Κόσμοι Ηρώων - Χαρακτηριστικά

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε για τα νέα χαρακτηριστικά των Κόσμων των Ηρώων.
 

8EAGENHS

Forum Leader
Ας κάνω την αρχή. Βρίσκω τις αλλαγές ενδιαφέρουσες και νομίζω ότι θα δώσουν μια ξεχωριστή ένταση στο παιχνίδι.
Αλλά.. υπάρχει το μεγάλο ΑΛΛΑ. Αυτός ο κόσμος θα απευθύνεται, κατά πως λέει η ανακοίνωση, σε έμπειρους παίκτες. Εγώ όμως προσωπικά βλέπω ότι οι προϋποθέσεις εισόδου παικτών κατά μόνας σ' αυτόν τον κόσμο είναι τουλάχιστον γελοίες.
Η εταιρεία καλυμμένη πίσω από το πάθος του κέρδους δεν θα ήθελε να μείνει ούτε ένας παίκτης που παίζει γύρω στη μισή ώρα τη μέρα τουλάχιστο, έξω απ' το παιχνίδι. Το αποτέλεσμα είναι βέβαια να υποβαθμίζονται οι όντως καλοί και έμπειροι παίκτες.
Για μένα ήταν ένα όνειρο να μπορέσω να είμαι απ' τους λίγους που θα μπουν σ' αυτόν τον κόσμο και πάλεψα πολύ γι' αυτό. Τώρα απλά ξενέρωσα.
 

DeletedUser1540

Guest
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Οι νέες δυνάμεις της Άρτεμης μπορούν να δώσουν νέες διαστάσεις στο παιχνίδι.

Εύχομαι οι κόσμοι Ηρώων να έχουν μεγάλη ταχύτητα. Τουλάχιστον να ξεχωρίσουν έτσι οι δυνατοί παίκτες. Και μακάρι να μην έχουνε ζουζούνια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
μπραβο ρε θεαγενη!
να και μια αληθεια!
συμφωνω σε ολα οσα ειπες και χωρις αυτο να το θεωρησεις σπαμ!
 

DeletedUser

Guest
σας παρακαλώ τι είναι αυτά που λέτε? είναι γελοίες οι απαιτήσεις? πλακά κάνετε? :/

ακόμα και οι πιο άσχετοι παίχτες.... φυσικά και μπορούν να μπουν ^^

(το μόνο που καταφέρνει να βγάζει η νέα έκδοση είναι τα άτομα που θα μπουν για 2 βδομάδες και μετά θα το παρατήσουν το άθλημα... οι άλλοι έχουν δωρεάν εισιτήριο :p )


και το καλύτερο?
με το που περάσεις σου ανοίγετε ένας νέος κόσμος και πρέπει να ξαναρχίσεις ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....
 

DeletedUser

Guest
Μαζί σας παληκάρια ... για μένα οι απαιτήσεις πρέπει να είναι οι εξής
κόσμοι ταχύτητα 1:
200000 Πόντοι
150000 Πόντοι μάχης
20 Πόλεις τουλάχιστον
εκ των οποίων οι 15 κατακτημένες... ας μη δώσουμε πόντους για την ίδρυση .
300 θεικές
4000 μονάδες να έχουν πεθάνει στο πεδίο της μάχης υποστηρίζοντας τους συμμάχους .

Για τους υπόλοιπους κόσμους η αναλογία θα είναι επί 1.5
δηλαδή :
κόσμοι ταχύτητα 2:
300000 Πόντοι
225000 Πόντοι μάχης
30 Πόλεις τουλάχιστον
εκ των οποίων οι 23 κατακτημένες... ας μη δώσουμε πόντους για την ίδρυση .
450 θεικές
6000 μονάδες να έχουν πεθάνει στο πεδίο της μάχης υποστηρίζοντας τους συμμάχους .

κόσμοι ταχύτητα 3:
400000 Πόντοι
300000 Πόντοι μάχης
40 Πόλεις τουλάχιστον
εκ των οποίων οι 32 κατακτημένες... ας μη δώσουμε πόντους για την ίδρυση .
600 θεικές
8000 μονάδες να έχουν πεθάνει στο πεδίο της μάχης υποστηρίζοντας τους συμμάχους .

κόσμοι ταχύτητα 4:
500000 Πόντοι
380000 Πόντοι μάχης
50 Πόλεις τουλάχιστον
εκ των οποίων οι 41 κατακτημένες... ας μη δώσουμε πόντους για την ίδρυση .
750 θεικές
10000 μονάδες να έχουν πεθάνει στο πεδίο της μάχης υποστηρίζοντας τους συμμάχους .




ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΗΡΩΩΝ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΗΡΩΕΣ !! this is grepolis
 

DeletedUser6835

Guest
Ας κάνω την αρχή. Βρίσκω τις αλλαγές ενδιαφέρουσες και νομίζω ότι θα δώσουν μια ξεχωριστή ένταση στο παιχνίδι.
Αλλά.. υπάρχει το μεγάλο ΑΛΛΑ. Αυτός ο κόσμος θα απευθύνεται, κατά πως λέει η ανακοίνωση, σε έμπειρους παίκτες. Εγώ όμως προσωπικά βλέπω ότι οι προϋποθέσεις εισόδου παικτών κατά μόνας σ' αυτόν τον κόσμο είναι τουλάχιστον γελοίες.
Η εταιρεία καλυμμένη πίσω από το πάθος του κέρδους δεν θα ήθελε να μείνει ούτε ένας παίκτης που παίζει γύρω στη μισή ώρα τη μέρα τουλάχιστο, έξω απ' το παιχνίδι. Το αποτέλεσμα είναι βέβαια να υποβαθμίζονται οι όντως καλοί και έμπειροι παίκτες.
Για μένα ήταν ένα όνειρο να μπορέσω να είμαι απ' τους λίγους που θα μπουν σ' αυτόν τον κόσμο και πάλεψα πολύ γι' αυτό. Τώρα απλά ξενέρωσα.
ΕΓΩ ΕΤΥΧΕ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΟΛΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΡΥΣΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΙΔΡΥΣΗ Η ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΕΒΑΣΤΕ ΤΕΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΙΔΡΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ
 

DeletedUser

Guest
κρανιάκι, καλή αυτή η ιδέα σου, αλλά όπως το λες ο κάθε κόσμος θα έχει μέσα τους 300 - 350 καλύτερους παίχτες... (μονό από θέμα πόλεων,στο θέμα κατακτήσεων μερικοί από αυτούς είναι με ιδρύσεις....)

αν κάθε κόσμος έχει διαφορετικό κόσμο ηρώων τότε αν μπουν μέσα μονό 300 - 350 άτομα και είναι όλοι ένας και ένας είναι πολύ δύσκολος ο κόσμος ακόμα και για την ελίτ του grepolis γιατί δεν θα υπάρχουν πολλοί στόχοι και θα καταλήξει το παιχνίδι 10 ιδρύσεις και 1 κατάκτηση...


αλλά αν είναι όλοι οι παίχτες (τώρα 5 κόσμοι * 350 = 1750 άτομα) , ανεξαρτήτου κόσμου που ήρθαν να μπουν σε έναν κόσμο ηρώων θα είχε αρκετό ενδιαφέρων ;)
άντε να χωρίζετε σε 2 κόσμους ηρώων ένας με κατάκτηση και ένας με εξέγερση (γιατί κάποιοι δεν ξέρουν και τα 2 συστήματα, άρα τότε θα είναι 1750/2=875 )

(Υ.Γ. βάζω μονό τους πρώτους 5 κόσμους γιατί σε αυτούς έχουν ήδη ξεκλειδωθεί τα θαύματα.... στους άλλους θέλει πολύ καιρό ακόμα και μέχρι τότε πολλοί μπορεί να το έχουν παρατήσει...)
 

DeletedUser

Guest
επιτρεψτε μου να κανω μια ερωτηση.δηλαδη ο αλλος που εχει 100 πολεις σε εναν κοσμο.στον κοσμο των ηρωων θα ξεκινησει με 3???
 

DeletedUser4259

Guest
[mel]Μιλώντας σαν παίκτρια θα μπω στον κόσμο των "Ηρώων" (!) μόνο και μόνο για να δω περί τίνος πρόκειται..
Όχι τίποτα άλλο,αλλά αν μπουν κι άλλοι "έμπειροι παίκτες" εγώ με ποιόν θα ξενυχτώ και θα κατακτώ? Θα είναι όλα τα αστέρια.

Νομίζω οτι η άποψη του Θεαγένη με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη.
Είναι κάπως ,περίεργα, θλιβερό το γεγονός οτι ένας παίκτης με 15 πόλεις ,που παίζει δε παίζει ,να έχει την ίδια τύχη με έναν που ξενύχτησε για να έχει 200 πόλεις.Βέβαια είναι το δικαίωμα του καθενός ο τρόπος με τον οποίο θα παίξει.
Δε με ενθουσιάζουν οι προϋποθέσεις και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν αλλάζουν διότι είναι απόφαση της εταιρείας.

Αλλά είπαμε... Das ist Grepolis.[/mel]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Διάβασα στο εγγλέζικο φόρουμ ότι ο κόσμος των ηρώων του κάθε κόσμου δεν θα είναι αποκλειστικός αλλά όλοι οι παίχτες που στους κόσμους τους έχουν ολοκληρωθεί τα θαύματα και έχουν λάβει το βραβειάκι με τις γελοίες προυποθέσεις θα μπορούν να μπουν ..
Δηλαδή πχ. ο κόσμος Α ολοκληρώνει πρώτος τα θαύματα . Τότε ανοίγει ένας κόσμος ηρώων Α που θα είναι για τον άλφα αρχικά , αλλά όσο τελειώνουν οι κόσμοι θα δέχεται και άλλους παίχτες.
Όταν ο κόσμος Β ολοκληρωθεί τότε θα ανοίξει ένας κόσμος ηρώων Β που θα είναι για τους παίχτες με τις προυποθέσεις από τον Β αλλά και από τον Α ( Εφόσον η ολοκλήρωση του Α προηγείται αυτής του Β )
 

DeletedUser

Guest
δεν ξερω για τι κοσμο των ηρωων λετε....
τα κριτηρια παντως ειναι για εναν ακομα κοσμο 'τον noobadon'...
που παλι με φαρμες θα παιζω...!!! θα ξεκινησω tetris!!!
 

DeletedUser4655

Guest
Ειναι δυσκολο για καποιον που εχει για παραδειγμα οπως εγω 30 πολεις να μπει στον κοσμο των ηρωων και να ξεκινησει με μονο 3!!!
Ειναι πολυ κουραστικο και πολυ χρονοβορο να φτασεις παλι στο επιπεδο πολεων που ησουν!!
και ας μην ξεχναμε οτι στον νεο κοσμο θα ειναι η αφροκρεμα του grepolis!!
Aντε να παρεις πολυ εμπειρου παιχτη χωρις να φτυσεις αιμα....
αυτα απο εμενα!!!
 

DeletedUser

Guest
Απλά τραγικές (ή τραγελαφικές) οι προϋποθέσεις.
Στην ουσία πρόκειται περί grepolis V2.κάτι και κουτσοί στραβοί όλοι στον Άγιο Παντελεήμονα.
Καλά να περάσετε στον κόσμο των (δήθεν) ηρώων.
 

DeletedUser8198

Guest
ΑΣΧΕΤΟ ΕΦΟΣΟΝ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ) ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ Π.Χ ΣΤΟΝ Δ Κ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ?
Α Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΦΟΣΟΝ ΤΑ ΚΡΗΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

Προκλήσεις Αριθμός
1 Ίδρυσε πόλη 1
2 κατάκτησε πόλη 1
3 Εξαπόλυσε ξόρκι 100
4 Πόντοι κατάταξης 20.000
5 Πόντοι μάχης 7.500

ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ “ Καταξιωμένος Ήρωας ” ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6835

Guest
Μαζί σας παληκάρια ... για μένα οι απαιτήσεις πρέπει να είναι οι εξής
κόσμοι ταχύτητα 1:
200000 Πόντοι
150000 Πόντοι μάχης
20 Πόλεις τουλάχιστον
εκ των οποίων οι 15 κατακτημένες... ας μη δώσουμε πόντους για την ίδρυση .
300 θεικές
4000 μονάδες να έχουν πεθάνει στο πεδίο της μάχης υποστηρίζοντας τους συμμάχους .

Για τους υπόλοιπους κόσμους η αναλογία θα είναι επί 1.5
δηλαδή :
κόσμοι ταχύτητα 2:
300000 Πόντοι
225000 Πόντοι μάχης
30 Πόλεις τουλάχιστον
εκ των οποίων οι 23 κατακτημένες... ας μη δώσουμε πόντους για την ίδρυση .
450 θεικές
6000 μονάδες να έχουν πεθάνει στο πεδίο της μάχης υποστηρίζοντας τους συμμάχους .

κόσμοι ταχύτητα 3:
400000 Πόντοι
300000 Πόντοι μάχης
40 Πόλεις τουλάχιστον
εκ των οποίων οι 32 κατακτημένες... ας μη δώσουμε πόντους για την ίδρυση .
600 θεικές
8000 μονάδες να έχουν πεθάνει στο πεδίο της μάχης υποστηρίζοντας τους συμμάχους .

κόσμοι ταχύτητα 4:
500000 Πόντοι
380000 Πόντοι μάχης
50 Πόλεις τουλάχιστον
εκ των οποίων οι 41 κατακτημένες... ας μη δώσουμε πόντους για την ίδρυση .
750 θεικές
10000 μονάδες να έχουν πεθάνει στο πεδίο της μάχης υποστηρίζοντας τους συμμάχους .




ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΗΡΩΩΝ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΗΡΩΕΣ !! this is grepolis

ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΠΙΟΙ ΕΙΝΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΑΚΙ
 

DeletedUser

Guest
Ρε παιδια να ρωτησω κατι αν μια συμμαχια βρισκεται στη θεση πρωτη σε εναν κοσμο ολα τα μελοι της συμμαχιας αυτης θα μπορουν να μπουν στον κοσμο των ηρωων;
 

DeletedUser6778

Guest
Με Τα Premium Των Τελευταιων 2 Κοσμων Δεν Πιστευω Να Μεινει Και Πολυς Κοσμος Να Κανει Τους Ηρωες.

Παμε Στα Κριτηρια Τωρα Παιζω Στον Ζητα Κοσμο Και Εχω 43 Πολεις Και Με Οσους Τα Εχω Βαλει Μονο Ενας Δεν Πληρει Τα Κριτηρια αυτα (ΚΡΙΜΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ Ε?). Επισης Δεν Θα Με Πειραζε Να Ξαναξεκινησω Απο την Αρχη Εφοσων Αυτος Ο Κοσμος Πληρει Αρκετα Πραγματα Απο Αυτα Που Ζηταω Εγω Απο Το Παιχνιδι.

Καπου Ακουσα Για Το Βραβειο Που Λετε Και Εχω Να Κανω Μια Υποθεση Λογικα Παντα Εφοσων Ο Κοσμος Ανοιγει Στης 15 Δεκεμβριου Καπου Εκει Θα Ερθει Και Το Βραβειο. Αλλα Καλα Ειναι Να Περιμενουμε Και Μια Απαντηση Απο Εναν Ειδικο Πανω Σε Αυτο Το Θεμα.

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΚΟΣΜΟΙ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝΕ ΘΑΥΜΑΤΑ. ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΧΤΙΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ
 

DeletedUser

Guest
ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΠΙΟΙ ΕΙΝΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΑΚΙ
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΩΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΟΥΝ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ

ΦΙΛΕ RESPAWN ΟΙ ΚΟΣΜΟΙ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑΥΜΑΤΑ
 

DeletedUser6835

Guest
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΩΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΟΥΝ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ

ΦΙΛΕ RESPAWN ΟΙ ΚΟΣΜΟΙ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑΥΜΑΤΑ
ΑΛΛΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ
ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ
 
Κορυφή