ΚΟΣΜΟΣ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑΣ

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Γιατί και να το κανω θα το παραδεχθεί κανένας; ξέρετε πολλούς δολοφόνους που παραδέχονται την ενοχή τους; ακόμα και αυτοί που πιάνονται επ'αυτοφορο δηλώνουν αθώοι...
Γιαυτό λοιπόν καλοί μου διαχειριστές μόνο BETA. και μακριά από τα ελληνικά μορφώματα..


Ειμαι πολυ σιγουρους θα μπορουσαν να σας πεταξουν μια ποινη, για δυσφημιση της ΟΔ σε οτι ειπατε παραπανω..
Κατω ο περσεας ομως, υποθετω?!
 

DeletedUser18674

Guest
τελικα ποιοσ τον εχει μεγαλητερο δεν εχω καταλαβει
 

DeletedUser17681

Guest
το αστειο ειναι πως αφου τα διαλυσατε ολα και οι μεν και οι δε, χαλασατε και το παιχνιδι για ολους τους υπολοιπους
 

DeletedUser18665

Guest
Αγαπητέ μέγα βασίλειε είμαι ειρωνικός ως προς τον "άλλον" που λες δεν το εννοώ κυριολεκτικά,,,,

Όλοι όμως πρέπει να τρέμουμε ετούτο το βοσκό γιατί έχει κοπάδια με πρόβατα που έχουν μορφή ανθρώπων,,,, μπεεε
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Σίγουρα δεν έχει την δυνατότητα στον κόσμο που παίζει.... Σε κόσμους που δεν παίζει όμως καλύπτει τα φιλαρακια του που γνώρισε σε προηγούμενους... Γιατί μην ξεχνάτε πως και αυτοί άνθρωποι είναι...
Παρακαλούμε γράψτε μας ποια είναι τα φιλαράκια μας, διότι σε κάθε κόσμο η λίστα ανανενώνεται, αφαιρούνται, προστίθενται συνεχώς άτομα, ανάλογα με τη διάθεση ή με τη σελήνη, σαν τα «τρελά νερά» του Ευρίπου ένα πράμα. Χάσαμε τη λίστα μας και δε ξέρουμε πως θα κινηθούμε από εδώ και πέρα.

Γιατί και να το κανω θα το παραδεχθεί κανένας; ξέρετε πολλούς δολοφόνους που παραδέχονται την ενοχή τους; ακόμα και αυτοί που πιάνονται επ'αυτοφορο δηλώνουν αθώοι...
Γιαυτό λοιπόν καλοί μου διαχειριστές μόνο BETA. και μακριά από τα ελληνικά μορφώματα..
Αν αποδείξετε στην InnoGames ότι μεροληπτούμε τότε θα μας αποβάλλει απ' την ομάδα, είναι πολύ απλά τα πράγματα. Είμαι 9 χρόνια στην ομάδα διαχείρισης, έχουν σταλεί δεκάδες τέτοιες καταγγελίες και δεν αποδείχθηκε ποτέ τίποτα. Εκτός κι αν η InnoGames κάνει τα στραβά μάτια μόνο στην Ελλάδα και στις άλλες κοινότητες τηρεί τους κανονισμούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser18261

Guest
Παρακαλούμε γράψτε μας ποια είναι τα φιλαράκια μας, διότι σε κάθε κόσμο η λίστα ανανενώνεται, αφαιρούνται, προστίθενται συνεχώς άτομα, ανάλογα με τη διάθεση ή με τη σελήνη, σαν τα «τρελά νερά» του Ευρίπου ένα πράμα. Χάσαμε τη λίστα μας και δε ξέρουμε πως θα κινηθούμε από εδώ και πέρα.


Αν αποδείξετε στην InnoGames ότι μεροληπτούμε τότε θα μας αποβάλλει απ' την ομάδα, είναι πολύ απλά τα πράγματα. Είμαι 9 χρόνια στην ομάδα διαχείρισης, έχουν σταλεί δεκάδες τέτοιες καταγγελίες και δεν αποδείχθηκε ποτέ τίποτα. Εκτός κι αν η InnoGames κάνει τα στραβά μάτια μόνο στην Ελλάδα και στις άλλες κοινότητες τηρεί τους κανονισμούς.

Πρωτον, ευτυχως δεν εκλεισες και αυτο το θεμα, ειχα αγχωθει!!

Δευτερον, ασε τι κανουν στις αλλες κοινοτητες, δε θες να ξερεις, αν εδω σε κατηγορουν μια οτι εθελοτυφλεις μπροστα σε καποιους χωρις να αποδειχτει τιποτα. Σκεψου στους ξενους σερβερ το κανουν φανεροτατα και παλι δε τιμωρουνται, εκτος αν συμβαινει πολυ συχνα να ριχνουν ποινες στους ξενους και μετα απο δυο μερες και αφου ειχε γινει η δουλεια να ζητουν συγνωμη και να ακυρωνονται τα ανοιχτα μπαν

Ειπαμε να τρολλαρουμε λιγο τα παιδια, αλλα εσυ τους κοροιδευεις ολους μες τα μουτρα, εκει στο σιναφι σας πειτε τα, γελαστε μεταξυ σας. Αλλα παραεξω μη τα βγαζεις εκτιθεσαι!!!

Εχουμε ΠΑΡΑΝΟΗΣΕΙ ολοι μου φαινεται , η ζεστα θα φταιει!!!​
 

Frobler

Οπλίτης
@knightmaregr 9 χρόνια και ακόμα κύριε διαχειριστά δεν γνωρίζετε το ίδιο σας το παιχνίδι. Δεν ξέρετε τις αδυναμίες του και αυτές συνεχίζουν να δεσπόζουν. Τόσα χρόνια και ακόμα όταν σας τίθετε σύνθετο ερώτημα στο κέντρο υποστήριξης και παίρνετε την πρωτοβουλία να απαντήσετε ζητάτε την βοήθεια του Θεαγένη.

Πως να εμπιστευτεί η κοινότητα έναν παίκτη που δεν παίζει, απλά υπάρχει και μάλιστα διοικεί ενώ τον κυριεύει η αεργία και η αδιαφορία αφού λαμβάνει θέση σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις ανά τα χρόνια όπως τον βολεύει.

Η ακεραιότητα σας έχει υποστεί φθορά που δύσκολα μπορεί να ιαθεί. Ακόμα και αν είστε καθαροί στα διαδικαστικά όσο αφορά τους αποκλεισμούς, η στάση σας είναι αυτή που προκαλεί τον αρνητισμό των παικτών και κατά συνέπεια τα ατελείωτα παράπονα για κάθε κίνηση της ΟΔ ορθή ή μη ορθή. Η κοινότητα τα τελευταία χρόνια όπως και το παιχνίδι έχουν εξελιχθεί πολύ και σε σημαντικό βαθμό ενώ εσείς έχετε μείνει στάσιμος στο 2011 όταν ακόμα ενδιαφερόσασταν. Πλέον η συμμετοχή σας εδώ παρομοιάζεται περισσότερο σαν αγκαρία παρά σαν επιλογή ώστε να σπαταλήσετε τον χρόνο σας με σκόπο την ψυχαγωγία πρώτα την δικιά σας και μετά την δικιά μας.

Μάλλον άλλος/άλλοι πρέπει να αναθεωρήσουν τον τρόπο με τον οποίο διαχειρίζονται τις καταστάσεις και την ευρύτερη στάση που επιδεικνύουν στην ίδια τους την κοινότητα.
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Το τι προσφέρω στη κοινότητα αυτό το γνωρίζει η InnoGames και ο Community Manager, όσο αφορά την ακεραιότητα μου και όλα τα υπόλοιπα είναι η άποψή σας και εάν θεωρείτε ότι δε σας κάνω, στείλτε παράπονα στην ιδιοκτήτρια εταιρεία. Εφόσον, θεωρείτε ότι εθελοτυφλώ εγώ ή κάποιος άλλος, επικοινωνήστε με την ίδια. Και θα ήθελα να μην ακούσω πάλι την ίδια δικαιολογία, εμείς στείλαμε αλλά εκείνοι δεν ήθελαν και αφού δεν ήθελαν κτλ κτλ κτλ.
 

DeletedUser18261

Guest
Το τι προσφέρω στη κοινότητα αυτό το γνωρίζει η InnoGames και ο Community Manager, όσο αφορά την ακεραιότητα μου και όλα τα υπόλοιπα είναι η άποψή σας και εάν θεωρείτε ότι δε σας κάνω, στείλτε παράπονα στην ιδιοκτήτρια εταιρεία. Εφόσον, θεωρείτε ότι εθελοτυφλώ εγώ ή κάποιος άλλος, επικοινωνήστε με την ίδια. Και θα ήθελα να μην ακούσω πάλι την ίδια δικαιολογία, εμείς στείλαμε αλλά εκείνοι δεν ήθελαν και αφού δεν ήθελαν κτλ κτλ κτλ.

Ελλαδα 2020 θυμιζεις....

Δε θες να ακουσεις δικαιολογιες, αλλα γνωριζεις πολυ καλα σε τι χωρα ζεις και σε τι κοσμο επισης. Σε κοβω για παππου στο καφενειο της γειτονιας ή για κανα ταριφα ''εγω εχω δικιο εσυ δε ξερεις''

ακολουθει συζητηση υψηλου επιπεδου

knight: πεταει ο γαιδαρος; πεταει!!
de ba bamias: μα δε πεταει
knight: και που το ξερεις? τον εχεις ρωτησει? τραβα ρωτα τον
de ba bamias: μα δε μιλανε οι γαιδαροι
knight: ασε τις δικαιολογιες και τραβα ρωτα τον

Σεναριο παλιας ελληνικης ταινιας θα ελεγα, με πρωταγωνιστη λαμπρο κωστανταρα ή αλλιως knightmare
 

DeletedUser15007

Guest
018420cfc4

Οι περισσότεροι δεν ξέρετε καν να ξεχωρίζετε ενα διαχειριστή φόρουμ από έναν διαχειριστή κόσμου αλλά παρολ'αυτα έχετε και άποψη.
 

Frobler

Οπλίτης
Ο αναφερόμενος δεν είναι απλά διαχειριστής κόσμου, είναι team leader και έχει θέση παντού. Για αυτό άλλωστε επεμβαίνει στα θέματα του κεντρικού φόρουμ ενώ θα μπορούσε να το κάνει ο Θεαγένης (ο οποίος δεν ασχολείται καν πλέον απλά απαντάει στις ερωτήσεις στο κέντρο υποστήριξης και αυτό σαν αγκαρία επαναλαμβάνω) και ο worldmaster είναι προφανώς κατώτερος των περιστάσεων και ανεπαρκής στο ρόλο του (αποκλείνει από αυτόν λόγω της επιρροής που λαμβάνει εκ των συμπαικτών του).

Θεωρώ εξίσου σημαντικό @knightmaregr να μπορείτε να εκμαιεύετε την εμπιστοσύνη και της κοινότητας όχι μόνο των ανωτέρων σας γιατί άλλωστε αυτήν δεν εκπροσωπείτε ; Εκτός αν η ομάδα διαχείρισης πλέον έχει άλλο ρόλο από το να είναι ο συνδετικός κρίκος εταιρείας - κοινότητας ώστε να μπορεί ευκολότερα η εταιρεία να βελτιώνει την κατάσταση της κοινότητας.

Ίσως αν μπείτε να παίξετε σε κάποιο κόσμο ενεργά, να ενταχθείτε σε μια ομάδα και να δείτε την άποψη της για το παιχνίδι, και την ΟΔ να δείξετε ότι εκτός από "αφεντικό" εδώ βρίσκεστε επειδή όντως σας αρέσει αυτό το παιχνίδι και όχι αναγκαστικά. Και κατά συνέπεια να δείτε και μόνος σας τις αδυναμίες του παιχνιδιού. Αυτό πάει και προς τους κυρίους @Zarcos & @Zaitsev.
 
Κορυφή