Συζήτηση: Έκδοση 2.0 - Η επόμενη μέρα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3491
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser3491

Guest
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε για τον νέο διαγωνισμό του φόρουμ/παιχνιδιού. Ακολουθεί το ποστ με το διαγωνισμό:



Γράψτε μια πολεμική ιστορία για το Grepolis και κερδίστε.

Προϋποθέσεις για την ιστορία:

  • Να περιέχει μερικά από τα χαρακτηριστικά της νέα έκδοσης
  • Να είναι γραμμένη στα Ελληνικά
  • Να είναι έως 800 λέξεις


Προσοχή
  • Ο κάθε παίχτης μπορεί να λάβει μέρος μια φορά μόνο
  • Ιστορίες που δεν καλύπτουν τις προϋποθέσεις θα βγαίνουν εκτός διαγωνισμού
  • Η ομάδα διαχείρισης μπορεί να λάβει μέρος στον διαγωνισμό χωρίς να λάβει όμως το χρηματικό έπαθλο σε περίπτωση νίκης


Στείλετε τις ιστορίες σας στο grepolis.gr@gmail.com με τίτλο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ GREPOLIS - (το όνομα σας)

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ: 17/11/2011 έως 26/11/2011
ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ: 27/11/2011 έως 30/11/2011

Τα δώρα των νικητών:

1ος - 500 χρυσά νομίσματα
2ος - 300 χρυσά νομίσματα
3ος - 200 χρυσά νομίσματα


Καλή τύχη σε όλους
 

DeletedUser7570

Guest
Τι στοιχεία είναι καλά για να βάλω;Από το grepolis2
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Καλημερα,

οταν λετε για ιστορια τι εννοειτε;

-θελετε μια ιστορια, τυπου παραμυθι που να διαφημιζει το Grepolis

η

-ιστορια ενος παιχτη πχ σε εναν κοσμο, οι συμμαχιες, και η εξελιξη αυτου του κοσμου..;
 

DeletedUser

Guest
Εμένα μου έκανε εντύπωση το μέγεθος του βραβείου. Καταξοδευτήκανε. Σε εποχές κρίσης πρέπει να προσέχουν που τα σπαταλάνε.
 

DeletedUser

Guest
παντα γαλαντομοι ομως!
αντε βρε γραφτε την ιστορια σας για 3,5 ε
 

8EAGENHS

Forum Leader
Αν το κίνητρο για να έχετε συμμετοχή στην κοινότητα και με κάποια άλλη ιδιότητα, είναι μόνον το οικονομικό, το χάσατε το κορμί, πατριώτες. Προσωπικά έστειλα κιόλας κι ας ξέρω εκ των προτέρων ότι δεν θα αμειφθώ υλικά για την όποια διάκριση. Η αμοιβή μου θα είναι ότι θα έχω προσφέρει 2 τόνους ξεγνοιασιάς σε όσους μπουν στον κόπο να διαβάσουν την ιστορία μου.
 

DeletedUser

Guest
Ας το κάναν τότε χωρίς βραβείο. Τι νόημα έχουν τα 500. Απλά επιβεβαιώνουν τη φήμη τους για αυτούς που τους έχουν ζήσει.
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Ας το κάναν τότε χωρίς βραβείο. Τι νόημα έχουν τα 500. Απλά επιβεβαιώνουν τη φήμη τους για αυτούς που τους έχουν ζήσει.

[PHo]Αν πιστεύετε ότι δεν σας ικανοποιούν, μπορείτε να μείνετε αμέτοχος.
Αν είχατε και εσείς εταιρία, πιστεύω δεν θα δίνατε δωρεάν τα προϊόντα σας.
Θα γίνουν αρκετοί διαγωνισμοί και θα δοθούν πολλά χρυσά ακόμα, για να έχουν την ευκαιρία και άλλοι παίχτες να κερδίσουν.
[/PHo]
 

DeletedUser7570

Guest
Τι άλλα θέματα μπορώ να βάλω εκτώς από μάχες;
 

8EAGENHS

Forum Leader
Τι άλλα θέματα μπορώ να βάλω εκτώς από μάχες;

[8EA]Πολεμική ιστορία, δεν είναι απαραίτητα η περιγραφή μιας μάχης. Μπορεί να είναι ένα θεωρητικό σχέδιο πολέμου, μια επιβουλή, σχέδιο ανάπτυξης στρατού κλπ κλπ. Μα και τελικά, ό,τι και να γράψεις για το Grepolis μιας και θεωρητικά είναι πολεμικό παιχνίδι, θα έχει μέσα στοιχεία πολεμικής ιστορίας.[/8EA]
 

DeletedUser

Guest
φυσικα καμμια εταιρεια δεν δινει δωρεαν τα προιοντα της
αλλα ουτε και μεις που πληρωνουμε γι αυτα τα προιοντα απολαμβανουμε στοιχειωδεις ευκολιες
οπως ας πουμε να εχουμε εγκυρη και εγκαιρη ενημερωση για τις αναβαθμισεις της και κατανοητες επεξηγησεις.
και κυριως ανετη προσβασιμοτητα χωρις να κανουμε τα νευρα μας τιραντες .
με τοσα χρηματα που πολλοι απο μας προσφερουμε γι αυτο το προιον και κυριως για την υπομονη μας θα επρεπε και η ΙΝΝΟ σαν ανταποδωση να ειχε καλυτερα βραβεια σε εναν διαγωνισμο που οπωσδηποτε δεν κανει για κοινωφελη σκοπο

εκτος κι αν η ιδεα ειναι των διαχειριστων οποτε θα την εβλεπα σαν μια καλη προσπαθεια και βεβαια σ αυτη την περιπτωση θα την στηριζαμε νομιζω πολλα ατομα γιατι αλλο ΙΝΝΟ κι αλλο διαχειριστες
 

DeletedUser

Guest
δουλευομαστε τωρα η μηπως ψαχνεται για προβατα??προσπαθουν να μας αποσυντονησουν κ να μας καλμαρουν δινωντας ψευτοδιαγωνισμους για να μην ασχολιομαστε με τα θαυματα κ την εκδοση 2.
 

DeletedUser3233

Guest
μια φορα και ενα καιρο ηταν ενας κοσμος... Τον λεγανε Δελτα! Σ αυτον τον κοσμο μπαινανε λοιπον πριν εναμιση και χρονο οσοι φευγανε απο αλλους κοσμους ειτε γιατι οι προηγουμενοι τους φαινοτανε αργοι, ειτε γιατι καποια κακα παιδια τους πυξιδιαζανε!

μεσα σ αυτον τον κοσμο υπηρχαν συμμαχιες, φιλιες, εχθρες και γενικα οτι μπορει να υπαρει σ ενα εικονικο πολεμικο κοσμο! Καποιοι φερανε μαζι τους την Λαμογια, Αλλοι την Πονηρια, αλλοι την Φιλια, αλλοι την Εκτιμηση, αλλοι την Παλικαρια, αλλοι την Υπομονη, γενικα οτι ηταν προχειρο στον καθενα.. Μ αυτα λοιπον τα οπλα αρχισανε να πολεμανε!

Γινανε επικες μαχες, γινανε και εικονικες, γιναν και παρεξηγησεις, γιναν και τραμπες, και εκτελεσεις, και πυξιδιασματα, ο καθε ενας αναλογα με τα οπλα που κουβαλουσε πορευοτανε.. Ξενυχτια, μερονυχτα, ξεκατινιασματα στα φορουμ, ολα τα ειχε ο μπαξες! Και οπως γινεται στα παραμυθια παντα οι καλοι ηταν οι ιπποτες (τα κοροιδα δλδ) και οπως γινετε στη ζωη παντα οι ακαθαρσιες επεπλεαν!

Ομως τπτ απο ολα αυτα δεν πτοουσε κανεναν και ολα ηταν ομορφα και ολοι προχωρουσανε στον κοσμο αλλοι με την Λαμογια, αλλοι με την Πονηρια, αλλοι με την Φιλια, αλλοι με την Εκτιμηση, αλλοι με την Παλικαρια, αλλοι με την Υπομονη, γενικα με οτι ηταν προχειρο στον καθενα..

Ωσπου ενα πρωι...εκει στην αψαδα της μαχης οπως καθε μερα, οπου αλλοι ειχαν ριχτει στην φωτια, αλλοι στους χαρτες, αλλοι στους ανενεργους και στα φαντασματα... ξαφνικα σταματησαν ολοι.. εχθροι και φιλοι.. κοιταξαν αργα προς τα πανω... Ναι αυτο που ακουγαν ηταν αληθεια τελικα! Το μονο που φοβοταν ολοι.. Ο ουρανος επεσε στα κεφαλια τους! Ουτε ασπιδες τους γλυτωσαν, ουτε τα κονε με διαχειριστες, ουτε το πρεμιουμ που 1μιση χρονο τωρα εχωναν!

Η εκδοση 2 ηρθε! Καλη διασκεδαση!


ΥΓ. Δεν ηξερα που να το γραψω και το εγραψα εδω..Αν θελετε να με μπαναρετε ριξτε μου και ενα μπαν απο μενα αλανια ;)
 

DeletedUser

Guest
χαχα badwolf μηπως ειμαστε γαλατες ωρε?
μηπως η θεα της μουσταρδας η αμορα μας τιμωρει?
 

DeletedUser

Guest
ΕΔΩ ΚΙ ΕΓΩ.Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΚΙ ΑΥΤΟ....ΓΕΜΑΤΟ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ ΕΝΝΟΩ,ΤΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑΤΕ ΠΟΝΗΡΑ ΜΥΑΛΑ?ΤΙ?
 

DeletedUser

Guest
sostos

xazo pragma

[8EA]Προειδοποίηση: Η γραφή με greeklish και το spam δεν επιτρέπονται στο κεντρικό φόρουμ. Μελέτησε, κατανόησε και τήρησε όλους τους κανόνες του φόρουμ, κάνει καλό.
8EAGENHS[/8EA]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Να σημειώσω ότι για να λάβει μέρος στο διαγωνισμό μια ιστορία, πρέπει να αποσταλεί με e-mail στην προκαθορισμένη διεύθυνση.
Την καλύτερη ιστορία θα την διαλέξουν οι χρήστες δια φανερής ψηφοφορίας στο κεντρικό φόρουμ.
Μετά από αυτήν την γνωστοποίηση, πάσα αιχμή κατά του αδιάβλητου του διαγωνισμού θα προειδοποιείται.[/8EA]
 

DeletedUser

Guest
να πω να πω κι εγω

Ο ξυλοκοπος ακονιζε το τσεκουρι του. Ο οπλιτης παρατησε τη στολη του και το οπλο του επιασε την αξινα. Ο ιππεας παρατησε το θεορατο σπαθι του και εζεψε το αλογο του με ενα καρο για να μεταφερει υλικα. Οι εργασιες στο παζαρι συνεχιζονταν πυρετωδως ωστε να ανεβει στο ανωτατο επιπεδο. Ολα μαρτυρουσαν τι επροκειτο να συμβει: η εποχη των θαυματων ηταν ετοιμη να ξεκινησει στον κοσμο γαμμα.
_________________________________________________
Αυτο για εισαγωγη πως σας φαινεται; Σκεφτομαι να γραψω μια φοβερη ιστορια, μετα θα περιγραφω το σκληρο ανταγωνισμο οταν ξεκινησαν τα θαυματα ποιος θα στειλει τις πιο πολλες υλες και μετα που καπου στη μεση μια πανουκλα βαρεμαρας επληξε ολον τον κοσμο γαμμα και ολες οι πολεις γιναν φαντασματα. Και εκει τελειωνει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή