Συζητηση για 2 αλλαγες . χρυσος - μποτ επιθεσεων

Προτεινω σαν ιδεα να μπει καποιο οριο χρησιμοποιησης χρυσου και τιμωρειας του μποτ επιθεσεων .
Συγκεκριμενα , οριο πχ 10 , 20 , η 30 000 χρυσου ανα ημερα ωστε να μην μπορει ενα ατομο μεσα σε 3 ωρες να διαλυσει την δουλεια ημερων,μηνων - αυτος ο χρυσος να αφορα την κατασκευη κτιριων και στρατολογησης στρατου .
οχι ολυμπιακων η εκδηλωσεων κτλ
-----------------------
τιμωρεια μποτ ,
εαν ενας αμυνωμενος στειλει φωτογραφια απο εισερχωμενη επιθεση ενας η πιο πολλων παιχτων , υποπτη για μποτ , αυτη να εξεταζεται σοβαρα απ τους διαχειριστες
συγκεκριμενα ,
παιχτης 50 πολεων δεν μπορει να στειλει 30 επιθεσεις στις 12 13 45 ( ολες μαζι αφιξη ) εαν υπαρχει τετοια φωτο , να υπαρχει αμεση φαντασματοποιηση του επιτεθομενου και οχι τιμωρεια ειτε μετα απο 6 μηνες ειτε τιμωρεια ανοιχτου 3ημερου μπαν
------------
σχολιαστε , παρακαλω καλοπροεραιτα
 

DeletedUser17745

Guest
Προτεινω σαν ιδεα να μπει καποιο οριο χρησιμοποιησης χρυσου και τιμωρειας του μποτ επιθεσεων .
Συγκεκριμενα , οριο πχ 10 , 20 , η 30 000 χρυσου ανα ημερα ωστε να μην μπορει ενα ατομο μεσα σε 3 ωρες να διαλυσει την δουλεια ημερων,μηνων - αυτος ο χρυσος να αφορα την κατασκευη κτιριων και στρατολογησης στρατου .
οχι ολυμπιακων η εκδηλωσεων κτλ
-----------------------
τιμωρεια μποτ ,
εαν ενας αμυνωμενος στειλει φωτογραφια απο εισερχωμενη επιθεση ενας η πιο πολλων παιχτων , υποπτη για μποτ , αυτη να εξεταζεται σοβαρα απ τους διαχειριστες
συγκεκριμενα ,
παιχτης 50 πολεων δεν μπορει να στειλει 30 επιθεσεις στις 12 13 45 ( ολες μαζι αφιξη ) εαν υπαρχει τετοια φωτο , να υπαρχει αμεση φαντασματοποιηση του επιτεθομενου και οχι τιμωρεια ειτε μετα απο 6 μηνες ειτε τιμωρεια ανοιχτου 3ημερου μπαν
------------
σχολιαστε , παρακαλω καλοπροεραιτα

Επειδή λοιπόν εσύ δεν μπορείς να βάλεις 30 επιθέσεις σε 3 δεύτερα, όποιος το κάνει να τρώει μπαν.
Σου δόθηκαν απαντήσεις στο προηγούμενο θέμα αλλά προφανώς επειδή δεν σου χάιδευαν τα αυτιά ότι έχεις δίκιο, δεν σε κάλυψαν.
Ήσουν τόσο σπίρτο από μικρός;
 
  • Like
Αντιδράσεις: TiMazZ
Επειδή λοιπόν εσύ δεν μπορείς να βάλεις 30 επιθέσεις σε 3 δεύτερα, όποιος το κάνει να τρώει μπαν.
Σου δόθηκαν απαντήσεις στο προηγούμενο θέμα αλλά προφανώς επειδή δεν σου χάιδευαν τα αυτιά ότι έχεις δίκιο, δεν σε κάλυψαν.
Ήσουν τόσο σπίρτο από μικρός;
Διαβασε προσεχτικα αυτα που γραφω
(( παιχτης 50 πολεων δεν μπορει να στειλει 30 επιθεσεις στις 12 13 45 ( ολες μαζι αφιξη ) εαν υπαρχει τετοια φωτο ))
τωρα σχολιασε
 

DeletedUser17745

Guest
Διαβασε προσεχτικα αυτα που γραφω
(( παιχτης 50 πολεων δεν μπορει να στειλει 30 επιθεσεις στις 12 13 45 ( ολες μαζι αφιξη ) εαν υπαρχει τετοια φωτο ))
τωρα σχολιασε

Δεν ξέρω τι είναι πιο αστείο..Ότι προσπαθείς να με διορθώσεις ενώ έχω καταλάβει τι λες ή ότι δεν καταλαβαίνεις τι σου λέμε.

Θα το πω ξανά λοιπόν μήπως και συνεννοηθούμε αυτή την φορά. Επειδή ΕΣΥ δεν ξέρεις πως γίνεται ένα παίκτης με 50 πόλεις να βάλει τις 30 στις 12,13,14 (μαζί όπως λες και εσύ) αυτό δεν σημαίνει ότι έχει μποτ. Ζητάς λοιπόν να τρώει μπαν όποιος ξέρει να κολλάει επιθέσεις/άμυνες, επειδή ΕΣΥ δεν ξέρεις.

Υπάρχουν και άλλα παιχνίδια. Αν θεωρείς ότι είσαι αδάκτυλος και δεν μπορείς να μάθεις δυο πράγματα για το παιχνίδι, παίξε κάτι άλλο. Μην μας ζαλίσεις στο φόρουμ με 10 θέματα για κάτι που σου έχει απαντηθεί.
 
Δεν ξέρω τι είναι πιο αστείο..Ότι προσπαθείς να με διορθώσεις ενώ έχω καταλάβει τι λες ή ότι δεν καταλαβαίνεις τι σου λέμε.

Θα το πω ξανά λοιπόν μήπως και συνεννοηθούμε αυτή την φορά. Επειδή ΕΣΥ δεν ξέρεις πως γίνεται ένα παίκτης με 50 πόλεις να βάλει τις 30 στις 12,13,14 (μαζί όπως λες και εσύ) αυτό δεν σημαίνει ότι έχει μποτ. Ζητάς λοιπόν να τρώει μπαν όποιος ξέρει να κολλάει επιθέσεις/άμυνες, επειδή ΕΣΥ δεν ξέρεις.

Υπάρχουν και άλλα παιχνίδια. Αν θεωρείς ότι είσαι αδάκτυλος και δεν μπορείς να μάθεις δυο πράγματα για το παιχνίδι, παίξε κάτι άλλο. Μην μας ζαλίσεις στο φόρουμ με 10 θέματα για κάτι που σου έχει απαντηθεί.
Εγω εριξα μια ιδεα , η απαντηση σου δειχνει καποια πραγματα
1. δεν γνωριζεις γρεπολισ , αφου υποστηριζεις πως μπορει παιχτης με 30 πολεις να στειλει 30 επιθεσεις σε ενα δευτερο
2. αναφερεσαι πως σας ζαλισα , ποιους ζαλισα αφου εσυ μονο απαντας , οποτε
εισαι ειται διαχειριστης με ψευδωνυμο ειτε ενα παιδι που εχει φαει η τρωει πολυ καταπιεση ωστε να μπαινει να μειωνει αλλους , οπως και να χει θεωρω πως δεν σου αρεσουν οι δυο ιδεες μου . οποτε οκ
 

DeletedUser17748

Guest
Εγω εριξα μια ιδεα , η απαντηση σου δειχνει καποια πραγματα
1. δεν γνωριζεις γρεπολισ , αφου υποστηριζεις πως μπορει παιχτης με 30 πολεις να στειλει 30 επιθεσεις σε ενα δευτερο

Μία χαρά γκρεπολις ξέρει ο Θανουλης. Απλά καμία φορά δεν ακουει ειδοποίηση ο παλιορουφηχτρας. :D

Πέρα από την πλάκα εγώ σε καταλαβαίνω. Αν δεν κάτσει κάποιος να σου δείξει να κολλάς είναι πολύ λογικό να πεις ότι δε γίνεται χωρίς μποτ. Υπάρχει όμως τρόπος. Θέλει εξάσκηση και λιγη τύχη. Προφανώς δε θα κάτσουμε να αναλύσουμε το πως, αλλά άπαξ και μπεις σε σοβαρή συμμαχία σε πολιορκία, σίγουρα θα υπάρχει κάποιος να σου δείξει.
 
Μία χαρά γκρεπολις ξέρει ο Θανουλης. Απλά καμία φορά δεν ακουει ειδοποίηση ο παλιορουφηχτρας. :D

Πέρα από την πλάκα εγώ σε καταλαβαίνω. Αν δεν κάτσει κάποιος να σου δείξει να κολλάς είναι πολύ λογικό να πεις ότι δε γίνεται χωρίς μποτ. Υπάρχει όμως τρόπος. Θέλει εξάσκηση και λιγη τύχη. Προφανώς δε θα κάτσουμε να αναλύσουμε το πως, αλλά άπαξ και μπεις σε σοβαρή συμμαχία σε πολιορκία, σίγουρα θα υπάρχει κάποιος να σου δείξει.
1. χτιζεις φαρο , γρεμιζεις φαρο------ με χρυσο
2. χρησιμοποιεις αργο μεταφορικο,φαρο,ασυνοδευτη επιθεση
3. χρησιμοπιεις ηραω και χωρις ηρωα
4. δοκιμαζεις δυο φορες την ιδια επιθεση
5. σπας σε δυο μερη την φαροεπιθεση
6. εχεις η βγαζεις την χαρτογραφια -----με χρυσο
7. ξορκι γρηγορης κινησης και επαναλαμβανεις τις ανω κινησεις
----------
γνωριζω γρεπολισ
απλα δεν γινεται να στειλεις την ακολουθη σεια επιθεσεων χωρις μποτ
πρωτη επιθεση = 330 φαροι στις 17 00 00
δευτερη επιθεση = 330 φαροι στις 17 00 00
αλλες 10 επιθεσεις = 330 φαροι στις 17 00 00
13 επιθεση = καταπελτικη με 70 καταπελτες ( ασυνοδευτη ) στις 17 00 00
14 επιθεση = καταπελτικη με 70 καταπελτες ( ασυνοδευτη ) στις 17 00 00
15 επιθεση με 3 μυθικες ( σκετους ) στις 17 00 00
επομενες 15 επιθεσεις στρατοεπιθεσεις με 20-30 φαρους στις 17 00 00
αποικιακο στις 17 00 00 επι 2 ( τα αποικιακα ξεκινησαν 1-2 ωρες μακρια )
καμια επιθεση δεν ειχε μεταφορικο αργο- ολες οι επιθεσεις ειχαν ταχυτητα φαρου
----------------------
εγω εκατσα και αναλυσα μια κατασταση , προφανως ειτε δεν υπαρχουν πολλα ατομα να συμφωνουν με αυτα που εγραψα για
περιορισμο χρυσου
και τιμωρεια ολοφανερου προγραμματος επιθεσης
-------------------
*ακομα κι αυτες τις επιθεσεις ειναι ευκολο να τις μπλοκαρω , απλα με χαλαει οταν ο αντιπαλλος παταει ενα κουμπι ενω εγω σπαταλαω για σφηνες 2 ωρες και αλλες 2 ωρες για προετοιμασια αμυνας
--------------------
ποσειδων . τελος .
 
εχετε δικιο και οι δυο , μολις αντιληφτηκα το προφανες ,,
μποτακι εταιριας = 50 ευρω ανα μηνα , ενας κοσμος διρκει περιπου 15 μηνες = 750 ευρω
10 paysafe των 10 ευρω σε 10 παιχτες ωστε να μου στελνουν διαρκως υλες για 1 μηνα = 100 ευρω επι 15 μηνες = 1 500 ευρω
οποτε με 2250 ευρω αγοραζω βραβειο νικητη κοσμου
εαν βγαζω 10 000 το μηνα ειναι λιγα , θα το παρω
εαν βγαζω 800 το μηνα , θα πεινασουν παιδια-γονεις-σκυλος-γατες αδεσποτες και το καναρινι αλλα εγω θα το παρω το βραβειο
εαν ειμαι αεργος-φοιτητης-ανεργος , θα μαδησω την γιαγια και θα το παρω το βραβειο
εαν ειμαι μαθητης ,, θα παρω το βραβειο των 100 πρωτων στα δεξια-χαμηλα-κατω κατω ενος ωκεανου
αποσυρω την ιδεα , καλη συνεχεια
 

DeletedUser17748

Guest
1. χτιζεις φαρο , γρεμιζεις φαρο------ με χρυσο
2. χρησιμοποιεις αργο μεταφορικο,φαρο,ασυνοδευτη επιθεση
3. χρησιμοπιεις ηραω και χωρις ηρωα
4. δοκιμαζεις δυο φορες την ιδια επιθεση
5. σπας σε δυο μερη την φαροεπιθεση
6. εχεις η βγαζεις την χαρτογραφια -----με χρυσο
7. ξορκι γρηγορης κινησης και επαναλαμβανεις τις ανω κινησεις

Δοκιμάζεις 6-7 φορές την ίδια επίθεση με συντονιστή. Ας υποθέσουμε πως θες να κολλήσεις αμυντική. Εχεις προσπάθεια με φάρο, αργό, πυροπολικο και τα μεταφορικά σκετα(ας αφήσουμε έξω ήρωες, μποτα και κόψιμο χαρτογραφίας).

4x6=24 η 4χ7=28. Έχεις 24-28 προσπάθειες να κολλήσεις την επίθεση εκεί που θέλεις. Οι πιθανότητες μειώνονται πολύ δε νομίζεις?

Τέλος πάντων. Είσαι λίγο κολλημένος και δεν ακους. Καλή συνέχεια.
 

DeletedUser17745

Guest
Οϊμέ, απέσυρε την ιδέα!
Τι θα κάνουμε τώρα;
 

DeletedUser18122

Guest
Αν η ιδέα ειναι στο να εχεις γρήγορο χερι δεν αμφιβάλω για το επίπεδο γνώσης των αντικρουοντων
 

DeletedUser18122

Guest
Πρεπει να μπορουμε να χαιρομαστε το παιχνιδι οπως παλια π.Χ οπως το λεω.
Γνωμη μου ,χρειαζεται χρυση τομη ,για να διατηρει η εταιρια την δυνατοτητα να κερδιζει και μεις να παιζουμε συμφωνα με τις ικανοτητες μας .
Αν νομιζετε οτι δεν υφισταται αναγκη αλλαγης στο τελος θα γινει παιχνιδι χαμηλων δεξιοτητων και θα φθινει.
θα ελεγα ειναι καλο να ψαχνουμε απο την μερια μας ριζοσπαστικες ιδεες που να καλυπτουν τις αναγκες ολων και τονιζω ολους -εταιρεια ,φιλους του χρυσου και φιλους χωρις χρυσο -αλλα να μην θιγεται κανενος η αξια σαν παικτη και η ανταμοιβη ναναι αναλογη ..

Μια ιδεα θαταν η δημιουργια μιας τραπεζας καταθεσης χρυσου για καθε συμμαχια που θα διαχειριζεται ο ιδρυτης και θα ειναι ανοικτη σε γνωση των παικτων .
Εκει να κατατιθενται και οι χρυσοι που θα αγοραζονται απο παικτες και δεν θα τα προσφερει η εταιρεια ..Η εταιρεια παιρνει το ζωντανο χρημα και τον δινει στις συμμαχιες σε μορφη εικονικη .
Αν περισσευει και δεν διακινειται μεσα στην συμμαχια να υπαρχει μεγαλη κεντρικη που θα εισρεει σ αυτην .Αν δεν εχει η τραπεζα της συμμαχιας ,να το δανειζεται απο την κεντρικη.
Εκει σαν το χρηματιστηριο..εχεις χρυσο παιρνεις οτι χρειαζεσαι ,αλλα παραγομενο προιον απο τους παικτες ..οχι ανεξελεγκτες μον κλπ.
και μια εφαρμογη σε δοκιμαστικο κοσμο δεν θαταν ασχημο ..φυσικα με βελτιωσεις που δεν σκεπτομαι τωρα ..ναι θα μου αρεσε να δω το παιχνιδι σ αυτην την μορφη ..

ανμου πειτε οτι θα υπαρχει απο τον ιδρυτη μεροληψια οκ ..θα μαστε πιο προσεκτικοι στο να δινουμε εξουσια στον οποιοδηποτε ..και επιπλεον μια φασαριουλα ξυπναει ..παντως η κατασταση ετσι οπως ειναι κατα παραδοχη μεγαλου αριθμου παικτων ειναι βαρετη και μονο η συνηθεια κραταει που αν βρει καποιο νεο εξυπνο παιχνιδι θα παρει ολη την πελατεια ..αυτα για τους ανω
και παντα με καλη προθεση και με την προσωπικη αποψη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser18122

Guest
διευκρινιζω το προιον να προσφερεται απο παικτες ..οχι με ταχυδακτυλουργικο τροπο ..η παραγωγη ναναι εντος παιχνιδιου .
 
Κορυφή