Ιδέες για το φόρουμ συμμαχίας

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16272
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16272

Guest
Σήμερα ήταν από τις περιπτώσεις που ενώ έπαιζα, σκέφτηκα "πόσο θα βόλευε να υπήρχε και αυτό".

2 πράγματα μου ήρθαν στο μυαλό που έχουν να κάνουν με το φόρουμ συμμαχίας.

1) Πολλαπλή επιλογή απαντήσεων σε ένα θέμα: Κάποιο θέμα που χρειάζεται να καθαριστεί από άστοχες απαντήσεις, θα ήταν πολύ λειτουργικό να υπάρχει πολλαπλή επιλογή για τους διαχειριστές φόρουμ αντί να χρειάζεται να διαγράφεται κάθε απάντηση ξεχωριστά μιας και γίνεται λίγο κουραστικό!

2) Παραπομπή με link εντός του φόρουμ: Δε ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε αυτό να γίνει εφικτό, αλλά το θεωρώ μια καλή ιδέα γιατί πολλές φορές χάνονται θέματα στις σελίδες του φόρουμ και μια τέτοιου είδους απλή παραπομπή θα μας διευκόλυνε πολύ!

Και μια 3η αν και δε μου φαίνεται ηθικά σωστό αλλά βοηθά σε περιπτώσεις "υποψίας": ξεχωριστή στήλη στα δικαιώματα παικτών της συμμαχίας για δικαίωμα συμμετοχής στο φόρουμ (αν θα τους εμφανίζεται ή όχι, κάτι τέτοιο).
 

8EAGENHS

Forum Leader
Το πρώτο είναι πολύ χρήσιμο και για γρήγορο καθαρισμό άστοχων απαντήσεων αλλά και σε θέματα αμυνών και επιθέσεων που έχουν ήδη σβηστεί οι αναφορές και μένουν ξεκρέμαστοι οι κωδικοί τους.
 

HawkLord

Ξιφομάχος
Quack Toolsammlung > Ρυθμίσεις > Forum > Select and delete posts >
dd3b0972f151474cabdff3c3ca91e299.png
 

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
Quack Toolsammlung > Ρυθμίσεις > Forum > Select and delete posts >
dd3b0972f151474cabdff3c3ca91e299.png
Με μια μικρή διαφορά... Για να το πετύχεις πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το συγκεκριμένο script... Υποθέτω ότι η πρόταση αφορά η συγκεκριμένα να παρέχεται από το παιχνίδι και όχι να είσαι υποχρεωμένος να εγκαθιστάς άλλα scripts.
 

HawkLord

Ξιφομάχος
Με μια μικρή διαφορά... Για να το πετύχεις πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το συγκεκριμένο script... Υποθέτω ότι η πρόταση αφορά η συγκεκριμένα να παρέχεται από το παιχνίδι και όχι να είσαι υποχρεωμένος να εγκαθιστάς άλλα scripts.

Από την στιγμή που υπάρχει στο συγκεκριμένο script, είναι πολύ εύκολο για την InnoGames να το χρησιμοποιήσει (όπως έκανε και με κάποιες βελτιώσεις από άλλο, επίσης διάσημο script). Ωστόσο, αν ενδιέφερε την εταιρία να βελτιώσει το παιχνίδι ως προς την ουσία και όχι ως προς το φαίνεσθαι, δεν θα είχε αφήσει χώρο για τα script, που παρεμπιπτόντως είναι και επιτρεπόμενα από την ίδια την εταιρία.
 

DeletedUser6230

Guest
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ.
1. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ (12 Ή 16 ΩΡΕΣ) ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ.
2. Η ΜΕΙΩΣΗ ΣΕ ΤΡΕΙΣ. (ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΝΕΡΓΟ ΠΑΙΚΤΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝ ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ NIKOSFISH
 

DeletedUser16272

Guest
Επίσης ένα ακόμα που μου ήρθε, θα μπορούσαν να είναι ενεργές οι μεταφορές θεμάτων στις κοινές καρτέλες, αλλά να μπορούν να τα μετακινούν μόνο από τη συμμαχία που έφτιαξε την καρτέλα
 
Κορυφή