερση και για πολιορκια...καποιοι το μπερδεβεται)- με 1000 εξεγερση
οριο μελλων συμμαχιας- 70 συγουρα ειναι μικρο...οποιο οριο και να βαλεται η 10 η 1000 ανενεργοι να υπαρχουν παντα και οποιος παιζει ξερει τι να κανει με αυτους -
smiley_emoticons_mttao_kehren.gif
smiley_emoticons_karte2_rot.gif
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser15028

Guest
σωστος πρεπει να υπαρχουν και κοσμοι με πιο μικρη ταχυτηρα,καθως υπαρχουν και ατομα που δεν μπορουν να βρισκονται συνεχεια μεσα στο παιχνιδι,με αποτελεσμα σε εναν γρηγορο κοσμο να μενουν πισω.
 

DeletedUser15671

Guest
ΟΙ ΣΕΡΒΕΡ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΗΣ...ΠΑΝΤΑ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ....3 ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΑΧ ....Ε ΚΑΙ!!!!...ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ ΕΠΑΙΞΑ ΜΕ 7 !!!!!! 7!!!!!! ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ.....ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΚΑΛΗ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ....ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ.....
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Εγώ δε μπορώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό ενώ ήδη υπάρχει ανοιχτός κόσμος με ταχύτητα 3 και εξέγερση (Δελφοί), οι περισσότεροι ήδη έχετε ψηφίσει να ανοίξει ένας κλώνος του. Δεν θέλετε να έχετε ποικιλία στους κόσμους;
Εγώ αν και δε θα παίξω, ψήφισα ταχύτητα 2, εξέγερση και 30 μέλη συμμαχίας. Για τα 2 πρώτα ψήφισα έτσι διότι δεν υπάρχει ανοιχτός κόσμος με τα παραπάνω χαρακτηριστικά και για τα μέλη, συμφωνώ με την άποψη του durexakias
[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
3 και κατάκτηση από μένα που ήδη παίζω στον κόσμο Delphi που είναι 3άρης με εξέγερση, αυτό ακριβώς που έχει ψηφισθεί ως τώρα...
Για την ταχύτητα (προσωπικά πάντα) το 1 είναι πολύ αργό, το 2 είναι συμβατό με την περίοδο του καλοκαιριού και μιας εβδομάδας που έχω φορτωμένο πρόγραμμα για παράδειγμα, οπότε το 3 ταιριάζει περισσότερο στο στυλ μου. Παλιότερα είχα παίξει και σε 4άρι, στον Ε που ξεκίνησα και ήταν άψογος κόσμος, αλλά πέρασαν τα χρόνια και άλλαξαν οι υποχρεώσεις...
Όσον αφορά το σύστημα είμαι παιδί της πολιορκίας! Αν και η εξέγερση καλή είναι αρκεί να είσαι με την παρέα σου γιατί είναι πιο ομαδικό σύστημα.
 

DeletedUser7569

Guest
Εγώ να ρωτήσω κάτι;;;
Παρά τις αναβαθμίσεις που γίνονται,πότε θα φτιαχτεί το σύστημα ώστε να αναγνωρίζει κοινούς από διπλούς λογαριασμούς
και ποιος όντως παίζει με μποτάκια κι άλλα παράνομα λογισμικά και ποιος όχι
Επίσης γιατί ξεκινάει ο εκάστοτε κόσμος πάντα με όριο μελών και μόλις ανοίξουν τα θαύματα βλέπουμε συμμαχίες απο 40 να έχουν 120 μέλη;;;
Πιστεύω ότι ένας γρήγορος κόσμος με εξέγερση 50 μέλη μαξ μέχρι να κλείσει θα ήταν ιδανικός κι επίσης μια νέα ιδιότητα ανώτατο όριο 4 συμμαχιών ώστε όλοι να έχουν λίγο πολύ την ίδια δυνατότητα να κάνουν κάποιο θαύμα
κι όχι να βλέπουμε συνέχεια 2 μεγάλες υπέρ με 10-12 συμμαχίες να βοηθάνε να γίνει ένα θαύμα ενώ οι υπόλοιποι να παλεύουν με 2-3 ή και καμία..
Επίσης όταν μια συμμαχία ξεκινήσει ένα θαύμα θα αποδέχεται ότι ξεκινάει με αυτά τα μέλη κι αν έχει ανενεργούς τους πετάει και φέρνει νέα άτομα πριν ξεκινήσει...
Φυσικά οι άλλες 3 θα στέλνουν ύλες στους υπερσυμμάχους αλλά δν θα μπορούν να μπαινοβγαίνουν και να ρίχνουν επιταχύνσεις

Αυτά φυσικά στο μέλλον κι αν όντως η εταιρεία θέλει τον ίσο ανταγωνισμό κι όχι μια πελατειακή πολιτική που να ευνοεί μερίδα κάποιων παιχτών όπως έχει φανεί στο παρελθόν και κυρίως στον αχίλλες

Επίσης πιστεύω να διορθωθεί και το σύστημα πολλαπλών αμυνών κι επιθέσεων
αν και μου κάνει εντύπωση πως κόλλησε ο ωμέγα στις 27/1 ενόψει αναβάθμισης
ενώ νωρίτερα στον Αθένα είχαμε ανάψει 900 σπαθάκια χωρίς καμιά επιπλοκή

Κι όχι δεν σπαμάρω,η ψηφοφορία γίνετε για τα τεχνικά χαρακτηριστικά του νέου κόσμου
κι όπως επανειλλημένα μας έχει απαντηθεί στον αχίλλες
οι ποινές επιδίδονται αυτόματα από το σύστημα για μποτ
και μάλιστα είναι αξιοπερίεργο όταν παίζει κάποιος σε πάνω από ένα κόσμο
να τρώει μπαν μόνο στον έναν και μάλιστα ανοιχτό
ενώ στους άλλους το σύστημα δεν ανιχνεύει κάτι παράνομο;;;

Δράττομαι της ευκαιρίας να μιλήσω για όλα για να προωθηθούν στα κεντρικά
γιατί η έλλειψη γνώσης της γερμανικής γλώσσας δεν πρέπει να γίνετε εμπόδιο στο να χαρούμε όλοι ισάξια το παιγχνίδι

Αν πάλι θεωρείται ότι σπαμάρω ελπίζω σε μικρή ποινή

Γεώργιος ο Τρώας.
 

DeletedUser14596

Guest
Εγώ ψήφισα ταχύτητα 3,πολιορκία (το ξέρω είναι άδικο για παίκτες που παίζουν εξέγερση ) και όριο συμμαχίας 70 ..
 

DeletedUser14596

Guest
ταχυτητα του κοσμου-3 και λιγο ειναι...εχουμε πολυ καιρο να δουμε και να παιξουμε σε κοσμο ταχ.4
συστημα κατακτησης (ενα και το ιδιο ειναι και για εξεγερση και για πολιορκια...καποιοι το μπερδεβεται)- με 1000 εξεγερση
οριο μελλων συμμαχιας- 70 συγουρα ειναι μικρο...οποιο οριο και να βαλεται η 10 η 1000 ανενεργοι να υπαρχουν παντα και οποιος παιζει ξερει τι να κανει με αυτους -
smiley_emoticons_mttao_kehren.gif
smiley_emoticons_karte2_rot.gif
Ψηφίσαμε όλοι (και εγώ!!) όριο συμμαχίας 70,ενώ θα μπούνε καμιά δεκαριά συμμαχίες με 60 το πολύ μέλη ...Δηλαδή οι συμμαχίες με άγνωστους ή με συμμαχίες που έχουν μέλη που μπήκαν μόλις άρχισε ο server ..Οπότε είναι ένα σφάλμα τα 70 μέλη ..

[8ea]Προειδοποίηση: Το διπλοποστάρισμα δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ.
8ΕΑGENHS[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser15207

Guest
Αυτος ο κόσμος θα εχει το νέο σύστημα με τα αγροτικά χωρία που είναι και στον BPV test?
 

DeletedUser14989

Guest
Γιατι οχι με 30 ατομα; Ειναι ορισμενες παρεες που παιζουν εδω και χρονια το παιχνιδι και δεν γουσταρουν να εχουν ολη την σαρα και την μαρα για εχθρους (το παιχνιδι γινεται πιο κλειστο!)..ποσο μαλλον για συμμαχους.

Αν θες να παίξεις με τη παρέα σου κάνε μια συμμαχία και βάλε όποιον θες.Όλοι οι άλλοι δεν θα έχουν 500 ακαδημίες για να παίζεις με την παρέα σου πάντε να παίξεται άλλο παιχνίδι αν είναι.Και εγω εχω τη παρεα μου και οταν θελουμε να παιξουμε μονοι μπανουμε αντε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser12237

Guest
Ταχύτητα κόσμου 3. Όριο μελών συμμαχίας:70 και επιλέγω πολιορκία εφόσον έχω παίξει σε πολλούς κόσμους και έχω κατακτήσει και με τους δύο τρόπους μια πόλη πιστεύω πώς η πολιορκία είναι καλύτερη :h:d
 

DeletedUser12458

Guest
Παιδιά εάν τελικά βγει η 3η ταχύτητα,πιστέυω θα ταίριαζε πολύ η πολιορκία,δεν ξέρω γιατί αλλα φαίνεται πιο ταιριαστό...
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Η ψηφοφορία ολοκληρώθηκε και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
  • Ταχ. κόσμου 3
  • Εξέγερση
  • Όριο μελών συμμαχίας 70
Αναμένουμε αρχικά την έγκριση της εταιρείας και τις επόμενες μέρες θα σας ανακοινώσουμε την ημερομηνία που θα ανοίξει ο νέος κόσμος.
[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή