κυριαρχία

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser17997
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser17997

Guest
Καλημέρα στην ομάδα διαχείρισης και τους συμπαίκτες στον κόσμο Γέλα.

Προσπαθώντας να καταλάβω με πια λογική λειτουργεί ο αλγόριθμος για τα νησιά κυριαρχίας, έχω βρεθεί σε αδιέξοδο και εγώ και αρκετοί συμπαίκτες μου. Τα νησιά που βγήκαν στον γέλα δεν έχουν καμία λογική. Πως γίνετε μια συμμαχία με 50+ ενεργούς παίκτες να παίρνει 11% , μια με λιγότερους από 40 να παίρνει 17% και μια με λιγότερους από 30(ενεργούς παίκτες) να παίρνει 36% ??

είναι αυτό αξιοκρατικό? είναι αποτέλεσμα κακής εκτίμησης? Ποίοι είναι οι παράγοντες που οδήγησαν το σύστημα σε αυτό το αποτέλεσμα?
 

DeletedUser18128

Guest
Όντως ο κόσμος διαχωριστηκε πολύ λάθος στην ουσία έχει τελειώσει να το θέσουμε αλλιώς αν οι προγραμματιστές δεν κάνουν κάτι ώστε να αλλάξει η κατάσταση! Απαράδεκτο! Μπορεί για την συμμαχία μου να είναι βολεμένη αρκετά καλά αλλά δεν έχει μοιραστεί ο κόσμος ισάξια σε ο λες τις συμμαχίες! Δίκαιο παιχνίδι θέλουμε και ας χάσουμε, δεν μας ενδιαφέρει η νικη αλλά η νίκη αλλά η δίκαιη ευχαρίστηση που θα μας προσφερει τι παιχνίδι!
 

DeletedUser18130

Guest
Συγνώμη κύριοι αλλά όταν εμείς παίζαμε στα κόκκινα μέσα στο κέντρο του κόσμου εσείς φτιάχνατε αποικίες όσο πιο πίσω μπορούσατε.
Έτσι πιστεύατε ότι θα κερδίσετε τον κόσμο?
Απο την αρχή του κόσμου παλεύουμε για να φτάσουμε στο σημείο που βρισκόμαστε.
Μας πούλησαν όλοι, τα παράτησαν πολλοί, αλλά η 9η Λεγεώνα άντεξε και θα κερδίσει τον κόσμο είτε το θέλετε είτε όχι.
Η συμβουλή μου: παρατήστε τα και εσείς γιατί απο την αρχή του κόσμου παίζεται φάρμα και 'οταν πλέον καταλάβατε ότι δεν υπάρχει κανένας που να σας χτυπάει ξεκινήσατε επιτέλους να βγάζετε επιθετικά.
Άντε λοιπόν χτυπήστε τώρα να δούμε τι μπορείτε να καταφέρετε.
Σας πονάει πολύ θα πω σε όλους όσους συνεχίζεται να παίζεται, κυρίως όμως σε όσους το παρατήσατε γιατί δεν μπορούσατε να είστε δεύτεροι και να βλέπετε πως κάποιοι είναι καλύτεροι από εσάς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser17997

Guest
Φίλε Λαζα, προσωπικά καμία αξίωση δεν είχα για να κατακτήσω αυτόν τον κόσμο. Είναι ο πρώτος κόσμος που παίζω με κυριαρχία και καλός η κακός ποτέ οι συμμαχίες που βρισκόμουνα δεν πλησίασαν καν την πρώτη θέση. Ο προβληματισμός μου παρολαυτά για το πως βγήκαν τα νησιά κυριαρχίας από το σύστημα παραμένει . Και φυσικά θα συμφωνήσω μαζί σου πως με φάρμα δεν κέρδισε ποτέ κανείς...αλλά πραγματικά επειδή δεν σταμάτησα να παίζω (όπως πολλοί άλλοι που λες κ εσύ) περίμενα μια πιο "δίκαιη" μοιρασιά από το σύστημα. Πάλεψα κ εγώ όπως και όλοι για να καθαρίσω τον πυρήνα μου και έχω κάθε δικαίωμα να νιώθω "αδικημένος" . Δεν αμφισβητώ το αποτέλεσμα αλλά την διαδικασία .
 

DeletedUser18128

Guest
Παίκτη μου εσένα δέχομαι που είσαι στην θέση που είσαι, και εσένα και κάποια παιδιά που τα παράτησαν ενώ θα έπρεπε να βρίσκονται ακόμα εκεί, αλλά όταν βλέπω μοιρασιά καλή την λέω, και εσύ δέχομαι να πάρεις τον κόσμο άλλοι τριτοδευτεροι δεν δέχομαι που προσαρτήθηκε μόνο και μόνο επειδή έτρωγαν πολύ ξύλο, πιστεύω κατάλαβες, εγώ σε σέβομαι εσενα και πολλα αλλα μελη σς αλλά δεν σέβομαι τις προσαρτήσει σας. Που όπως λες και συ έπαιζαν φάρμα.
 

DeletedUser18130

Guest
Οι προσθήκες παιχτών έγιναν για να τελειώσει η όλη διαδικασία της κυριαρχίας όσο πιο γρήγορα γίνεται.
Όσον αφορά το σύστημα για το πως θα βγούνε τα νησιά κυριαρχίας θα έπρεπε να το ξέρετε από την αρχή ότι ισχύει αυτό περίπου:
e524c51bbb80514c6a7441f5600451b9.png
 

DeletedUser18128

Guest
Και δηλαδή θα αφήσετε μερικές τραχανοπλαγιες που δεν ξέρουν καν το παιχνίδι και τους θέλετε μόνο για την διαδικασία να πάρουν τον κοσμο;; τέτοια βλέπω και μου γυριζουν τα μυαλά, προτιμώ να σου δώσω τις πόλεις μου να πάρεις εσύ και κάποιος αλλά παιδιά που το αξίζουν παραπάνω πάρα αυτές οι άθλιες προσθήκες που σε διαβεβαιώ σε μια βδομάδα τους έχετε πάρει ο λες τις πόλεις... άτομα που βαράνε χωρίς να κολλάνε καν επιθέσεις... άτομα που δεν υπάρχουν και είναι στο παιχνίδι μόνο για να τρώνε ξύλο... εσείς τους βοηθήσατε να πετύχουν την νίκη έτσι απλά. Μπράβο σας! Σας σεβομουνα και ξες πολύ καλα ότι εγώ σου έδωσα συγχαρητήρια που μαζεψες πρώτος από όλους 100 πόλεις στο παιχνίδι.. Πολύ κακώς που το είπα.
 

DeletedUser10885

Guest
Η αλλαγη που εγινε στον τροπο καθορισμου των νησιων κυριαρχιας αφηνει εκθετους τους διαχειριστες-υπευθυνους, γιατι σε καμια σοβαρη υποθεση, που παιζονται και χρηματα, δεν μαθαινεις τελευταια στιγμη και χωρις διαλογο τους ορους, οι οποιοι ειναι διαφορετικοι απο τους παλιοτερους.
Σε οποιαδηποτε περιπτωση να συνεβαινε αυτο στον πραγματικο κοσμο θα υπηρχε θεμα.
Το οτι ειναι ενα παιχνιδι δεν δινει δικαιωμα για τετοιες συμπεριφορες, δεδομενων οχι μονο των οικονομικων δεδομενων αλλα και την προσωπικη αφιερωση χρονου απο τον καθεναν μας.
----Ο οροι επρεπε να ειναι γνωστοι εξαρχης
 
Κορυφή